کد خبر : 66476
تاریخ انتشار : ۲۲ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۰
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 953 بازدید

آغاز پخش مستند ” با سیمره” از شبکه سه سیما

    شبکه سه سیما پخش مستند۲۶ قسمتی ” با سیمره ” را از امروز آغاز کرد. بهمن ابراهیمی تهیه کننده و کارگردان مستند ۲۶ قسمتی “با سیمره ” در گفت و گو با خبرنگار “میرملاس” با اعلام این خبر گفت: این مستند از امروز شنبه ۲۲فروردین در کنداکتور پخش شبکه سه سیما قرار گرفته […]

4427

 

 

شبکه سه سیما پخش مستند۲۶ قسمتی ” با سیمره ” را از امروز آغاز کرد.

بهمن ابراهیمی تهیه کننده و کارگردان مستند ۲۶ قسمتی “با سیمره ” در گفت و گو با خبرنگار “میرملاس” با اعلام این خبر گفت: این مستند از امروز شنبه ۲۲فروردین در کنداکتور پخش شبکه سه سیما قرار گرفته است.

وی افزود : مستند “با سیمره” هر روز از شنبه تا چهارشنبه راس ساعت ۱۰:۵۰از شبکه سه سیما به روی انتن می رود و امروز در پخش قسمت اول این مستند کلیاتی درباره رشته کوه های زاگرس و گرین به نمایش در می آید.

وی با ذکر این نکته که این مستند بزودی از شبکه های شما و افلاک نیز پخش خواهد شد؛ افزود :در قسمت های آتی بینندگان را ابتدا به تماشای سرشاخه های رودخانه سیمره در استان همدان دعوت میکنیم و سپس با ثبت جلوه هایی کمیاب از گرین و گاماسیاب به سوی هرسین، زرامین و کنگاور رفته و در ادامه نیز با قسمت هایی درباره ی بیستون ،کرمانشاه ،روانسر،کوهدشت، شیرز ، دره شهر، پلدختر،شوش،خرم آباد ، الشتر،نورآباد،سوسنگرد… سعی نموده ایم که طبیعت غرب ایران را به بینندگان سراسر ایران بیشتر معرفی کنیم.

ابراهیمی درباره ساخت مستند با سیمره افزود: این مستند در مدت 27 ماه به سفارش شبکه جهانی جام جم برای بینندگان داخل و خارج از کشورساخته شده است.

 

این مستندساز کوهدشتی افزود: با سیمره به زندگی و نحوه معیشت مردمان حاشیه رودخانه سیمره در ۵ استان غرب کشور می پردازد و تاکیدعوامل این مستند بیشتربر ثبت جلوه های زیبای طبیعی و نیز نمایش قابلیت های ژئوتوریسم مناطق مختلف غرب کشور همچون ژئو پارک شیرز بوده است.

تهیه کننده برنامه های سیاه مشق و عندلیبان در رابطه با این برنامه ها نیز به خبرنگار “میرملاس” گفت: برنامه های ادبی “سیاه مشق” و “عندلیبان” که به شعر خوانی شاعران جوان کشور و نیز اشعار حافظ اختصاص دارد در حال حاضر از شبکه جام جم در حال پخش هستند.
وی درباره ساعت پخش این دو برنامه گفت:این برنامه ها در قالب آیتم های کوتاه میان برنامه در طی روز از شبکه جام جم پخش می شوند. ابراهیمی در پایان اظهار داشت :بربنده واجب است از همکاری همه مسوولین شبکه جام جم و عوامل تهیه و تولید به شرح ذیل تشکر کنم و زحمات ایشان را ارج بنهم :
جناب دکتر طلوعی مدیر محترم شبکه ، آقای زراعتگر معاون اداری مالی، آقای عطا حسن پور ،عبدالرسول بهمانی، بهروز ابراهیمی ،سمیه آزادبخت ، سعید قاسمی ، علی محمد کاظمی ،محمد حسین آزادبخت ، علی رضا آزادبخت : پژوهش ،
سیف الله غضنفری : راوی،
 بهمن شکریان و شهرام صابونی :گویندگان متن،
مجتبی ابراهیمی :برنامه ریزی تولید،
 سهیل امرایی : دستیار تولید ،
انوشیروان فاضل پور: صدا بردار،
سهیل نظری و داریوش ابراهیمی :تدوین ،
داوود رضایی :موسیقی،
وسپاس ویژه از اطلاع رسانی پایگاه خبری تحلیلی میرملاس همه ی سرورانی که بنده را در تولید اثر یاری نموده اند.

 

 

427

 

 

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

فرهنگی در گفته :

دست مریزاد . قسمت اول بسیار زیبا بود .

[پاسخ]

هيربُد در گفته :

از زحمات دوستان عزيزي كه براي اين مستند زيبا تلاش زيادي متحمل شدند تشكر و قدرداني ميكنم . اما بايد به اين نكته اشاره كرد كه موسيقي متن و پاياني ارتباط چنداني با فيلم نداشت و …

[پاسخ]

بیژن گەڕاوەند در گفته :

سلام و خستە نباشید خدمت بزرگ افتخار زاگرس’ مخصوصا قوم راستین لک .اقای ابراهیمی .
در ابتدا از اینکە با شما همشهری هستم برای همیشە افتخار می کنم .
از اینکە با این مستند فاخر توانستە اید قسمتی از ناگفتە های لکستان زیبا را بە ایرانیان دیگر بشناسانید از شما سپاسگذارم.و دستان هنرمند شما را می بوسم.بە امید پخش جهانی این مستند زیبا.
بەرزێ ئاسمان بەرزێ بەختت بوۆ

[پاسخ]

بیژن گەڕاوەند در گفته :

با سلام مجدد خدمت استاد ابراهیمی
در ارتباط با وجه تسمیە سیمره .
سی همان عدد سی است و مره یا مرو همان مرد در زبان لکی و اوستایی است.با توجه به سوابق شهرنشینی 24هزار سالە در درە سیمره می توان سیمره را همان مکان تکامل انسان دانست. همان گونه کە سیمرغ برای تکامل بە قاف سفر کردند.و نیز تشابە اسمی سیمرە با رودخانە سامورە در داغستان شوروی کە سکونت گاه قوم لک در داغستان است.نیرز نباید از قلم بیافتد .

[پاسخ]

اکبر علیزاده در گفته :

متاسفانه دراین ساعت سر کار هستم..بازپخش نداره؟به استاد عزیزم آقای غضنفری تبریک وخسته نباشید میگم

[پاسخ]

بیژن گەڕاوەند در گفته :

سلام اقای علیزاده.
صبح روز بعد بازپخش می شود
حدودا ساعت 10صبح

[پاسخ]

بیژن گەڕاوەند در گفته :

هر شب ساعت 11

[پاسخ]

اكبرعليزاده در گفته :

ممنون آقاي گراوند…اگر بيژن برادر آقا اسماعيل هستيد از تهران ارادت دارم

[پاسخ]

حمزه ابراهیمی در گفته :

به دور از احساسات ناسیونالیستی ویا شووینیستی ،دوربین بهمن دوربین نیست دیگر بین است ونیک بین .
روایتیست به زلالی سیمره از دریچه ی تصویر.

[پاسخ]

سلام بسیا برنامه عالی بود با تشکر

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :