کد خبر : 67107
تاریخ انتشار : ۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۰۷:۲۶
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 162 بازدید

استفاده از شبكه های اجتماعی شما را گوشه گير و افسرده مي كند

مراقب باشید// تحقيقات نشان داده است پنهان ماندن یا احساس طرد شدن در فیسبوک و شبكه های اجتماعی ديگر، به اعتماد به نفس کاربر لطمه می زند و موجب افسردگی مي شود.

 
سرویس فناوری/میرملاس نیوز
 
بنابر تحقيقات انجام شده، استفاده مکرر از فیسبوک با علائم افسردگی در ارتباط است. در اصل خلق و خوی شما توسط پست های دوستان فیسبوکی تحت تاثیر قرار می گیرد كه در نتيجه مقايسه خود با دوستان فیسبوکی می تواند موجب افسردگی شما شود.
 
 
 
استفاده از شبكه هاي اجتماعي شما را گوشه گير و افسرده مي كند
 
همان طور كه مي دانيد احساسات، هم مثبت و هم منفی، به راحتی از طریق پست هایی که کاربران در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارند گسترش می یابد. همچنین ورود مرتب به فیسبوک بر میزان شادی جوانان تاثیرگذار است.از سوی دیگر، مشارکت منفعل و یا احساس طرد شدن در این شبکه ها به آثار روانی منفی منجر می شود.
 
تحقيقات نشان داده است؛هرچه زمان بیشتری را در فیسبوک می گذرانیم،احتمال آن که احساس افسردگی کنیم بیشتر است.مکانیزم اصلی در این زمینه مقایسه اجتماعی است.در نتیجه، دلیل ایجاد چنین احساسی به تمایل ما برای مقایسه اجتماعی خود با دوستانمان باز می گردد.
 
 
 
استفاده از شبكه هاي اجتماعي شما را گوشه گير و افسرده مي كند
 
صرف وقت بسیار زیاد در فیسبوک یا بازدید مکرر از آن ارتباطی مثبت با تمایل به مقایسه خود با دیگران در کاربر ایجاد می کند که این شرایط نیز با افزایش علایم افسردگی در ارتباط است. اگر عکس های منتشر شده توسط دوستان موجب احساس افسردگی در ما می شوند شاید بهتر باشد تا از این شبکه اجتماعی بیشتر فاصله بگیریم.
 
طی مطالعه ای که دو سال پیش توسط پژوهشگران دانشگاه میشیگان انجام شد نشان داد هرچه میزان استفاده از فیسبوک توسط جوانان بیشتر باشد آنها احساس بدتری پیدا می کنند، يعني استفاده از فیسبوک به کاهش شادی لحظه به لحظه و رضایت کلی از زندگی میان افرادی که در سن کالج قرار دارند منجر می شود.

 

درج شده توسط : محمد ابراهیمی فرد/ دبير سرويس فناوري و دانلود"ميرملاس "

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :