کد خبر : 65562
تاریخ انتشار : ۲۰ اسفند ۱۳۹۳ - ۰۱:۲۸
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 156 بازدید

نماینده الیگودرز : بودجه لرستان 100 میلیارد تومان افزایش یافته است

  نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه استان لرستان در سال 94 مبلغ 100 میلیارد تومان افزایش یافته است. به گزارش میرملاس به نقل فارس ، محمدتقی توکلی دوشنبه‌ شب در جلسه شورای اداری این شهرستان با اشاره به اینکه در سال‌های 93 و 94 بودجه خوبی به لرستان اختصاص یافته گفت: در […]

13930407000631_PhotoA

 

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه استان لرستان در سال 94 مبلغ 100 میلیارد تومان افزایش یافته است.

به گزارش میرملاس به نقل فارس ، محمدتقی توکلی دوشنبه‌ شب در جلسه شورای اداری این شهرستان با اشاره به اینکه در سال‌های 93 و 94 بودجه خوبی به لرستان اختصاص یافته گفت: در سال 93 مبلغ 530 میلیارد تومان به این استان اختصاص یافت که این مبلغ در سال 94 به 830 میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه عضویت در کمیسیون تلفیق مجلس در دو سال اخیر تاثیر بسزایی در افزایش بودجه لرستان داشته است، افزود: یقینا با برنامه‌ریزی مناسب مدیران استان از این افزایش بودجه می‌توان جهت رفع مشکلات لرستان به خوبی استفاده کرد.

نماینده الیگودرز با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته نبود زیرساخت‌های لازم در الیگودرز ایجاد بی‌رغبتی در بین سرمایه‌گذاران را فراهم کرده بود، گفت: در این مدت تمام زیرساخت‌ها مهیا شده و امروز سرمایه‌گذاران نیاز به انجام هزینه‌های اضافی برای سرمایه‌گذاری ندارند.

توکلی افزود: در سال آینده میزان 2 میلیون تن قیر رایگان جهت آسفالت راه‌های روستایی به شهرهای زیر 100 هزار نفر اختصاص یافته است در حالی که این میزان در سال 93 تنها 500 هزار تن بود.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سال آینده سال شکوفایی کشور است، اظهار داشت: اختصاص مبلغ 1435 میلیارد تومان به بخش آب، مبلغ 700 میلیارد تومان برای خرید ماشین‌آلات شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، مبلغ 340 میلیارد تومان جهت تعادل بخشی، مبلغ 800 میلیارد تومان به جمعیت هلال‌احمر و 2 هزار و 250 میلیارد تومان برای آبیاری تحت فشار بخشی از اعتبارات سال 94 است.

وی از تکمیل بیمارستان الیگودرز خبر داد و افزود: امسال تجهیزات بیمارستان جدید خریداری شده و ضمن اینکه بخشی از تجهیزات بیمارستان سابق بازسازی و تعویض شده است، بیمارستان جدید نیز با حفظ بیمارستان فعلی به بهره‌برداری می‌رسد.

نماینده الیگودرز با اشاره به اقدامات انجام شده در بخش راه‌های بین‌شهری گفت: علی‌رغم اینکه مشکلات و نبود منابع مالی دولت خوشبختانه پروژه‌های الیگودرز تعطیل نشده و در حال حاضر نیز سد حوضیان آماده بهره‌برداری، چهارخطه‌های الیگودرز به خمین و الیگودرز به اصفهان و راه‌آهن در حال انجام است.

توکلی افزود: در بخش مخابرات نیز تمام شهرستان تحت پوشش سیستم مخابراتی هستند و همچنین به 51 روستا آب‌رسانی و به 22 روستا در دهه فجر گازرسانی شده و مابقی روستاها نیز تا تیر ماه سال آینده از نعمت گاز بهره‌مند می‌شوند و تمام بخش مرکزی و شهرک‌های صنعتی گازرسانی می‌شوند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی افزود: مبلغ 100 میلیارد تومان در بخش کشاورزی سرمایه‌گذاری شده است که از این مبلغ 30 میلیارد تومان در طرح گاوداری دو هزار راسی و 70 میلیارد تومان در طرح‌های کشاورزی، دامداری و دامپروری و مرغداری و باغداری هزینه شده است.

وی با اشاره به خسارات طرح قمرود به منطقه گفت: متاسفانه بزرگ‌ترین خسارت را کشاورزان متحمل شده‌اند که آب برای کشاورزی ندارند و بر همین اساس اقداماتی برای تامین آب 16 روستا با مطالعه دو سد دهجانی و قشلاق انجام گرفت که در حال حاضر پیگیر رفع موانع زیست محیطی طرح‌ها و تعریف این پروژه در دل طرح قمرود و همچنین تحویل گرفتن ایستگاه پمپاژ از طرح قمرود هستیم تا بخش اعظمی از مشکلات ناشی از این طرح رفع شود.

توکلی با اشاره به اینکه ریل‌گذاری برای توسعه الیگودرز انجام گرفته است، افزود: متاسفانه امروز عده‌ای بدون اطلاع و آگاهی با هدف بهره‌برداری سیاسی تنها به دنبال تخریب و نادیده گرفتن زحمات مجموعه شهرستان هستند.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :