کد خبر : 66033
تاریخ انتشار : ۸ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۱:۱۳
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 693 بازدید

پرسپکتو تلفیقی / اریک ژوهانسون

عالم فیزیکی از قوانین خاصی پی‌روی می‌کند و چشم‌ انسان تابع قوانین خاصی می‌بیند. دید پرسپکتیو که درواقع برگرفته از ساخت‌مان دید انسانی است هم قواعدی دارد که سال‌هاست قوانین آن تدوین نیز شده است. همین قوانین سخت و تغییرناپذیر گاهی دست‌مایه‌ی هنرمندی می‌شود تا با دست‌کاری در آن‌ها، به خلق تصاویری جدید و ناآشنا […]

عالم فیزیکی از قوانین خاصی پی‌روی می‌کند و چشم‌ انسان تابع قوانین خاصی می‌بیند. دید پرسپکتیو که درواقع برگرفته از ساخت‌مان دید انسانی است هم قواعدی دارد که سال‌هاست قوانین آن تدوین نیز شده است. همین قوانین سخت و تغییرناپذیر گاهی دست‌مایه‌ی هنرمندی می‌شود تا با دست‌کاری در آن‌ها، به خلق تصاویری جدید و ناآشنا برای چشم دست بزند. 

ژوهانسون یک طراح گرافیک است که در برخی از آثار خود، با تغییراتی کامپیوتری بر روی عکس‌های حقیقی، یک بازی پرسپکتیوی به راه می‌اندازد. او سطوح یا خطوطی را که در دو محیط مختلف با پرسپکتیوهای یک‌سانی دیده می‌شوند، به عنوان مرز در نظر می‌گیرد و به این ترتیب ذهن مخاطب را برای پذیرش فیزیک جهان جدید خود آماده می‌کند. آثار ژوهانسون را شاید بتوان نسخه‌ی کامپیوتری و ام‌روزی شده‌ی موریس اشر، نقاش معروف هلندی دانست. 

منبع: یانو دیزاین

 

درج شده توسط : سجاد همتی / دبیر پاتوق هنری " میرملاس "

دیدگاه ها

خیلی جالب بود.ممنون

[پاسخ]

انقد زیبا هستن که فقط میشه لبخند زد.

[پاسخ]

سلام
جالب بود ممنون

[پاسخ]

مهندس در گفته :

🙂 😐

عالی

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :