کد خبر : 66850
تاریخ انتشار : ۳۰ فروردین ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۴
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 76 بازدید

مدیرکل زندان‎های لرستان تأکید کرد: ریشه‎کنی بی‎سوادی در زندان‎ها

  مدیرکل زندان‎های لرستان، خواستار توجه جدی مسئولان به بحث آموزش زندانیان در حوزه سوادآموزی شد. به گزارش میرملاس به نقل از ایسنا، محمدی در جلسه کمیته آموزش ستاد کاهش آسیب رفتارهای پرخطر اداره کل با اشاره به اهمیت سوادآموزی در بین زندانیان، افزود: توجه به تعلیم و تربیت زندانیان زمینه ایجاد تغییرات اساسی در […]

39653t

 

مدیرکل زندانهای لرستان، خواستار توجه جدی مسئولان به بحث آموزش زندانیان در حوزه سوادآموزی شد.

به گزارش میرملاس به نقل از ایسنا، محمدی در جلسه کمیته آموزش ستاد کاهش آسیب رفتارهای پرخطر اداره کل با اشاره به اهمیت سوادآموزی در بین زندانیان، افزود: توجه به تعلیم و تربیت زندانیان زمینه ایجاد تغییرات اساسی در طرز تفکر و نحوه برخورد با مسائل مختلف زندگی را برای آنها فراهم میکند.

وی توجه به امر آموزش زندانیان را زمینهساز مشارکت فعال آنان در کاهش ناهنجاریهای اجتماعی بر اثر آگاه شدن دانست و اضافه کرد: در خصوص شتاببخشی به سوادآموزی در زندانهای استان اقدامات مهمی صورت گرفته که از آن جمله توجه به مسائل آموزش و برگزاری دورههای آموزش سوادآموزی را میتوان نام برد.

محمدی ادامه داد: یکی از مهمترین اهداف اداره کل زندانهای لرستان تغییر نگرش و بینش زندانیان نسبت به جرم و شناخت کافی از آثار شوم جرم است که این امر مهم مستلزم فراگیری حداقل سوادآموزی بوده و با نهادینهسازی فعالیتهای آموزشی در زندانهای استان و عنایت ویژه نسبت به امر سوادآموزی به گونهای برنامهریزی شده که در همه زندانها امر سوادآموزی گسترش یابد و زندانیان بدون هیچگونه قید و شرطی ملزم به شرکت در سوادآموزی هستند.

مدیرکل زندانهای لرستان تصریح کرد: با عنایت به اهمیت موضوع و برای اجرا و عملیاتی کردن برنامههای مربوط به امر سوادآموزی زندانیان، ضمن همکاری با معاونت سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان به منظور به صفر رساندن بیسوادی در زندانها و تعامل با نهضت سوادآموزی شهرستانها اقدام کرده‎ایم.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

اتیوند در گفته :

این شیوه اقدامات پیشیگیری وتربیتی زندانیان به نظر میاد جوابگو نباشه چون تو زندان خلافکارها انواع تجربیات کارشون رو انتقال میدن وبه همفکری می پردارن وبرا بعد از آزادی نقشه میکشن ،تو زندان در استراحت مطلق هستند، طرف بعد از 10الی 15بار حبس اصلاح نشده به نظر باید اردوگاهای سخت کار در محیطهای بد آب وهوا برای مجرمین سابقه دار درست بشه

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :