کد خبر : 66647
تاریخ انتشار : ۲۵ فروردین ۱۳۹۴ - ۰۱:۲۷
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 357 بازدید

فرماندار کوهدشت : وضعیت بی آبی کوهدشت فراترازبحران است/شهرستانی با ۳۲هزار جویای کار

  فرماندار کوهدشت وضعیت موجود در زمینه کمبود آب در کوهدشت و پایین رفتن سطح سفره های آب زیرزمینی این شهرستان را فراتر از بحران عنوان کرد. به گزارش میرملاس به نقل از مهر، کرم محمدی ظهر دوشنبه در جمع اصحاب رسانه کوهدشت با بیان این که روز به روز افت آب در سفره های […]

IMG_3602

 

فرماندار کوهدشت وضعیت موجود در زمینه کمبود آب در کوهدشت و پایین رفتن سطح سفره های آب زیرزمینی این شهرستان را فراتر از بحران عنوان کرد.

به گزارش میرملاس به نقل از مهر، کرم محمدی ظهر دوشنبه در جمع اصحاب رسانه کوهدشت با بیان این که روز به روز افت آب در سفره های زیرزمینی کوهدشت شدیدترمی شود، گفت: از سال ۸۰تا ۹۰ افت آب در کوهدشت ۱.۲ دهم متر بوده است اما در حال حاضر با افت ۲۲متری آب در چاه ها مواجه هستیم و این وضعیت باعث شده که کوهدشت با بحران کمبود آب آشامیدنی هم روبه رو شود.

فرماندار کوهدشت ادامه داد: نیازآبی مردم کوهدشت ۳۵۰ تا ۴۱۰ لیتر در ثانیه است اما در حال حاضر از این مقدار تنها چیزی در حدود ۲۳۰ لیتر تامین می شود.

محمدی با بیان اینکه برای جلوگیری از روند بحران آب در کوهدشت نیازمند برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت هستیم، اظهارداشت: یکی از راه های حفاظت از منابع آب کوهدشت، استفاده از کشت های جایگزین است که می تواند جای کشت محصولات آب دوست را بگیرد.

وی بیان داشت: این بحث مطرح شد که به جای کشت های بهاری از کشت های پاییزه استفاده شود و یکی از کشت های پاییزه پیشنهادی کلزا بود و پیش بینی شد ۷۵۰ هکتار کلزا در کوهدشت کشت شود اما به علت عدم همخوانی نوع بذر انتخابی بخش اعظم این کشت از بین رفت.

فرماندار کوهدشت گفت: در نشست های صورت گرفته قرار شد سطح زیرکشت محصولات آبدوست در کوهدشت کاهش یابد اما ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان در یک مصاحبه به الزامی نبودن این کار اشاره کرد.

محمدی افزود: با این وجود امسال حدود ۵۰ درصد کاهش سطح زیرکشت محصولات آبدوست را شاهد هستیم اما به هرحال باید به فکر جایگزین کردن کشت های پاییزه بود و کشاورزان را با اهمیت این موضوع آشنا کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که کوهدشت دومین شهرستان جوان کشور است، گفت: ۹۶ درصد جمعیت کوهدشت را سن بدو تولد تا ۴۹ سال تشکیل می دهد و تنها چهار درصد از جمعیت این شهرستان پیر هستند.

فرماندار کوهدشت ادامه داد: باید گفت در کوهدشت ۳۲ هزار نفر جمعیت فعال جویای کار وجود دارد که نیازمند شغل هستند و اگر بارندگی و حاصلخیزی زمین های کشاورزی در این دشت وجود نداشته باشد با بیکاری و عدم درآمد این جمعیت مواجه هستیم و این درحالی است که یکی از ظرفیت هایی که می تواند در این شهرستان ایجاد شغل کند همین زیربخش های کشاورزی است.

 

 

درج شده توسط : امیرحسین آزادبخت " سرویس خبر میرملاس "

دیدگاه ها

محمد امرایی در گفته :

ضمن تشکر از فرماندار محترم ، یاد آور میگردد که جلوگیری از این بحران دیگر محال شده و احتمالا باید به فکر مهاجرت بود . کشاورزان آبی کار به هیچ وجه حاضر به برداشت منطقی از منابع زیر زمینی نیستند و کسی هم جرات پیگیری این مسئله را ندارد و اقدامات تنها در حد توصیه و اطلاع رسانی است . مردم به این نتیجه رسیده اند که به راحتی قانون قابل دور زدن است و اساسا در چنین مسائلی دولت حساسیت به خرج نمی دهد و بیشتر مسئولین شانه خالی کرده و یا دفع الوقت مینمایند . به هر حال انتظار میرود فرماندار محترم در این مورد که به حیات این شهرستان گره خورده راسا وارد عمل شود و شاهد اقدامات موثرتری باشیم .

[پاسخ]

حمیدآزادبخت در گفته :

پرواز شاهين

حکایت های مدیریتی
——————————————————————————–

متن حكايت

پادشاهي دو شاهين كوچك به عنوان هديه دريافت كرد. آنها را به مربي پرندگان دربار سپرد تا براي استفاده در مراسم شكار تربيت كند. يك ماه بعد، مربي نزد پادشاه آمد و گفت كه يكي از شاهين‌ها تربيت شده و آماده شكار است اما نمي‌داند چه اتفاقي براي آن يكي افتاده و از همان روز اول كه آن را روي شاخه‌اي قرار داده تكان نخورده است.

اين موضوع كنجكاوي پادشاه را برانگيخت و دستور داد تا پزشكان و مشاوران دربار، كاري كنند كه شاهين پرواز كند. اما هيچكدام نتوانستند. روز بعد پادشاه دستور داد تا به همه مردم اعلام كنند كه هر كس بتواند شاهين را به پرواز درآورد پاداش خوبي از پادشاه دريافت خواهد كرد. صبح روز بعد پادشاه ديد كه شاهين دوم نيز با چالاكي تمام در باغ در حال پرواز است. پادشاه دستور داد تا معجزه‌گر شاهين را نزد او بياورند.

درباريان كشاورزي متواضع را نزد شاه آوردند و گفتند اوست كه شاهين را به پرواز درآورد. پادشاه پرسيد: «تو شاهين را به پرواز درآوردي؟ چگونه اين كار را كردي؟ شايد جادوگر هستي؟»

كشاورز كه ترسيده بود گفت: «سرورم، كار ساده‌اي بود، من فقط شاخه‌اي را كه شاهين روي آن نشسته بود بريدم. شاهين فهميد كه بال دارد و شروع به پرواز كرد.»

——————————————————————————–

شرح حكايت

جناب فرماندار محمدی
باسلام
گاهي لازم است براي بالا رفتن، شاخه‌هاي زير پايمان را ببريم .
(البته شاخه‌هاي زير پاي خودمان، نه زير پاي ديگران!)

چقدر به شاخه‌هاي زير پايتان وابسته هستيد؟ آيا توانايي‌ها و استعدادهايتان را مي‌شناسيد؟
آيا ريسك مي‌كنيد؟

آيا نقاط قوت و استعدادهاي سازمان خود را مي‌دانيد؟ آيا به استقبال تهديدها مي‌رويد يا همواره به شكلي محافظه‌كارانه به حفظ وضع موجود مي‌انديشيد؟ در رويارويي با تهديدها و مشكلات است كه سازمان مي‌تواند استعدادها و توانايي‌هاي خود را بروز داده و توسعه دهد.
…………………………………………………………………………………………………
كليدواژه‌ها : خلاقيت ؛ نوآوري ؛ توانمندسازي ؛ بهسازي نيروي انساني ؛ استعداد ؛ نقطه قوت

[پاسخ]

جناب فرماندار این کشفهای جدیدی نیست که فریادش را برای مردم بزنی این چالشها سالهاست که گوش فلک را کر کرده بجای اطلاع رسانی چالش به فکر چاره باشید با این مدیرانی که به شما تحمیل میکنند لطفا ازین فریادها نزنید که دل مردم بیشتر به درد میاد

[پاسخ]

لازم است از فرماندار دلسوز شهرستان كوهدشت تشكر نمود

[پاسخ]

احمدی در گفته :

کوهدشت متاسفانه در چرخشگاه سیاست بازی همیشه مورد ظلم وبی مهریست شهرستانی با جمعیت جوان با خاک حاصلخیز نیروی انسانی کارآمدقرار گرفتن در بین دو رودخانه اما از مسافرت که به آن پا میگذاری تفاوت ها را از هر حیث لمس میکنی.جمعیت جوان بیکار.اعتیاد .مبلمان نامناسب شهری.جاده های خطرساز.بحران کم آبی .سیاست زدگی .مدیران غیر بومی.ضعف زیر ساختها.

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :