کد خبر : 65829
تاریخ انتشار : ۲۷ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۵:۵۳
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 504 بازدید

هیأت وزیران با رتبه‌بندی معلمان موافقت کرد/ افزایش ضریب حقوقی سال ۱۳۹۴ شاغلین، ۱۴ درصد تعیین شد

    آخرین جلسه هیأت دولت در سال ۱۳۹۳ صبح چهارشنبه به ریاست حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس‌ جمهوری برگزار شد و اعضای دولت درباره مهم‌ترین مسایل کشور با یکدیگر بحث و تبادل نظر کردند. در این جلسه، تعدادی از پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی پس از بررسی، به تصویب هیأت وزیران رسید.به گزارش […]

282082_841

 

 

آخرین جلسه هیأت دولت در سال ۱۳۹۳ صبح چهارشنبه به ریاست حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس‌ جمهوری برگزار شد و اعضای دولت درباره مهم‌ترین مسایل کشور با یکدیگر بحث و تبادل نظر کردند.

در این جلسه، تعدادی از پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی پس از بررسی، به تصویب هیأت وزیران رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، تعیین سود بازرگانی کالاها با معیار تقویت و حمایت از تولید داخلی، توسعه اشتغال و افزایش رقابت‌پذیری و رعایت حقوق مصرف‌کنندگان از مصوبات این جلسه هیأت وزیران بود.
هیأت وزیران همچنین با رتبه‌بندی معلمان موافقت نمود. براساس این مصوبه، مشمولان طرح طبقه‌بندی معلمان شامل آموزگاران، دبیران، هنرآموزان، مربیان امور تربیتی، مشاوران، مراقبان سلامت، مدیران و معاونان مدارس و مجتمع‌های آموزشی و تربیتی براساس ضوابطی که به تصویب هیأت وزیران می‌رسد، رتبه‌بندی حرفه‌ای می‌شوند.
مشمولانی که براساس ضوابط مصوب در یکی از رتبه‌ها قرار می‌گیرند، به ترتیب از 15، 25، 35 و 50 درصد افزایش امتیاز حق شغل از مهرماه سال 1394 برخوردار خواهند شد.
با تصویب دولت، افزایش ضریب حقوقی سال 1394 شاغلین مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری، نظام هماهنگ پرداخت، بازنشستگان ، وظیفه‌بگیران و مشترکان صندوق‌های بازنشستگی کشوری و نیروهای مسلح و سایر صندوق‌ها به میزان 14درصد تعیین شد و همچنین ضریب حقوقی اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و قضات نیز تعیین گردید.
لایحه اصلاح و دایمی شدن قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور که از اجرای آزمایشی آن بیش از 10 سال گذشته است، پس از ارزیابی نتایج حاصل از اجرا در دوره آزمایشی، به تصویب هیأت وزیران رسید.
لایحه تمدید قانون مدیریت خدمات کشوری از دیگر مصوبات جلسه روز چهارشنبه هیأت وزیران بود. با توجه به اقدامات صورت گرفته برای تنظیم پیش‌نویس اصلاحات و دایمی نمودن قانون مذکور و تقدیم آن به مجلس شورای اسلامی در طول سال 1393، به دلیل عدم حصول اتفاق نظر کارشناسی در خصوص کمیت و کیفیت اصلاحات قانون، امکان تقدیم به موقع لایحه مربوط به مجلس شورای اسلامی میسر نبوده و به مدت زمان بیشتری نیاز است، لایحه تمدید مهلت اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری به مدت دو سال با قید دو فوریت تقدیم مجلس خواهد شد.
با توجه به رویکرد دولت در حمایت از سلامت در جامعه و با هدف پیشگیری از افزایش پرداختی مردم پس از اجرای طرح تحول نظام سلامت، دولت مبلغ دریافتی از بیماران در خدمات بستری و بستری موقت در قالب نظام ارجاع را معادل سه درصد و برای سایر بیمه‌شدگان معادل شش درصد تعیین نمود.
در ادامه، هیأت وزیران مبلغ 250 میلیارد ریال اعتبار برای احداث 17 کیلومتر راه خروجی از شهر بوشهر به منظور ایمن‌سازی و خروج از بحران تردد و مقابله با حوادث و سوانح پیش‌بینی نشده در استان بوشهر اختصاص داد.
دولت به وزارت راه و شهرسازی اجازه داد برای اجرای قسمتی از آزادراه قم – تهران – مشهد حد فاصل سبزوار – نیشابور – مشهد به طور حدود 223 کیلومتر، شامل مطالعات، طراحی، تملک اراضی، احداث آزادراه و تأسیسات جانبی خاص و نگهداری و بهره‌برداری از آن نسبت به انعقاد قرارداد مشارکت با شرکت احداث، نگهداری و بهره‌برداری آزادراه سبزوار – نیشابور – مشهد را با رعایت ضوابط و مقررات زیست محیطی اقدام نماید.
اصلاح تصویب‌نامه موضوع نحوه تسویه بدهی‌های قانونی شرکت‌های تابع و وابسته وزارت نیرو به اشخاص حقیقی و حقوقی و تعاونی، از دیگر مصوبات دولت بود.
با تصویب هیأت وزیران مطالبات نیروگاه چابهار با بدهی خریداران آن نیروگاه به سازمان خصوصی‌سازی تهاتر یافت.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

خبر خوبی برای ما فرهنگیان بود با اجرای این طرح حقوق معلمین حداقل 500 هزار تومان وحداکثر دو میلیون تومان افزایش می یابد

[پاسخ]

فرهنگی پاسخ در تاريخ چهارشنبه ۲۷ اسفند , ۱۳۹۳ ۲۳:۳۹:

مطمئنی خوش بین///

[پاسخ]

دلفانی در گفته :

با سلام باتوجه به مصوبه دولت حداکثر 200 هزار تومان می شود آن هم برای طبقات بالا و بعد از 25 سال سابقه با مدرک فوق لیسانس دل خودتو خوش نکن آقای محمدی

[پاسخ]

بیخود دلتونو خوش نکنید

[پاسخ]

این بیعدالتی است.آیا کارکنان بقیه ادارات هم جهت افزایش حقوق رتبه بندی میشوند؟آیا آنها هم باتوجه به رسته کاری خودشان باید تالیفات و ضمن خدمت داشته باشند؟نخیر .حتی اکثر اساتیدمحترم دانشگاهها هم تالیفات ندارند چه برسدبه معلمی که چندین سال است در مناطق محروم و دور افتاده تدریس میکند.بعضی دروس نیز ساعات ضمن خدمت ندارند که دبیران آنها امتیازی بگیرند.لذا تقاضامندیم تبیعض در پرداخت حقوق را بردارید و مثل بقیه کارمندان با معلم رفتار کنند.

[پاسخ]

احمدی پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۲۸ اسفند , ۱۳۹۳ ۱۶:۳۰:

معلم عزیز خوب گفتی ولی کو گوش شنوا

[پاسخ]

کوهدشتی در گفته :

ما عادت کرده ایم به وعده های سر خرمنی

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

حق شغل از400هزارتومان تا 800هزار تومان مي شودحساب كنيد 15يا30درصد چقدر مي شود ان هم از مهرماه واقعا فقط جاي تاسف وشرمندگي براي…. اين است رتبه بندي يا بي عدالتي…

[پاسخ]

محمدی در گفته :

نه دوستان من کامل در جریان هستم اجرای طرح رتبه بندی علاوه بر 4 رتبه نام برده به هر فرهنگی 150 هزار تومان اضافه میشود وکاری به چهار رتبه هم ندارد وعلاوه بر 150 هزار تومان با توجه به 4 رتبه نیز حقوق از 15 درصد تا 50 درصد افزایش می یابد یعنی 150 هزار تومان برای تمام فرهنگیان اضافه می شود وکاری به 4 رتبه ندارد

[پاسخ]

اصول گرای نوین در گفته :

امروزه است که باید قدر و منزلت ارزشی اصولگرایان را در ذهن تداعی کرد چرا که جمیع برنامه های رییس جمهور صبور امروزه به ثمر می رسد، ان شاءالله که به زودی زود جهت سکانداری در مراتب فوق مدیریتی کشور از سمت زیباترین مکانها طلوع نماید و جمیع کاستی های این دولت و دیگر احزاب را به نحو احسن مرتفع نماید و با ابداع طرح های نو و زیبایش، مشکلات جمیع جوانان و میان سالان و کهن سالان را دریابد و تفکری نو جهت محو این مشکلات ذکر شده بیاندیشد.

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :