کد خبر : 65789
تاریخ انتشار : ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۵:۰۷
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 631 بازدید

افزایش 150هزار تومانی حقوق معلمان

  وزارت آموزش و پرورش استفاده از واژه “واگذاری” را در طرح واگذاری مدارس دولتی به بخش خصوصی اشتباه دانست و گفت: مجلس جلوی واگذاری را گرفته است. این طرح اکنون به شورای نگهبان رفته است و ما نظر خود را اعلام کرده‌ایم. حجت الاسلام والمسلمین مصطفی ناصری زنجانی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره سرانجام […]

7_9002120408_L600

 

وزارت آموزش و پرورش استفاده از واژه “واگذاری” را در طرح واگذاری مدارس دولتی به بخش خصوصی اشتباه دانست و گفت: مجلس جلوی واگذاری را گرفته است. این طرح اکنون به شورای نگهبان رفته است و ما نظر خود را اعلام کرده‌ایم.

حجت الاسلام والمسلمین مصطفی ناصری زنجانی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره سرانجام طرح واگذاری مدارس دولتی به بخش خصوصی با توجه به مخالفت نمایندگان مجلس با این طرح اظهار کرد: استفاده از عنوان “واگذاری” اشتباهی بود که اتفاق افتاد.

وی افزود:‌ هیچ نوع واگذاری اتفاق نمی‌افتد؛ مدرسه را به شخصی نمی‌دهیم، بلکه از عده‌ای که در امر تعلیم و تربیت تخصص دارند می‌خواهیم به ما کمک کنند.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه این امر بدون پرداخت حق الزحمه و بهای آن امکان پذیر نیست گفت: ما در ازای حق الزحمه، مدارس را به آنها اجاره می‌دهیم، بنابراین آموزش و پرورش مدارس را به بخش خصوصی واگذار نمی‌کند.

ناصری اعلام کرد: این موضوع را در مجلس هم مطرح کردیم و اکنون مجلس مجددا اجازه خرید خدمت از بیرون را به ما در تبصره دیگری داده است و می‌توانیم امر آموزش را در قبال پرداخت حق الزحمه از اشخاص کاربلد این امر، بخریم. در مقابل یا وجه می‌پردازیم و یا مدرسه را اجاره خواهیم داد.

استفاده از عنوان “واگذاری مدارس” به بخش خصوصی اشتباه بود

وی افزود: در این خصوص هم می‌توانیم صندلی خالی مدارس غیردولتی را خریداری کنیم و هم آنکه از اشخاص بیرون از آموزش و پرورش خرید خدمت کنیم.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه مجلس جلوی واگذاری را گرفته است عنوان کرد: معنای واگذاری آن است که مدرسه را به بخش خصوصی بدهیم. استفاده از لغت “واگذاری” اشتباه بود. این طرح اکنون به شورای نگهبان رفته است و ما نظر خود را اعلام کرده‌ایم.

ناصری در ادامه با بیان اینکه لایحه رتبه بندی معلمان همین هفته به مجلس می‌رود اظهار کرد:‌ اجرای لایحه رتبه بندی معلمان می‌تواند در ارتقای وضعیت معیشتی معلمان تاثیرگذار باشد، در این صورت حداقل 150 هزار تومان به کف حقوق معلمان افزوده می‌شود.

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

رتبه بندی نمیخواهیم.برابری در پرداخت حقوق با سایر کارمندان میخواهیم.همه کارمندان برابرند اما بعضی کارمندترند

[پاسخ]

خبرنگار در گفته :

عنوان خبرتان اشتباه است.باافزایش سالانه حقوق .به نسبت امتیاز فرهنگیان شامل سنوات -مناطق محروم-رتبه ارشد عالی و… حقوق اضافه میشود واین عنوان جایگاه خبری ندارد .تیتر را اصلاح بفرمائید.

[پاسخ]

رومشگانی در گفته :

مردم از این همه خوشی

[پاسخ]

پرويز گراوند در گفته :

دولت اعتدال كه خصلت كارگزاراني دارد متاسفانه نگاه فرهنگي اش ضعيف است. به جاي اينكه كارخانه ي فولاد را خصوصي سازي كند، ميخواهد آموزش و پرورش را خصوصي سازي كند كه در هيچ كشوري چنين نگاهي به‌اموزش و پرورش وجود ندارد. ضعف نگاه كارگزاراني و نقطه ي آسيب پذيرش همين است. نمونه اش اين است كه حزب عدالت و توسعه ي آقاي نوبخت كه خاستگاه فكريِ كارگزاراني دارد، هنوز كمتر كسي سه نفر از اعضا اصلي اش مي شناسد. چون آنها يه طور كلي فاقد نگاه فرهنگي و روانشناسي اجتماعي هستند و به دليل اين ضعف نتوانسته اند خودشان را در جامعه معرفي كنند. آنها تكنوكرات محض هستند كه نگاه خشك اقتصادي دارند و به ضرورتِ پيشينه ي فكري شان نميتوانند متوجه شوند اگر سرمايه گذاري دولت در بخش آموزش و پرورش كاهش يابد يا اگر معلمان نسبت به كارشان دلسرد باشند يا منزلت نداشته باشند، نتيجه اش افت تحصيلي و ترك تحصيل و مدرسه گريزي صدها هزار دانش آموز است كه خود منجر به توليد هزاران بزهكار ميشود كه براي كنترل آنها بايد هزاران پليس استخدام كرد و صدها زندان ساخت.

[پاسخ]

معلمات در گفته :

کجاست؟
کجاست؟
این ۱۵۰ هزار
کجای خط فقر است؟

[پاسخ]

همشهری پاسخ در تاريخ سه شنبه ۲۶ اسفند , ۱۳۹۳ ۲۳:۵۵:

آمار بیکاری خیلی افزایش یافته خیلیها تحصیل کرده دانشگاه هستن بخاطر بیکاری نداشتن شغل هنوز نتوانستن تشکیل زندگی بدن… التماس شغل ساده با کمترین حقوق هستن…

[پاسخ]

بهلول در گفته :

یک میلیون وپانصد هزار ریال…………………

[پاسخ]

سجاد پاسخ در تاريخ سه شنبه ۲۶ اسفند , ۱۳۹۳ ۲۳:۵۰:

خداروشکر کنید هر چند بهتر از بیکاری هست بنده فارغ‌التحصیل لیسانس سالهاست بیکار هستم… آرزویم یه شغل ساده حتی با حقوق اندک است…

[پاسخ]

اتیوند در گفته :

سلام دوستان
اگه افزایش حقوقی هست طبق قانون هماهنگ کشوری برای تمام کارکنان دولت یکسان است منتهی فرهنگیان عزیز همیشه…………………………………..؟

[پاسخ]

مسعود گراوند در گفته :

بلايي كه بر سر نظام هماهنگ پرداخت بوجود آوردند اينبار بر سر رتبه بندي فرهنگيان مفلوك ميخواهند در آورند.

[پاسخ]

امرایی رومشگان در گفته :

خسته نباشید اقایان مجلس نشین زیاد دست و دل بازی نکنید تحریم واختلاس و زمین خواری و کوه خواریو و بابک زنجانیها همه کار این معلمین است دیگه این همه افزایش حقوق چرا تو رو خدا یه کم هم به فکر بقیه کارمندا باشید مثل بانکی ها نفتی ها قاضی ها و …

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

با 150 هزارتومان همه مشکلات حل می شود؟؟؟؟؟

[پاسخ]

دانشجو در گفته :

رتبه بندی نمیخواهیم.برابری در پرداخت حقوق با سایر کارمندان میخواهیم.همه کارمندان برابرند اما بعضی کارمندترند

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :