کد خبر : 66903
تاریخ انتشار : ۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۸
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 139 بازدید

دلیل ممنوعیت اکران «ایران برگر» در چند شهر

  نماینده مردم خرم آباد در مجلس با بیان اینکه مجمع نمایندگان استان لرستان، عدم اکران ایران برگر در شهرهای لـُرنشین را منطقی نمیداند، تصریح کرد:در صورت ادامه ممنوعیت اکران، این موضوع را از مسئولان استانی پیگیری خواهیم کرد.   خبرگزاری خانه ملت: نماینده مردم خرم آباد در مجلس با بیان اینکه مجمع نمایندگان استان […]

57846_orig_7

 

نماینده مردم خرم آباد در مجلس با بیان اینکه مجمع نمایندگان استان لرستان، عدم اکران ایران برگر در شهرهای لـُرنشین را منطقی نمیداند، تصریح کرد:در صورت ادامه ممنوعیت اکران، این موضوع را از مسئولان استانی پیگیری خواهیم کرد.

 
خبرگزاری خانه ملت: نماینده مردم خرم آباد در مجلس با بیان اینکه مجمع نمایندگان استان لرستان، عدم اکران ایران برگر در شهرهای لـُرنشین را منطقی نمیداند، تصریح کرد:در صورت ادامه ممنوعیت اکران، این موضوع را از مسئولان استانی پیگیری خواهیم کرد.

ایرج عبدی در پی ممنوعیت اکران فیلم “ایران برگر” در شهرستان های خرم آباد و بروجرد، از بررسی موضوع این فیلم و محتوای آن در جلسه گذشته مجمع نمایندگان استان لرستان خبر داد و گفت: اگرچه گویش بازیگران در این فیلم به گویش مردم خرم آباد و سایر شهرهای استان لرستان چندان نزدیک نیست؛ با این حال در این مجمع، توهینی در این فیلم نسبت به قوم خاصی مشاهده نشد.

نماینده مردم خرم آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: این فیلم از گذشته دور اجتماعی قسمتی از قوم لر صورت گرفته که پیرامون ظرافت های آن صحبت و گفتگو شد لذا حساسیتی نسبت به اکران آن وجود ندارد و علت ممنوعیت اکران را مشخص و منطقی نمی دانیم.

عبدی در ادامه با تأکید بر اینکه امکان اکران “ایران برگر” در تمامی استان ها و شهرستان ها وجود دارد، گفت: در صورت ادامه ممنوعیت اکران از سوی مسئولان استانی، این قضیه را پیگیری خواهیم کرد چرا که مردم به تماشای این فیلم تمایل دارند.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس نهم در ادامه تصریح کرد: فیلم هایی که با گویش های مختلف ساخته می شود امکان تعامل و آشنایی مردم با فرهنگ های مختلف را فراهم می کند و درست نیست که آنها را توهین تلقی کنیم.

نماینده مردم خرم آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: با هرگونه نقادی نسبت به حضور بازیگران با لهجه و گویش های مختلف در فیلم ها مخالفیم و معتقدیم تا زمانی که در فیلمی به یک قوم توهین نشود، اکران آن مانعی نخواهد داشت حتی اگر پخش آن تأثیر مثبتی هم در جامعه نداشته باشد.

 
 
درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

فكر كنم اين جلوگيريها براي محبوبيت اين فيلم است .
اگر اين فيلم نقاط منفي مردم لر را به تصوير كشيده ژس چه بهتر در رفع آن بكوشيم .كارگردان فيلم لر است و اهل ملاير بدون شك نظر اصلاحي دارد و انسان بسيار وارسته ي هستند.

[پاسخ]

یک شهروند در گفته :

جناب آقای عبدی خودتان را درگیر کارهای حاشیه ای نکنید ٍ،وظیفه یک نماینده خیلی فرا تر از اینه

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :