کد خبر : 65401
تاریخ انتشار : ۱۷ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۲:۵۷
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 145 بازدید

نامه رییس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس به شیخ الازهر مصر

      حجت الاسلام والمسلمین احمد مبلغی رییس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس روز چهارشنبه در نامه ای به دکتر احمد الطیب شیخ الازهر مصر، نسبت به کشتار وحشیانه و غیرانسانی 21 انسان مظلوم مصری توسط گروه تروریستی داعش ابراز تاسف کرد و ضمن تسلیت به ایشان گفت: این حوادث تلخ و هولناک، ریشه در […]

 

81532998-6320824

 

 

حجت الاسلام والمسلمین احمد مبلغی رییس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس روز چهارشنبه در نامه ای به دکتر احمد الطیب شیخ الازهر مصر، نسبت به کشتار وحشیانه و غیرانسانی 21 انسان مظلوم مصری توسط گروه تروریستی داعش ابراز تاسف کرد و ضمن تسلیت به ایشان گفت: این حوادث تلخ و هولناک، ریشه در جهل کامل نسبت به دین اسلام، روحیه غیرانسانی و تعصب خشک مذهبی مرتکبین آن (گروه تروریستی داعش) دارد.

 وی در این نامه ضمن ابراز همدردی با شیخ احمد الطیب و الازهر ازعلمای اسلام مذاهب مختلف خواستند در این برهه حساس، تمام تلاش خود را نسبت به مقابله جدی و فراگیر با پدیده خشونت، افراطی گری و تکفیر به کار گیرند.

وی ادامه داد: در این شرایط حساس، اگر علمای اسلام مقابله جدی و فراگیر با پدیده تکفیر، افراطی گری و خشونت انجام ندهند، امت به صورت کلی فرصت بازیابی هویت خود، ارائه چهره صحیح از اسلام و توانایی بر تنظیم روابط فیما بین خود را از دست خواهد داد.

حجت الاسلام و المسلمین مبلغی در ادامه این پیام خاطرنشان کرد: حتی تصور این جنایت غم انگیز بسیار سخت است تا چه رسد به اینکه شاهد وقوع آن باشیم.

وی گفت: اگر با خشونت و تکفیر مبارزه نکنیم پدیده هایی چون کینه توزی، تعصب مذهبی و جدایی اتباع ادیان الهی در جامعه نهادینه می شود و از آن پس دیگر کاری از هیچکس ساخته نیست.

نماینده جمهوری اسلامی ایران در کنفرانس الازهر مصر خاطرنشان کرد: از خداوند متعال می خواهم که ما و شما و اندیشمندان اسلامی را موفق کند تا در این برهه حساس و خطرناک، در این مسیر قدم برداریم.

گفتنی است: گروه تروریستی داعش فیلمی را از سربریدن 21 تبعه مصری را تحت عنوان “پیامی امضا شده با خون به امت صلیبی” منتشر کرد.

 

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

عظیم آزادبخت در گفته :

خداوند لعنت کند داعش و بنیانگذارانش را الهی آمین

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :