کد خبر : 65972
تاریخ انتشار : ۳ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۰
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 1,068 بازدید

خاطره ی جانباز علیرحم رحیمی از سردار شهید حمید سوری

سردار شهید حمید سوری : اما یک مسئله بسیار مهم (اگر شهید شدم) از دوستان و برادرانم می خواهم به جای پیراهن سیاه به مدت چهل روز پیراهن سفید برای این حقیر بپوشند، جز یک نفر و آن هم خواهرم دیگر هیچ کس حق ندارد سیاه بپوشد، و مسئله دیگر اینکه مرا با لباس مقدس […]

سردار شهید حمید سوری : اما یک مسئله بسیار مهم (اگر شهید شدم) از دوستان و برادرانم می خواهم به جای پیراهن سیاه به مدت چهل روز پیراهن سفید برای این حقیر بپوشند، جز یک نفر و آن هم خواهرم دیگر هیچ کس حق ندارد سیاه بپوشد، و مسئله دیگر اینکه مرا با لباس مقدس سپاه به خاک بسپارید. در کوهدشت پایین قبر شهید محمود رضایی

 

 

16 - Copy

سردار شهید حمید سوری و جانباز سرافراز علیرحم رحیمی

 

 

پاسدار شهید حمید سوری معاون گردان ذوالفقار:

در خرداد سال 65 بود که در ادوات لشکر57 یعنی گردان ذوالفقار مشغول خدمت بودم که برای شرکت در عملیات حاج عمران چند رو قبل از اعزام نیروهای پیاده ما را به آن منطقه بسیار سخت و صعب العبور بردند که ارتفاعات بلند و بسیار دشواری داشت که پوشیده از برف بود دو یا سه روز از حضورمان درمنطقه حاج عمران گذشت و خود را برای شرکت در عملیاتی که قرار بود انجام پذیرد می شدیم .

ما در قسمت آتشبار خمپاره 120 م م مشغول خدمت بودیم که در همان ابتدای حضورمان گلوله ای به مقرمان اصابت نمود و تعدادی از دوستانمان زخمی و شهید شدند که پس از تماس از طریق بی سیم با فرماندهی گردان خودرویی را که شهید حمید سوری معاون گردان راننده آن بود آمد و شهدا و مجروحین را به پشت جبهه منتقل نمود ند و به مابقی بچه ها که ناراحت شهادت دوستان خود بودند روحیه داد و رفت .

بعد از ظهر همان روز که بوسیله یک دستگاه کمپرسی مهمات مورد نیاز خمپاره ها را جهت مقر ما ارسال نموده بودند به علت سخت بودن شریط جوی و جاده ای آن کمپرسی با مهمات در گل فرو رفت و گیر کرد و موفق به رساندن آن مهمات به مقر ما نشد برای کمک گرفتن و ارسال وسیله ای کمکی جهت حمل آن خودرو و مهمات ها با گردان تماس گرفتیم که گفتند اقدام میکنیم پس از چندی یک دستگاه تراکتور جهت کشیدن خودرو مهمات به سمت مقرمان آمد و نزدیک و نزدیک تر شد به گونه ای که با ما فاصله 500 متری داشت به یکباره متوجه انفجاری مهیب در وسط دو چرخ تراکتور شدیم.

اولین کسی که خود را به آن محل رساند این حقیر بود که متوجه شدم راننده تراکتور معاون گردان ذوالفقار برادر پاسدار حمید سوری می باشد که در همان حالی که در پشت فرمان قرار داشت ترکشی به قلبش اصابت کرده و به شهادت رسیده است  .

شهادت آن سردار سرافراز برایم خیلی سخت و غم انگیز بود او را در بغل گرفتم خداشاهد است که از چهره اش نورانیتی عجیب مشاهده می شد  و بوی عطرش که همیشه زینت بخش آن بزرگوار بود این بار عطری دیگر است میخواهم به ایمان و اعتقاد آن شهید اشاره کنم که بسیار به مسائل دینی پایبند و مقید بود. همیشه لباسهای شیک و منظم سبز سپاه  به او نورانیتی مضاعف می بخشید . باهمهء بسیجیان مهربان بود در انجام امورات کاری بسیار جدی و خلوص نیت داشت از اینکه معاون گردان بود احساس غرور نمی کرد و همین روحیات معنوی او بود که به خود اجازه می داد در جایگاه معاون گردان به جهت خدمت به جبهه و جنگ در کسوت یک راننده تراکتور ظاهر گردد . بسیار به اهل بیت علاقه داشت  و عشق و علاقهء ویژه ای به امام حسین(ع) در وجودش بود اوعاشق شهادت بود.

اخلاص، ایثار، شجاعت، تواضع و فروتنی از روحیات بارز آن شهید والامقام بود همین روحیات و خصوصیات منحصر به فرد میتواند راهگشای جوانان ما باشد.

شهید حمید سوری در وصیت نامه اش این چنین بیان داشته بود که اگرشهید شدم کوله پشتی من که لباس هایم در آن است به کربلا ببرید و در آنجا بگویید : یا حسن(ع) این کوله مربوط به یکی از عاشقان توست که به عشق تو به شهادت رسیده است.

 

 

17338017143467738844

 

 

 

درج شده توسط : بهزاد باقری / دبیر سرویس شهدا و منتظران " میرملاس نیوز "bagheri1348@yahoo.com

دیدگاه ها

ناشناس در گفته :

سلام به تاریخ توجه داشته باشید سال 67 مردادماه جنگ پایان یافت شهید حمید سوری درسال 65 اردیبهشت ماه به شهادت رسیدند تصحیح بفرمایید.

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس شهدا ( دلاوران لرستان ) "میرملاس نیوز saeid.balang68@gmail.com پاسخ در تاريخ دوشنبه ۳ فروردین , ۱۳۹۴ ۱۸:۳۰:

سلام دوست عزیز
ببخشید اشتباه تایپی بود و اصلاح شد
ممنونم

[پاسخ]

زهر نیستی نتوان یافت در جان شهید /نبض عالم می تپد در خون جوشان شهید. یاد و خاطره این سردار عزیز گرامی باد و از شهید زنده جناب آقای رحیمی بخاطر این خاطره قشنگش تشکر می نمایم

[پاسخ]

حميدرضادرويشي در گفته :

سلام ودرودخدابرشهيدزنده ومجاهددليروبي ادعا جناب رحيمي عزيز
اميدوارم ماراازخاطرات ناب آن سالهاي حماسه وآتش وخون بي نصيب نگذاريد

[پاسخ]

وبلاگ گردان محبين در گفته :

گرامي باد ياد وخاطره شهداي ولامقام گردان ذالفقار و شهيد والامقام حميد سوري

[پاسخ]

علی منتی در گفته :

بسم رب الشهداء وصدیقین خداوند رحمت کند کلیه ی شهداءرابه خصوص شهیدوالامقام حمیدسوری

[پاسخ]

جوزی پور در گفته :

ما سینه زدیم بی صدا باریدند
از هر چه که دم زدیم ،آنها دیدند
ما مدعیان صف اول بودیم !!
از آخر مجلس شهداء را چیدند
درود خدا بر شهید زنده، بسیجی بی ادعا سر هنگ رحیمی عزیز بدون شک و تردید اگر نبود جان بر کفی و از خود گذشتگی امثال جنابعالی ، امروز ایران عزیز و سر بلند این امنیت پایدار را نداشت و این انقلاب برای به ثمر نشستن خونهای پاک و مقدسی همچون سردار شهید حمید سوری را هدیه نموده و خواهد نمود . شادی روح تمام شهداء و امام شهداء صلوات .

[پاسخ]

علی موحدی در گفته :

روح شهید سوری شاد .
سلام بر برادر رحیمی، جانباز سر افراز و مرد جهاد و ایثار

[پاسخ]

محمدي نژاد در گفته :

تاریخ بهترین گواه بر رشادت‌ها وجانفشانیهای سرداران لر خواهد بود هر جای مناطق عملیاتی را که بیاد بیاوریم ایثار واز خود گذشتگی فرزندی از لرستان کوهدشت، رومشكان،طرهان،کوهنانی و…. به ذهن خطور خواهد کرد. اما راویان رسالت سنگینی در انتقال این افتخارات پدران و برادران به نسلهای جدید که مورد خطاب شبکه های جدید اجتماعی (وایبر، لاین، ماهواره و…) هستند خواهد داشت . لذا ما بازماندگان سپاسگزار امثال این سرداران عزیز، رحیمی،باقری،سوری،لرستانی،بازوند، موحدی و… هستیم ممنون و قدردان زحمات سایت میرملاس و دوستان زحمتکش این سایت پرمخاطب استان لرستان هستیم.

[پاسخ]

حمیدازادبخت در گفته :

ولاتحسبن الذین قتلو فی سبیل الله امواتابل احیاء عند ربهم یرزقون

باکدام قلم وبیان می توان ازعزیزانی که سنگرهای جبهه را به محراب و معراج الی الله تبدیل کردند ثناکرد.

[پاسخ]

مهدی احمدی در گفته :

با سلام خدمت همه همشهریان عزیز و تشکر از همه جهت مطالب زیبایتان.دوستان همه واقفیم به اینکه زندگی ما بدون شک مدیون این شهدا و رزمندگان است.لذا شایسته است مدیریت محترم سایت مثل این خاطره گوی از بازماندگان دفاع مقدس که هر کلامشان یک نوریست در تاریکی و یاد شهدا که سرمشق و سرلوحه زندگی ماست رو در این سایت هر هفته یا هرماه یک بزرگوار دعوت تا خاطراتشان و وصیت شهدای گرانقدر رو در سایت به نمایش بگذارید تا همه همشهریان همچون این خاطره و وصیت زیبای این شهید استفاده کنیم.با تشکر

[پاسخ]

آقای بالنگ خواهش می کنم از لحاظ ادبی کمی متن رو اصلاح کنید و بعد اون رو درج کنید. در پاراگراف اول (که) چهار بار تکرار شده. این خاطره به بهترین نحو و تاثیر گذارترین شکل می تونست بیان بشه. ولی واقعا همون اولین پاراگراف رو که خوندم دیگه رغبتی برای خوندنش نداشتم.
کلیت متن فوق العاده ضعیفه.
انگار فقط می خواهید مطلبی درج کنید و کیفیت کار خیلی براتون مهم نیست. خواهشا برید بعضی سایتهای فاخر رو نگاه کنید و بببینید در درج مطالب و خاطرات شهدا چقدر دقیق کار می کنند. چقدر مطالب قشنگ و تاثیر گذار نوشته شده اند.
یاعلی

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس شهدا ( دلاوران لرستان ) "میرملاس نیوز saeid.balang68@gmail.com پاسخ در تاريخ چهارشنبه ۵ فروردین , ۱۳۹۴ ۱۱:۳۳:

سلام دوست عزیز
ممنون از حضورتون
تذکرتان ب جا و حق است
ببخشید که دقت نکردم
چندبار از دوستان عزیز و مخاطبان محترم سایت خصوصا بخش شهدا درخواست نمودم ک در این زمینه با بنده همکاری نمایند اما متاسفانه تا امروز کسی اعلام همکاری نکرده
شما دوست عزیز اگر مایل باشید در این زمینه با بخش شهدای سایت همکاری داشته باشید ممنون میشم

[پاسخ]

مجیدمرادیکیان در گفته :

باتشکرازآقای رحیمی.به قول شهیدخرازی:بعدازشهدا ماچه کرده ایم؟!

[پاسخ]

درود وسلام برشهدای گردان ذوالفقار وسردار شهید حمید سوری ودرود وسلام بر برادرجانباز وسردار سراقراز حاج علیرحم رحیمی منتظر خاطرات ناب شما هستیم

[پاسخ]

امرایی- خرم آباد در گفته :

سال 1365 در گردان ذوالفقار لشکر۵۷ حضرت ابالفضل (ع)مشغول خدمت بودم خرداد ماه همان سال به منطقه حاج عمران اعزام شدیم .منطقه ای با ارتفاعات سخت و صعب العبور که هنوز بقایای برف زمستانی برقلل آن باقی بود. دو یا سه روز از ورودمان به منطقه نگذشته بود که فهمیدیم باید خودمان را برای شرکت در عملیات حاج عمران آماده کنیم …………
//////////////////////////////////////////////////////////////////
دوست عزیز با کمی تامل و صبر می توان به انتقال گوشه ای از مجاهدت سرداران بزرگی چون حاج حمید سوری که حق بزرگی برگردن همه ما دارند کمک کرد . این حوادث در واقع میراث های شفایی هستند که با نوشتن ومکتوب کردن آنان برای همیشه ماندگار خواهند شد. گوشه ای از متن را به سلیقه خودم اصلاح و به برادر بزرگوار ایشان حاج مجید تقدیم کردم هرچند می دانم در ذهن و قلب ایشان گنجینه ای از آموزه های اخلاقی و رفتاری اخوی بزرگوارشان نهفته و آنجه مانع از بیان آن میشود تنها مناعت طبعی است که از ایشان سراغ دارم به امید شفاعت آن عزیزان در روز واپسین

[پاسخ]

اسداله حیدری در گفته :

سلام ودرودبرشهداي عزیزوخانواده های گرانقدروصبور وفداکارشان ,شهدابانثارجان خویش رسالت عظیم انسانی والهی خودرا انجام ودرتاریخ ماندگارشدندوعزت و ازادی وامنیت امروز ما مدیون فداکاری دیروز انانست واما اگرمیخاهیم بزرگترین دستاوردشهدا محفوظ بماندو به ورطه فراموشی سپرده نشودبایدقدردان شهدای زنده وبزرگ مردان جهادوشهادت باشیم تافرهنگ ایثاروشهادت زنده بماندوبه یقین برادرعزیزوجانباز شجاع ودلیرمان علیرحم رحیمی یکی ازیادگاران ودلاورمردان ان دوران است ,حقيرخود درجبهه هاي غرب شاهدرشادت این شهیدزنده بوده ام به یقین هیچ هنرمندی نمیتواندباتمام امکانات این جهانی هنر مردان جهادوشهادت را به نمایش بگذارد, روح شهداشادوارزوی سلامتی وسربلندی سرداربی ریا وبی ادعای عرصه های عشق وایثاررحیمی دلاور را ازخدای بزرگ دارم

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس شهدا ( دلاوران لرستان ) "میرملاس نیوز saeid.balang68@gmail.com پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۶ فروردین , ۱۳۹۴ ۱۳:۱۶:

سپاس از حضورتان آقای حیدری
ممنون میشیم اگر تصاویر و خاطراتی که از دوران ایثار و حماسه دارید در اختیارمان بگذارید

[پاسخ]

مجید آدینه فر در گفته :

شهید زنده جناب سرهنگ حاج علیرحم رحیمی
ضمن تقدیر و تشکر از بیان خاطره ی یکی از سرداران سرفراز شهرمان توسط حضرتعالی، استدعا داریم نسبت به انعکاس گوشه ای از خاطرات دوران پرافتخارت در جبهه های حق علیه باطل اقدام فرمائید،بی شک بیان رشادتها و جانفشانی سرداران سرافراز دوران دفاع مقدس، چراغ راه جوانانی است که بواسطه اقتضای سنشان سعادت همراهی و حضور در آن عرصه مقدس را نداشته اند.

[پاسخ]

ویردار در گفته :

سلام محضر دوستان
شهید زنده است و خدای شهید منتغمی پویا و سر افراز است
امیدوارم وصیتش رو کسی از همسنگراش بجا آورده باشه (بردن کوله اش خدمت آقا امام حسین ع)

[پاسخ]

هادی قبادی در گفته :

سلام و سپاس از عزیزان
سلام بر شهدای سرافراز گردان ذالفقار و شهید والامقام حمید سوری
و درود بر شهید زنده و یادگار مظلوم جنگ جناب سرهنگ حاج علیرحم رحیمی

[پاسخ]

محمد معصومی راد در گفته :

برای شادی ارواح طیبه وتابناک شهیدان صلوات بر محمد وآل محمد
دست شهید زنده درد نکند

[پاسخ]

علي محمد آدينه ونذ گراب در گفته :

سلام بر تو اي سردار بي ادعا مطمئن باش نام تو و ياد همرزمان شهيدت براي هميشه بر تارك شهرمان ميدرخشد گر چه يارانت همه كوله بارسفر بستندو رفتند ولي ذكر خاطرات آنان از زبان جانبازان و باز ماندگان از قافله شهيدان ،مرحمي است بر دلهاي رنجيده از تنهايي و دوري از خيل سرداران شهيد ،سردار عزيز جناب آقاي رحيمي باز هم با مركب وجودت برصفحات مجازي جوي خاطرات جاري نما تا آيندگان بدانند گردان محبين به عنوان كنام عارفان در شلمچه و حاج عمران كربلايي ديگر ساختند و از خون آنان سرو سبزي را پرورش دادند كه به بلنداي تاريخ ماندگار خواهد شد.اميدوارم با ذكر خاطرات سردارشهيد ملك محمد آدينه وند و همرزمان شهيدش نيز ما را بهره مند سازيد انشا ء الله تعالي./

[پاسخ]

عزیزعلی رحیمی در گفته :

درود

[پاسخ]

عزيز علي رحيمي در گفته :

درود وسلام بر شهدا و جانبازان وايثارگران هشت سال دفاع مقدس ودرود وسلام به جانباز سرافراز جناب سرهنگ رحيمي ممنون وسپاسگذراريم از بيان خاطرات جبهه وجنگ انشااله منتظر خاطرات بعدي جنابعالي هستيم

[پاسخ]

هزاران آفرین بر تو و همرزمان باغیرتت باد سردار بی ادعا، ماندگار باد یاد وحماسه تان در بلندای تاریخ-منتظر خاطرات بعدی ات هستیم جانباز سرافراز و شهید زنده جناب سرهنگ علی رحم رحیمی

[پاسخ]

عینی زاد ه در گفته :

درود خدا برشما روایتگران عشق

[پاسخ]

محمدجوادادینه وند در گفته :

باسلام ودرودبرارواح طیبه همه شهدا جاودانان همیشگی تاریخ وسلام برسردارمظلوم ورشید اسلام رحیمی پور یاد وخاطرات سردارشهید طرهان ملک محمد ادینه وند فراموش نشود شادی روح شهدا صلوات

[پاسخ]

محمدجوادادینه وند در گفته :

باسلام ودرودبرارواح طیبه همه شهداجاودانان همیشگی تاریخ وسلام برسردارمظلوم ورشیداسلام افتخارطرهان شهید زنده رحیمی پور یاد وخاطره سردارشهید طرهان شهیدملک محمدادینه وند که حضرتعالی سالها همرزم ان شهید بودید وسایر شهدای طرهان فراموش نشود هرچندانان حی وزنده اند شادی روحشان صلوات سرهنگ سلمان ادینه وند

[پاسخ]

سرهنگ سلمان ادینه وند در گفته :

باسلام ودرود برروان پاک شهدا ودرود برسردارو شهید زنده رحیمی پور یادسردارایل طرهان شهید ملک محمد ادینه وند وسایرشهدای منطقه شهیدمیرولی میری ÷حسین رستمی ÷یعقوب خاصی زاده÷شاهمرادمحمدی و ÷÷÷÷÷فراموش نشود شادی روح شهدا صلوات

[پاسخ]

نواب سوری در گفته :

سلام و درود بر ارواح پاک شهدا و امام شهدا

[پاسخ]

س. م. والی پور در گفته :

ضمن عرض سلام وادب واحترام.
گرامی باد یاد وخاطره تمامی شهدای شهرمان ، علی الخصوص سردار جبهه های غرب وجنوب ، شهید حمید سوری.
همچنین از شهید زنده ، جانباز بی ادعا وبی ریا ، دلاور مرد شجاع وبی باک جبهه های غرب وجنوب کشور ، سردار سرافراز، جناب سرهنگ علی رحم رحیمی پور بخاطر بیان این خاطره ی بسیار جذاب ودل انگیزش تقدیر وتشکر میکنم .امید است که خاطرات ناب نایاب جنابعالی از این ببعد تداوم داشته باشد.
از بسیجی فعال وپرانرژی جناب آقای مهندس سعید بالنگ بمنظور درج این خاطره ، نیز تقدیروتشکر میشود. اجرتان با شهدا وامام شهدا.

[پاسخ]

يوسف علي كرمي در گفته :

خدمت سردار سرافراز جبهه هاي جنگ آقاي رحيمي عرض سلام وادب دارم .برادر رحيمي “اقتدا ء به شهدا

بالاخص شهيد حميد سوري كه بنده از دوران نوجواني ايشان راميشناسم.يكي از وظايفي است كه بر عهده همه ما مي باشد. اما الحق كه جنابعالي بايادآوري اين خاطره ازسردارشهيدحميدسوري دين خودرامجددا به انقلاب وشهدا ادا كرده اي.بدان كه نام شما شيرمردان درتاريخ جاودانه خواهد ماند.موفق ومويد باشيد

[پاسخ]

با سپاس فراوان ازهمه سروران عزیزی که ابراز لطف ومحبت فرمودند امیدوارم که شرمنده شهدا نشویم

[پاسخ]

سعید لطفی در گفته :

درود خدا بر یادگار ارزشی هشت سال دفاع مقدس ،بسیجی دلاور ،جناب سرهنگ علی رحم رحیمی و درود بیکران به روان پاک وملکوتی شهید حمید سوری،استدعا داریم که جناب رحیمی که سینه اش مالامال خاطرات تلخ و شیرین دوران دفاع مقدسه بیشتر ما رو به فیض این واقعیات وخاطرات برسانند.

[پاسخ]

عباس نورمحمدى در گفته :

تيرماه ١٣۶٧تقريبا چندماه مانده به پايان دوران دفاع مقدس
اين حقيرافتخارحضوردرگردان هميشه خوشنام محبين مجددا نصيبم شده بود بعدازچندروزاستراحت درسدبوکان براى کمک به رزمندگان ازمسير سقزوبانه وسردشت عازم مناطق جنگى شديم ازمناطق صعب العبوروجاده اى بنام جاده بوالحسن بسمت ارتفاعات “گمو”ازطريق کمپرسى سپس بالندکروز زيررگبارتوپ وتانک هاى دشمن بعثى واقعا سخت ووحشت ناک ,گردان عاشورا هم چند روزى بودازعمليات بسيارخطرناک درمنطقه “گرده رش”برگشته بود جمعى ازدوستان ازجمله شهيد حميدکرمى پور ومردانى فر جنازه هاشون جامانده بود دراون عمليات برادرعزيزم اسدالله حيدرى هم بعنوان بيسيم چى فرماندهى گردان ،شهيدسيروس ابراهيمى شرکت کرده بود ازايشان هم خبرى نداشتم شديدا بي قراربودم والبته ناراحت ,وزيررگبارشديددشمن جاده کوهستانبى رو به طرف گمو درحرکت بوديم دربين ر اه وسط کوه جناب آقاى على رحم رحيمى پور رو ديدم مشغول رانندگى ى دستگاه جيپ که مشغول کمک رسانى باروحيه بسياربالا باديدن اون صحنه واقعا روحيه گرفتم وخوشحال شدم
براى روح پاک شهيدحميدسورى آرزوى علو درجات وازسرداربزرگ آقاى رحيمى بخاطراين خاطره زيبايش از شهيد”حميد سورى” متشکرم

[پاسخ]

داریوش گراوند در گفته :

سلام ودرودبرهمه شهدا خصوصا شهیدحمیدسوری عزیزوباتشکرازجناب آقای رحیمی جانبازگرانقدر،وعرض ارادت بخدمت تک تک رزمندگان خوب دیارطرهان

[پاسخ]

منصور رومیانی در گفته :

سلام بر مرد جبهه و جنگ ،سردار بی ادعا و همیشه خندان ،یادگار هشت سال دفاع مقدس ،آرزوی سلامتی برای شما و خانواده محترم

بخصوص آقا پسر گلتان دارم.

[پاسخ]

سعید حیدری نسب از ابفای شهر تهران در گفته :

سلام خدمت سردار بی ادعا کربلای علیرحم رحیمی یادگار سالهای جنگ وارزوی سلامتی وطول عمر برای شماموفق موید باشید انشااله

[پاسخ]

کیانوش سوری (مدیر فنی وبلاگ شهسد حمید سوری) در گفته :

برادر ارجمن جناب آقای رحیمی ازاینکه در انعکاس یاد و خاطرات دلاورمردی ها و افتخار افرینی های شهدای عزیزمان بخصوص سردار شهید حمید سوری همت کرده و ما را یاری نمودایده از شما و دیگر دوستان که در این راه قدم میگزارند خالصانه سپاسگزارم

[پاسخ]

سرهنگ رحمتی از البرز در گفته :

برای شادی ارواح طیبه شهدا صلوات

درود بر شهید زنده و جانباز سرافراز دوران دفاع مقدس جناب سرهنگ حاج علیرحم رحیمی

به وجود گرانقدر شما افتخار نموده و منتظر خاظرات ناب شما هستیم

[پاسخ]

مهرداد رضایی در گفته :

روحش شاد

[پاسخ]

یحیی آدینه فر در گفته :

درود خدا بر شهیدان و سرداران بی ریا.شادی روح تمام شهدای اسلام خصوصا سردار رشید اسلام ملک محمد آدینه وند، پیروزعلی آدینه وند، علی محمد آدینه وند و ….

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :