کد خبر : 66905
تاریخ انتشار : ۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۸
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 347 بازدید

خبر ویژه // رأی مثبت مجلس به بررسی اولویت‌دار «طرح استانی شدن انتخابات مجلس»

       نمایندگان مجلس شورای اسلامی به درخواست تغییر دستور صحن علنی مجلس برای «طرح استانی شدن انتخابات مجلس» رأی مثبت دادند. به گزارش میرملاس  ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) پارلمان به درخواست تغییر دستور برای بررسی اولویت‌دار طرح «استانی شدن انتخابات مجلس» رأی مثبت دادند. وکلای ملت […]

IMAGE635638524675403462

 

     نمایندگان مجلس شورای اسلامی به درخواست تغییر دستور صحن علنی مجلس برای «طرح استانی شدن انتخابات مجلس» رأی مثبت دادند.

به گزارش میرملاس  ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) پارلمان به درخواست تغییر دستور برای بررسی اولویت‌دار طرح «استانی شدن انتخابات مجلس» رأی مثبت دادند.

وکلای ملت پس از استماع نظرات طراح، مخالف و موافق با بررسی اولویت‌دار طرح استانی شدن انتخابات مجلس در صحن علنی موافقت کردند.

بر اساس این گزارش، مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس به عنوان یکی از متقاضیان درخواست تغییر دستور صحن علنی طی اظهاراتی با یادآوری اینکه انتخابات مجلس نزدیک است،  این سؤال را مطرح کرد که باید این طرح برای انتخابات آتی تصویب شده و اجرایی شود؟

وی با بیان اینکه وزارت کشور باید تکلیف خود را در رابطه با انتخابات مجلس شورای اسلامی به عنوان مجری انتخابات بداند، اظهار داشت: نمایندگان به این نکته توجه کنند که اکنون بحث تغییر دستور مطرح است و قرار نیست ما وارد جزئیات شویم پس من تقاضامندم به تغییر دستور رأی دهیم آنگاه در کمیسیون جزئیات بررسی و کارشناسی خواهد شد.

در ادامه قاسم جعفری نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی در مخالفت با درخواست تغییر دستور، این سؤال را مطرح کرد که هدف از ارائه این طرح چه بوده است؟

 

وی در بیان اهداف طرح مذکور گفت: انگیزه طراحان خوب است زیرا می‌گویند مجلس باید در شرایطی قرار بگیرد که به قانونگذاری پرداخته و مشغول امور جزئی نشود که این مطالب درست است اما سؤالات اساسی در این بین وجود دارد.

نماینده مردم بجنورد در مجلس در ادامه گفت:‌ وقتی شما انتخابات را استانی می‌کنید آیا به این اندیشیده‌اید که افراد برای کسب رای استان چه کنند؟ آنهم در زمانی که در کشور ما احزاب با پایه مردمی و خواست عمومی وجود ندارد.

جعفری اضافه کرد: علیرغم آنچه گفته می‌شود با استانی شدن انتخابات مجلس هزینه تبلیغات کاهش می‌یابد، اما باید بگوم هزینه تبلیغات بیشتر هم خواهد شد.

وی عدم توجه به مناطق محروم را یکی از مشکلات طرح استانی شدن انتخابات دانست و افزود: رابط بودن مجلس با مردم و انتقال دغدغه‌های عمومی به دولت یکی از ویژگی‌های مجلس است به همین دلیل نباید طوری عمل کنیم که این ویژگی از خانه ملت گرفته شود؛ البته این موضوع را نیز باید بیان کنم که برداشت من این است که برخی نهادها مانند شورای عالی امنیت ملی و وزارت اطلاعات با این طرح مخالفند.

در ادامه محمدقسیم عثمانی نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی هم در موافقت با درخواست تغییر دستور صحن علنی مجلس گفت: اکنون جزئیات طرح مطرح نیست بلکه تغییر دستور مطرح شده است.

وی اضافه کرد: باید موضوع مربوط به انتخابات تعیین تکلیف شود تا فضا برای تمامی کسانی که می‌خواهند در این عرصه حضور داشته باشند فراهم شود.

وی اضافه کرد: استانی شدن انتخابات باعث می‌شود نمایندگان بیشتر به نقش ملی و استانی خود بپردازند و از نگاه نقطه‌ای برای کشور دور شوند.

نماینده مردم بوکان در مجلس با تأکید بر اینکه نمایندگان مجلس باید به مسائل کل استان خود توجه کنند،‌ تصریح کرد: طرح استانی شدن انتخابات باعث می‌شود فضای بررسی مطالبات ملی و استانی فراهم شود.

عثمانی همچنین استانی شدن انتخابات مجلس را عاملی دانست تا تمامی کسانی که قصد دارند در فضای انتخابات تلاش کنند از فضا آگاه شده و با آگاهی برای انتخابات برنامه‌ریزی کنند.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

استانی بهتره از دست خیلی از کاندیدهای محلی راحت میشیم

[پاسخ]

فوق العاده میشه
واقعا دیگه یه عده کاندید رای خراب کن و ناکارآمد نمیان توی انتخابات

[پاسخ]

خوبه ملكشاهي دوباره راي مياره

[پاسخ]

زنده باذ ملکشاهی

[پاسخ]

دل ما واسه دکتر عباسی فرد داره می تپه

[پاسخ]

در این صورت دور آینده هم اسفندیاری و هم فرج و هم طهماسب و هم بنیاد همه با هم نماینده اند! شک نکنید کوهدشت سهم همه شهرهای دیگر را می خورد!!!

[پاسخ]

با استانی شدن اسفنیار پور عباسی فرد مروجی ملکشاهی قبادی احتمال برد دارند

[پاسخ]

اگراین طرح اجراشودخیلی قیدنمایندگی مجلس میزنند وما هم راحت می شیم

[پاسخ]

بنظر میرسه با تصویب این طرح امامی از همه بیشتر رای بیاره

[پاسخ]

استانی شدن به این معنی است که افراد دارای قبیله در هر شهر دیگر رای نیارند ولی هر شهر نماینده خود را دارد ولی تمام استان می توانند به نماینده آن شهر رای بدهند و اگر از کوهدشت چند نفر کاندید برای شهر کوهدشت شوند فقط یک نفر نماینده می شود آنکه بالاترین رای را از مجموع آرای استان بیاورد و نفر بعدی کوهدشت حتی اگر رای بالایی از مجموع استان داشته باشد نماینده نمی شود

[پاسخ]

خیلی عالیه امامی از هم اکنون در صدر قرارداره

[پاسخ]

با استانی شدن حاج علی محمد سوری لکی رای میاره

[پاسخ]

باتصویب این رای اقای امامی بی شک نمایندست چون در تمام استان پایگاه داره

[پاسخ]

در جواب بايد بگوييم اينقدر خوش بين نباشيد تا بروجرد و خرم آباد هست نه از فرج خبري هست نه ديگه دوستان كوهدشتي

[پاسخ]

ول کنید بابا ما تحصیل کرده های کوهدشتی و رومشکانی از بیکاری داریم روانی میشیم بعد شما هر چهار سال یه بار به سر و کله هم بزنید.دست بردارید از این باندبازیها.کدوم نماینده طول این سالها به درد خورده که نماینده بعدی بخوره…….به فکر نون باشید که نماینده مجلس فقط واسه خودش خوبه و بس….

[پاسخ]

ما همه منتظر قدوم مبارك امامي راد هستيم

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :