کد خبر : 65365
تاریخ انتشار : ۱۷ اسفند ۱۳۹۳ - ۰۹:۳۹
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 139 بازدید

یکهزار و 500 میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت دولت یازدهم به کشاورزی لرستان اختصاص یافت

    رییس سازمان جهادکشاورزی لرستان گفت: بیش از یکهزار و 500 میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت در دولت یازدهم به بخش کشاورزی استان اختصاص یافته است. به گزارش میرملاس به نقل از  ایرنا، مهرداد غضنفری در جلسه شورای اداری استان افزود:در این راستا بیش از 800 میلیارد ریال تسهیلات صندوق توسعه ملی با بهره […]

81530186-6316182

 

 

رییس سازمان جهادکشاورزی لرستان گفت: بیش از یکهزار و 500 میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت در دولت یازدهم به بخش کشاورزی استان اختصاص یافته است.

به گزارش میرملاس به نقل از  ایرنا، مهرداد غضنفری در جلسه شورای اداری استان افزود:در این راستا بیش از 800 میلیارد ریال تسهیلات صندوق توسعه ملی با بهره 11 درصد به کشاورزی استان تزریق شده است.

وی ادامه داد: 500 میلیارد ریال نیز از محل اعتبارات ویژه به حوزه مکانیزاسیون استان اختصاص یافته که انتظار می رود با تامین تجهیزات ضریب مکانیزاسیون کشاورزی استان به یک برسد.

وی تصریح کرد: در مجموع با احتساب مصوبات و اعتبارات سفر ریاست جمهوری به استان ، از ابتدای دولت یازدهم تاکنون یکهزارو 500 میلیاد ریال تسهیلات ارزان قیمت کشاورزی به استان اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: پس از سفر ریاست جمهوری به لرستان نیز 300 میلیارد ریال اعتبار عمرانی از محل اعتبارات ماده 10 و 12 به استان تعلق گرفت و این درحالی است که این اعتبارات طی سال گذشته 40 میلیارد ریال بوده است.

غضنفری همچنین با اشاره به فعال شدن شهرک گلخانه ای خرم آباد پس از 10 سال افزود: این گلخانه با ظرفیت چهار هزار تن سبزی وصیفی خارج از فصل، حداقل 60 درصد صرفه جویی و تولید سه تا چهار برابر موجب ایجاد 240 فرصت شغلی مستقیم می شود.

وی با بیان اینکه هم اکنون محصول خیار ارگانیک این شهرک در بازار به فروش می رسد گفت: میزان اشتغالزایی غیرمستقیم این شهرک تا یکهزار نفر نیز پیش بینی شده است.

لرستان دارای 800 هزار هکتار اراضی کشاورزی بوده که از این میزان 25 درصد آبی است که با نورم متوسط کشوری 20 درصد فاصله دارد.

 

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :