کد خبر : 64958
تاریخ انتشار : ۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۴
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 114 بازدید

۱۶۶ روستای شهرستان دلفان فاقد شبکه آب‌رسانی است

  به گزارش میرملاس ؛  علی فاضلی رئیس آب و فاضلاب روستایی دلفان در رابطه با وضعیت آب‌رسانی روستاهای شهرستان دلفان اظهار داشت: این شهرستان 432 روستا دارد که از این تعداد 266 روستا آب‌رسانی شده است.  ‌وی با اشاره به وضعیت آب‌رسانی به روستاهای دلفان افزود: از مجموع 266 روستای آب‌رسانی شده این شهرستان 190 روستا تحت […]

81148351-5667554

 

به گزارش میرملاس ؛  علی فاضلی رئیس آب و فاضلاب روستایی دلفان در رابطه با وضعیت آب‌رسانی روستاهای شهرستان دلفان اظهار داشت: این شهرستان 432 روستا دارد که از این تعداد 266 روستا آب‌رسانی شده است. 
 
‌وی با اشاره به وضعیت آب‌رسانی به روستاهای دلفان افزود: از مجموع 266 روستای آب‌رسانی شده این شهرستان 190 روستا تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب روستایی است. 
 
رئیس آب و فاضلاب روستایی دلفان با اشاره به اینکه 166 روستای این شهرستان آب‌رسانی نشده عنوان کرد: حدود 26 روستای آب‌رسانی نشده این شهرستان بالای 20 خانوار و مابقی زیر 20 خانوار هستند. 
 
وی بیان کرد: 74 روستای شهرستان دلفان به‌طور خودگردان از چشمه ثقلی استفاده می‌کنند و با کمبود آب مواجه هستند و از طرفی تعداد 10 روستا از آن‌ها در محدوده سد معشوره قرار دارد که طی نامه استاندار هرگونه عملیات عمرانی به علت جابجایی روستا به نقطه دیگر، ممنوع است. 
 
فاضلی با اشاره به پروژه‌های شرکت آبفار شهرستان دلفان گفت: در سطح شهرستان دلفان 17 پروژه آب‌رسانی برای 68 روستا وجود دارد. 
 
وی اظهار داشت: خشک‌سالی‌های چند سال اخیر سبب خشک شدن بسیاری از چشمه‌ها و منابع آب شرب روستاهای شهرستان دلفان شده که شرکت آب و فاضلاب روستایی در حال حاضر به‌وسیله تانکر سیار به 8 روستا آب‌رسانی می‌کند. 
 
رئیس آب و فاضلاب روستایی دلفان تصریح کرد: شرکت آب و فاضلاب روستای در حال اجرای پروژه‌های مجتمع چم حصار کاکاوند، مجتمع هزار خانی، مجتمع کوله مرز و فاز یک مجتمع شهدای میربگ است که 31 روستا را دربرمی‌گیرد. 
 
فاضلی خاطر نشان کرد: تکمیل پروژه‌های آب‌رسانی شهرستان دلفان نیازمند بیش از 120 میلیارد ریال است. 
 
‌وی عنوان کرد: در زمینه آب‌رسانی که شامل 15 روستا در مناطق دره یادگار، کرگان، عزیزآباد، شهدای میربگ هستند نیمه‌کاره‌اند. 
 
رئیس آب و فاضلاب روستایی دلفان بیان کرد: 90 میلیارد ریال مجموع اعتبارات، خشک‌سالی و سایر بخش‌ها است که حدود 45 میلیارد ریال از اعتبارات عمرانی به شهرستان دلفان اختصاص‌یافته است. 

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :