کد خبر : 66035
تاریخ انتشار : ۸ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۱:۱۵
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 485 بازدید

طراحی جدید اسکناس‌های مجارستان/

    طراحی جدید اسکناس‌های مجارستان/ Bernát Barbara   طراح مجارستانی برنات باربارا Bernát Barbara در پروژه مدرک کارشناسی ارشد خود طرحی جدید برای اسکناس‌های مجارستانی به نام سری یورو ارائه داده است. اسکناس‌هایی که وی طراحی کرد بدین شکل بود که بر روی سمت مشترک آنها، حیوانات اروپایی و در سمت دیگر، گونه های […]

 

 

طراحی جدید اسکناس‌های مجارستان/ Bernát Barbara

 

اسکناس

طراح مجارستانی برنات باربارا Bernát Barbara در پروژه مدرک کارشناسی ارشد خود طرحی جدید برای اسکناس‌های مجارستانی به نام سری یورو ارائه داده است. اسکناس‌هایی که وی طراحی کرد بدین شکل بود که بر روی سمت مشترک آنها، حیوانات اروپایی و در سمت دیگر، گونه های مرتبطی از گیاهان نقش بسته است. تمامی اسکناس‌ها دارای چاپ اچینگ اصلی( چاپ فلزی) می‌باشند. وی پنج فقره از ده فقره چاپ‌های اچینگ را در صفحات مسی جداگانه طراحی و آماده کرد و با این شکل ظریف و پالایش شده موفق به تکثیر اسکناس‌ها از روش اصلی مورد استفاده در تولید اسکناس‌های واقعی یعنی چاپ فرونَقش کرد. هدف وی ایجاد یک سری کامل با طراحی واضح بود که فراتر از روش سنتی ساخت اسکناس بود.
برنات درباره‌ی فرآیند طراحی این کار می‌گوید:« من قصد داشتم عناصر بصری اصلی یک اسکناس را حفظ کنم؛ یعنی مهم‌ترین بخش‌ها در کنار فرم اصلی واحد پول، شماره سریال، مقام صادر کننده و امضا کنندگان در طرح قرار بگیرد.» وی عناصر گرافیکی امنیتی غیر ضروری را برای دستیابی به یک تاثیر بصری روشن و واضح حذف کرده است. او در طراحی اسکناس ها بر روی حیوانات و گیاهان تاکید کرده است و تایپوگرافی و علائم امنیتی در اسکناس‌ها را در درجه دوم اهمیت قرار داده است. طرح‌های وی در اندازه‌هایی کوچک؛ اما با دقت و جزییات بالایی به شکلی نهایی رسیدند.

او همچنین در مورد فرآیند چاپ اسکناس‌هایش می‌گوید: «من نقشه‌های گرافیتی با مقیاس ۱.۵ هر یک از گونه‌ها را که طرح‌های کلی چاپ اچینگ نهایی بودند را ساختم. سپس اچینگ ها به طور مستقیم بر روی کاغذ چاپ دیجیتال چاپ شده‌اند. در نهایت آنها را  به روش hand-pulled چاپ کرده‌ام .»

pm-09  pm-08  pm-06  pm-07  pm-05  pm-04  pm-03  pm-01 pm-17  pm-16  pm-15  pm-14  pm-13  pm-12  pm-11  pm-10 pm-00  pm-24  pm-23  pm-22  pm-21  pm-19  pm-20  pm-18

منبع: روز رنگ

 

درج شده توسط : سجاد همتی / دبیر پاتوق هنری " میرملاس "

دیدگاه ها

فرهنگ سازی خوبی هست واقعا جالب بود معرفی گونه های زیستی وحیوانی به جهانیان

[پاسخ]

همشهری در گفته :

زیاد هم جالب نبودن…

[پاسخ]

مهندس در گفته :

اینا پولن یا آلبوم حیات وحش ؟! 😐

ولی درکل جالب بودن…بخصوص اینکه شب نما هستن

مررسی 🙂

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :