کد خبر : 65511
تاریخ انتشار : ۱۹ اسفند ۱۳۹۳ - ۰۰:۵۸
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 195 بازدید

ابراهیمی عضو کارگروه خشکسالی : 30 میلیارد تومان برای احیای آبخوان کوهدشت کافی نیست

  عضو کارگروه خشکسالی مرکز تحقیقات کشاورزی لرستان گفت: آب شرب استان به صورت شور به خلیج فارس می‎ریزد. به گزارش میرملاس به نقل از ایسنا، بهروز ابراهیمی در جلسه کارگروه خشکسالی استان، بیان کرد: حدود یک میلیارد مترمکعب آب خوزستان از یک محدوده آب شرب زه‎کش به سمت دریا به‎صورت شور از دسترس خارج […]

index

 

عضو کارگروه خشکسالی مرکز تحقیقات کشاورزی لرستان گفت: آب شرب استان به صورت شور به خلیج فارس می‎ریزد.

به گزارش میرملاس به نقل از ایسنا، بهروز ابراهیمی در جلسه کارگروه خشکسالی استان، بیان کرد: حدود یک میلیارد مترمکعب آب خوزستان از یک محدوده آب شرب زه‎کش به سمت دریا به‎صورت شور از دسترس خارج می‎شود.

وی اضافه کرد: در لرستان دارای 800 هزار هکتار زمین، کشت‎هایی انجام می‎شود که کل پهنه‎های آبرفتی که در بر می‎گیرند کمتر از 400 هزار هکتار است. 400 هزار هکتار دیگر مرتع بوده که برای توسعه منابع آب نمی‎توان روی آنها بحث کرد.

ابراهیمی ادامه داد: در استان 27 محدوده مطالعاتی داریم و با 7 استان هم‎مرز هستیم. محدوده‎هایی در اختیار داریم که 100 یا بیش از 90 درصد در استان قرار دارند. متأسفانه تمام ایستگاه‎های باران‎سنجی هم‎مرز خوزستان در دست این استان هستند.

رئیس تلفیق و بیلان شرکت امور آب منطقه‎ای استان گفت: سد رودبار هم که در استان احداث شده بیش از صد کیلومتر با خوزستان فاصله دارد و برای رسوب‎گیری و کنترل سیلاب خوزستان و تولید برق است که عملاً چیزی از آن برای ما نیست.

وی با اشاره به کمبود آب شهرستان کوهدشت، اظهار کرد: برای احیای آبخوان این شهرستان 30 میلیارد تومان هزینه زیادی نیست. اگر آب معشوره عاید این شهرستان نشود مجبوریم که خودمان کارهایی بکنیم.

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

میراثی در گفته :

دورود بر جناب ابراهیمی که بنده از نزدیک شاهد فعالیتهای پرشمار ایشان در احیاء طرحهای آب و کنترل منابع ابی استان هستم.
امیدوارم در کارشان موفق باشند

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :