کد خبر : 65368
تاریخ انتشار : ۱۷ اسفند ۱۳۹۳ - ۰۹:۴۲
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 34 بازدید

۳۱میلیارد و ۹۸۱ میلیون ریال حقوق دولتی ازمعادن لرستان وصول شد

     رییس سازمان صنعت معدن و تجارت لرستان گفت: معادن این استان امسال ۳۱ میلیارد و ۹۸۱ میلیون ریال حقوق دولتی پرداخت کرده اند. قدرت الله ولدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این میزان ، بابت تولید چهار میلیون و ۱۱۲ هزار و ۹۸۰ تن محصولات معدنی در استان، توسط […]

81530186-6316182

 

 

 رییس سازمان صنعت معدن و تجارت لرستان گفت: معادن این استان امسال ۳۱ میلیارد و ۹۸۱ میلیون ریال حقوق دولتی پرداخت کرده اند.

قدرت الله ولدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این میزان ، بابت تولید چهار میلیون و ۱۱۲ هزار و ۹۸۰ تن محصولات معدنی در استان، توسط سازمان صنعت معدن و تجارت وصول شده است.

وی با بیان انیکه این میزان حقوق دولتی وصول شده در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۰ درصد افزایش یافته تصریح کرد: همچنین میزان تولید انواع مواد معدنی در استان در این مدت نیز ۲٫۵درصد افزایش یافته است.

وی ادامه داد: وجود ۱۱۰ معدن فعال با ۱۷ نوع ماده شناسایی شده گنجینه عظیمی در لرستان محسوب می شود که متاسفانه این گنجینه تاکنون بی نتیجه بوده و عملا بهره برداری خاص و منحصر به فردی از آن صورت نگرفته است.

به گفته ولدی از مجموع ۱۱۰ معدن فعال لرستان، ۵۱ معدن در حوزه سنگ های تزیینی است و در سال یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن سنگ از این معادن استخراج می شود.

وی گفت: همچنین ۲۸ درصد اشتغال صنعتی لرستان مربوط به صنعت سنگ می باشد که رقم قابل توجهی است.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

جمالی در گفته :

ضمن تشکر وقدردانی فراوان از زحمات آن سازمان ،بحث معادن قیر طبیعی راکه منابع طبیعی بدون دلیل آنها را رد می کند پیگیر نمایید

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :