کد خبر : 65755
تاریخ انتشار : ۲۴ اسفند ۱۳۹۳ - ۰۸:۱۸
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 157 بازدید

معاون هماهنگی دانشگاه‎های آزاد لرستان خبر داد: تاسیس 31 پارک علمی و فناوری در استان

  معاون هماهنگی دانشگاه‎های آزاد لرستان گفت: 4 دهم درصد از تولید ناخالص ملی در اختیار دانشگاه‎های کشور است. بهروز دوستی در دومین نشست هم‎اندیشی روسای دانشگاه‎های استان، افزود: دانشگاه‎ها  در کل دنیا به عنوان مرکز رشد برای پرورش ایده‎ها و تفکرات خلاقانه و ایجاد توسعه به عنوان بزرگترین بنگاه‎های اقتصادی شناخته شده‎اند. وی با […]

images

 

معاون هماهنگی دانشگاه‎های آزاد لرستان گفت: 4 دهم درصد از تولید ناخالص ملی در اختیار دانشگاه‎های کشور است.

بهروز دوستی در دومین نشست هم‎اندیشی روسای دانشگاه‎های استان، افزود: دانشگاه‎ها  در کل دنیا به عنوان مرکز رشد برای پرورش ایده‎ها و تفکرات خلاقانه و ایجاد توسعه به عنوان بزرگترین بنگاه‎های اقتصادی شناخته شده‎اند.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه‎ها منجر به کارآفرینی و تاسیس شرکت‎های دانش‎بنیان می‎شوند، بیان کرد: دانشگاه‎های ما در کل کشور از رسالت اصلی خود دور شده و تنها به سمت آموزش‎محوری و پرورش فارغ‎التحصیل حرکت می‎کنند.

این مقام دانشگاهی ادامه داد: 4 دهم درصد از تولید ناخالص ملی در اختیار دانشگاه‎های کشور است که این رقم بسیار کم بوده و باید آن را بالا برد.

معاون هماهنگی دانشگاه‎های آزاد لرستان در ادامه یادآور شد: 63 مرکز رشد در دانشگاه‎های آزاد لرستان وجود دارد؛ 420 واحد فناور در این مراکز تاسیس شده‎اند.

دوستی خاطرنشان کرد: دانشگاه‎های لرستان به دلایل متعدد با بخش صنعت و اجرایی غریبه هستند.

وی افزود: دانشگاه‎های آزاد لرستان برای طرح پژوهشی برون دانشگاهی ظرفیت بالایی دارند؛ امسال 500 میلیون تومان با پروژه‎های استانی قرارداد بستیم.

این مقام مسئول گفت: وزارت علوم مجوز تاسیس 31 پارک علم و فناوری را به مراکز و واحدهای دانشگاه آزاد لرستان داده و قصد داریم سرمایه‎گذاری ویژه و زیادی در این واحدهای فناور داشته باشیم./ ایسنا

 

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

دانشگاهی در گفته :

احسنت

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :