کد خبر : 668
تاریخ انتشار : ۱۶ بهمن ۱۳۹۰ - ۲۰:۴۹
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 510 بازدید

صلاحیت 431 نفر دیگر از نامزدهای رد صلاحیت شده تایید شد

معاون سیاسی وزیر كشور و رییس ستاد انتخابات كشور گفت: خوشبختانه تاكنون شورای نگهبان با دقت به اعتراض داوطلبان رد صلاحیت شده رسیدگی كرده و علاوه بر تعداد كثیری كه پیش از این اعلام شده، صلاحیت 431 نفر را در بازنگری…

به گزارش میرملاس نیوز ،معاون سیاسی وزیر كشور و رییس ستاد انتخابات كشور گفت: خوشبختانه تاكنون شورای نگهبان با دقت به اعتراض داوطلبان رد صلاحیت شده رسیدگی كرده و علاوه بر تعداد كثیری كه پیش از این اعلام شده، صلاحیت 431 نفر را در بازنگری هایشان احراز و تایید كرده است.

 

 

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه اطلاع رسانی وزارت كشور، سید ‘صولت مرتضوی’ در حاشیه تجدید میثاق جمعی از كاركنان و مدیران وزارت كشور و ستاد انتخابات كشور با آرمان های امام راحل و خط سرخ امامت و ولایت افزود: در فرهنگ امام (ره) انتخابات حق مردم است و در عین حال همواره توصیه امام(ره) به مردم مشاركت گسترده در انتخابات و توجه به انتخابات به مثابه یك تكلیف بوده است.

وی اظهار داشت: حضرت امام خمینی(ره) در زمینه انتخابات فرمودند ‘من هم باید رای بدهم، تو هم باید رأی بدهی ، آن روستائی هم كه در كنار مزرعه خودش كار می كند باید رأی بدهد، تكلیف است، این یك تكلیف الهی است’ كه دقت در جهات مختلف این فراز از بیان حضرت امام راحل عظیم الشان ما بیانگر نگاه عمیق امام به مقوله انتخابات است.

مرتضوی ادامه داد: امام در فراز و نشیب های متعدد دوران انقلاب و حتی در دوره دفاع مقدس برگزاری انتخابات را حق مردم دانستند و حاضر نشدند تحت هیچ شرایطی حتی در سایه خطرات و تهدیدات جنگ دشمن،انتخابات به تاخیر بیفتد ، این سیره امام است كه در دوران خلف صالح ایشان هم استمرار پیدا كرده است.

رییس ستاد انتخابات كشور همچنین در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خطبه نماز جمعه گفت:مخاطبان این بیانات حكیمانه رهبر معظم انقلاب مسوولین اجرایی، دستگاه های نظارت كننده ازجمله شورای نگهبان، داوطلبان و كاندیداهای نمایندگی وهمچنین مردم بودند.

مرتضوی خاطرنشان كرد: نگاه مقام معظم رهبری به انتخابات همان نگاه راهبردی و چند وجهی امام به مقوله انتخابات است.

وی در خصوص آخرین روند برگزار انتخابات اظهارداشت: خوشبختانه تمام دستگاه های اجرایی با بهره گیری از ظرفیت های مردمی برای برگزاری انتخابات آماده كار هستند و پیش بینی می شود كه به فضل الهی انتخاباتی با شكوه و در تراز جمهوری اسلامی ایران داشته باشیم.

مرتضوی افزود: با روندی كه در انتخابات شاهد هستیم و تأكیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خطبه های روز گذشته ، تصور می كنیم در چارچوب موازین قانونی ، رویكرد موسع و آسان گیرانه ای در بررسی صلاحیت ها دنبال شود.

رییس ستاد انتخابات كشور با بیان اینكه یك انتخابات كاملاً رقابتی پیش رو خواهیم داشت، تصریح كرد: در بعد اجرایی برگزاری انتخابات، هیات های اجرایی بسترهای لازم را برای تعیین محل و اعضای شعبه های اخذ رای فراهم كرده اند و تمام نیازهای اجرایی تا پایان مرحله اخذ رأی از قبیل تعرفه ، مهر و صندوق به تعداد نیاز تامین شده است.

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :