کد خبر : 65365
تاریخ انتشار : ۱۷ اسفند ۱۳۹۳ - ۰۹:۳۹
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 136 بازدید

یکهزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت دولت یازدهم به کشاورزی لرستان اختصاص یافت

    رییس سازمان جهادکشاورزی لرستان گفت: بیش از یکهزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت در دولت یازدهم به بخش کشاورزی استان اختصاص یافته است. به گزارش میرملاس به نقل از  ایرنا، مهرداد غضنفری در جلسه شورای اداری استان افزود:در این راستا بیش از ۸۰۰ میلیارد ریال تسهیلات صندوق توسعه ملی با بهره […]

81530186-6316182

 

 

رییس سازمان جهادکشاورزی لرستان گفت: بیش از یکهزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت در دولت یازدهم به بخش کشاورزی استان اختصاص یافته است.

به گزارش میرملاس به نقل از  ایرنا، مهرداد غضنفری در جلسه شورای اداری استان افزود:در این راستا بیش از ۸۰۰ میلیارد ریال تسهیلات صندوق توسعه ملی با بهره ۱۱ درصد به کشاورزی استان تزریق شده است.

وی ادامه داد: ۵۰۰ میلیارد ریال نیز از محل اعتبارات ویژه به حوزه مکانیزاسیون استان اختصاص یافته که انتظار می رود با تامین تجهیزات ضریب مکانیزاسیون کشاورزی استان به یک برسد.

وی تصریح کرد: در مجموع با احتساب مصوبات و اعتبارات سفر ریاست جمهوری به استان ، از ابتدای دولت یازدهم تاکنون یکهزارو ۵۰۰ میلیاد ریال تسهیلات ارزان قیمت کشاورزی به استان اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: پس از سفر ریاست جمهوری به لرستان نیز ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار عمرانی از محل اعتبارات ماده ۱۰ و ۱۲ به استان تعلق گرفت و این درحالی است که این اعتبارات طی سال گذشته ۴۰ میلیارد ریال بوده است.

غضنفری همچنین با اشاره به فعال شدن شهرک گلخانه ای خرم آباد پس از ۱۰ سال افزود: این گلخانه با ظرفیت چهار هزار تن سبزی وصیفی خارج از فصل، حداقل ۶۰ درصد صرفه جویی و تولید سه تا چهار برابر موجب ایجاد ۲۴۰ فرصت شغلی مستقیم می شود.

وی با بیان اینکه هم اکنون محصول خیار ارگانیک این شهرک در بازار به فروش می رسد گفت: میزان اشتغالزایی غیرمستقیم این شهرک تا یکهزار نفر نیز پیش بینی شده است.

لرستان دارای ۸۰۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی بوده که از این میزان ۲۵ درصد آبی است که با نورم متوسط کشوری ۲۰ درصد فاصله دارد.

 

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :