کد خبر : 66711
تاریخ انتشار : ۲۶ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۷
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 831 بازدید

سرتیپ گراوند : دولت پاکستان باید نظارت کافی بر مرزهای خود داشته باشد

  جانشین مرزبانی ناجا گفت: جمهوری اسلامی ایران بارها از عدم کنترل دولت پاکستان با مرزها خود انتقاد کرده و به دلیل حساسیت های بسیار زیادی که بعد از به شهادت رسیدن مرزبانان وجود داشت هیئتی از ایران به ریاست وزیر امور خارجه و فرمانده مرزبانی به پاکستان سفر کرد. سردار سرتیپ دوم احمد گراوند […]

81572610-6390135

 

جانشین مرزبانی ناجا گفت: جمهوری اسلامی ایران بارها از عدم کنترل دولت پاکستان با مرزها خود انتقاد کرده و به دلیل حساسیت های بسیار زیادی که بعد از به شهادت رسیدن مرزبانان وجود داشت هیئتی از ایران به ریاست وزیر امور خارجه و فرمانده مرزبانی به پاکستان سفر کرد.

سردار سرتیپ دوم احمد گراوند روز چهارشنبه در مراسم بزرگداشت شهیدا مرزبانی ناجا که در محل مجتمع آیه های مشهد مقدس برگزار شد با طرح این موضوع که در قضیه به شهادت رسیدن مرزبانان ایرانی دولت پاکستان باید پاسخگو باشد خاطر نشان کرد: ایران چشم طمع به کشورهای دیگر ندارد و تنها از خاک کشور خود دفاع می کند.

جانشین مرزبانی ناجا با اشاره به اقتدار جمهوری اسلامی ایران در عرصه های مختلف افزود: در شرایط فعلی کشور ما هشت هزار و 750 کیلومتر مرز مشترک با 15 کشور دنیا دارد و این موضوع نشان دهنده حساسیت بسیار زیاد مرزهای جمهوری اسلامی ایران است.

وی به اهمیت سه جزیره تنب کوچک، بزرگ و ابوموسی اشاره کرد و گفت: این جزایر جزو 10 نقطه استراتژیک دنیا هستند.

جانشین مرزبانی ناجا خاطر نشان کرد: متاسفانه کشورهای مختلف دنیا علیه ما در حال توطئه هستند و عناصر ضد انقلاب نیز از فرصت های بدست آمده خود استفاده می کنند اما در شرایط فعلی همه به این موضوع پی برده اند که انقلاب اسلامی ایران دارای یک نظام بسیار قدرتمند است.

سردار گراوند گفت: عناصر ضد انقلاب در خارج از مرزهای کشور دارای جایگاهی مردمی نیستند و همانطور که رهبر فرزانه انقلاب اشاره کرده اند بیداری اسلامی در حال رشد است و تمامی کشورهای منطقه را در بر می گیرد.

جانشین فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: مرزهای کشورمان گسترده بوده و نظام نیز برای حفظ امنیت مرزها بسیار هزینه کرده اما این مقدار هزینه کافی نیست و از مسوولان انتظار توجه بیشتری می رود.

وی افزود: هر چند جمهوری اسلامی در مرزها از دستگاههای فناوری روز یعنی انواع رادارها و دوربینها استفاده می کند اما کافی نیست.

به گفته وی نیروهای مرزبانی در نوار مرزی به گشت می روند پس به نفربر زرهی نیازدارند که وقتی از فواصل دور با تیربار گرینوف به آنها شلیک می شود در امان باشند.

سردار گراوند گفت: به اعتباراتی نیاز داریم که بتوانیم انسداد مرز و جاده ها را تکمیل کنیم و برجکهای مرزی را بسازیم و به آنها آب و برق ببریم و مسوولان هم پارسال و امسال در این خصوص قول داده اند و جلساتی در مجلس و شورای عالی امنیت ملی نیز تشکیل شده است.

جانشین فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: مرزبانان جمهوری اسلامی ایران که فروردین ماه امسال در سیستان و بلوچستان به شهادت رسیدند همه در داخل ایران بودند و از مرزهای کشورشان دفاع می کردند و تا آخرین قطره خون و آخرین گلوله خود جنگیدند و از میهنشان دفاع نمودند.

او افزود: بعد از این واقعه، تعدادی از همین عناصر پلید در چند درگیری با سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات و مرزبانی در میله 207 مرزی کشته شدند و با برجای گذاشتن تلفاتی عقب نشینی کردند.

وی گفت: هیچ گروهی نمی تواند در مرزهای جمهوری اسلامی ایران دست به اقدام بزند مگر آن که سرویسهای بیگانه از آنها پشتیبانی کنند.

به گفته سردار گراوند تروریستها در کمال نامردی از چند نقطه کور با تیربار نیروهای ما را به شهادت رساندند و یا این که بر سر راه آنها تله انفجاری کار می گذارند و بعد با انتشار فیلم جنایاتشان دستمزدشان را از استکبار جهانی، عربستان و اسرائیل می گیرند.

او افزود:هر موقع اسلام در خطر بوده خون شهدا ما را یاری داده است و من فقط از این ناراحتم که در فیلمی که از این اقدام تروریستی منتشر شده وقتی آنها به مرزبانان ما تیراندازی می کنند فریاد الله اکبر سر می دهند یعنی مغز عوامل این اقدام کاملا شست و شو داده شده تا جایی که آنها شیعه را کافر می دانند.

17 فروردین ماه امسال تروریستها در منطقه نگور سیستان و بلوچستان و در حد فاصل میله مرزی 239 پایین تر از جکیگور از خاک پاکستان به سوی نیروهای مرزبانی جمهوری اسلامی ایران آتش گشودند و هشت تن از آنها را به شهادت رساندند.

 

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

خسته نباشی دلاور پیروز باشی کر گراون

[پاسخ]

درود بر سردار بی ادعا و مایه افتخار گراوندها.

[پاسخ]

صادق ابراهیمی در گفته :

سلام برجانباز راه امنیت .امیر لشکر ولایت سردار گرواندی دعای ما بدرقه راهت

[پاسخ]

درودخدابردلاوران وپاسداران مرزهای کشورعزیزمان.

[پاسخ]

Salam Bar marzbanan Iran zaamin khaste nabbashid

[پاسخ]

شهریار در گفته :

خداوند نگهدارت سردار

[پاسخ]

کوهدشتی در گفته :

سلام بر شما مومن خدا دلاور خستگی نا پذیر

[پاسخ]

مسعود گراوند در گفته :

باعث افتخار کوهدشت و لرستانی سردار .خسته نباشی

[پاسخ]

رخیده در گفته :

درود بر سردار گراوند این مرد پرتلاش ناجا

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

باسلام عرض خسته نباشی خدمت سردار بی ادعا وتمام سربازان هنگ مرزی که بی منت برای ارامش مردم همیشه بیدارند

[پاسخ]

سلام سردار به وجودت افتخار میکنیم خسته نباشی

[پاسخ]

نورعلی ازسنندج در گفته :

سلام بر ضامن امنیت کشور .

اقتدارت را ارج مینهیم .

ابهتت را تعظیم میکنیم

دستانت را میبوسیم

وبا تمام وجود به وجودت افتخار میکنیم

همیشه بمانی وپبروز وسر افراز باشی

[پاسخ]

کوهدشتی در گفته :

درود بر سردار سرافراز سپاه اسلام ، سردار یه دلاور از سرزمین لرستانه نه یه طایفه خاص خواهشمندم ……………………………………………………… نگین دیگه خوب نیست طایفه بازی

[پاسخ]

بهروز مهکی در گفته :

درود خداوند بر افتخار آفرینآن کوهدشت. سردار پاینده باشی

[پاسخ]

فرشید در گفته :

درود بر شیر کر لک

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :