کد خبر : 67111
تاریخ انتشار : ۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲۰:۴۰
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 247 بازدید

دیزاین جدید دلار آمریکا باید به چه شکل باشد؟ Travis Purrington

دیزاین جدید دلار آمریکا باید به چه شکل باشد؟ Travis Purrington   * * هنرمند آمریکایی تراویس پرینگتون (Travis Purrington) به عنوان بخشی از پایان نامه ارشد خود در دانشگاه طراحی بازل سویس (Basel School)، از اسکناس با روش جدیدتری برای پروژه خود استفاده کرد.پرینگتون تمامی رئیس جمهورهای دارای کلاه گیس و پرچم‌ها را برید […]

دیزاین جدید دلار آمریکا باید به چه شکل باشد؟ Travis Purrington

 

*

دلار-610x350

*

هنرمند آمریکایی تراویس پرینگتون (Travis Purrington) به عنوان بخشی از پایان نامه ارشد خود در دانشگاه طراحی بازل سویس (Basel School)، از اسکناس با روش جدیدتری برای پروژه خود استفاده کرد.
پرینگتون تمامی رئیس جمهورهای دارای کلاه گیس و پرچم‌ها را برید و به جای آن طراحی‌های هندسی مینیمالیستی و تصویرهای مهیج قرار داد و در واقع، راهی برای نمایش آمریکای مدرن باز کرد.
او نکات جالبی راجع به آمریکای سنت گرا مطرح کرده  و گفته است که گوشه‌های رنگی اسکناس، نماد شاخه‌های زیتون، صلح و دیپلماسی است و گوشه‌های بدون رنگ اسکناس نشان دهنده‌ی تیرهای مدافع ملت در زمان جنگ است.
اسکناس های جدید دارای سخنانی است که بر اساس سندهای تاریخی آمریکا نقل قول شده  و اصطلاحات لاتین آن برگرفته ازجملات مشهور بنیان‌گذاران آن کشور است.
هدف نهایی به وجود آوردن جانشینی برای دلار آمریکایی و به وجود آوردن بحث راجع به ارزش موقت پول نبوده است. اگر شما متوجه نبودن اسکناس ۱$ شده‌اید، اشتباه نکرده‌اید. پرینگتون می گوید: “۱$ حذف شده است تا به ما بگوید پیش از این‌ها باید این اتفاق می‌افتاد.” “۱ دلاری عملکرد شگفت انگیزی داشته است اما الان زمان رها کردن آن است. ارزش دلار آمریکا بالا رفته است و ما همیشه می‌توانیم آن را باز گردانیم.” با هم تصاویر مرتبط با این پروژه را ببین

*

usd_2014_5a

*

usd_2014_10a

*

usd_2014_20a

*

usd_2014_50a

*

usd_2014_100a

*

USD_2014_set_front_low1-1024x512

*

منبع: سایت روز رنگ

 

درج شده توسط : سجاد همتی / دبیر پاتوق هنری " میرملاس "

دیدگاه ها

xafa1120@yahoo.com در گفته :

عجب طرحی!
عجب خلاقیتی!
دمش گرم.

[پاسخ]

خیلی جالب بود ولی متوجه تصاویرش نشدم کاش توضیحات داشت

[پاسخ]

شیراوند در گفته :

زیاد هم عجیب نیست
طرف 6 ساله که داره این کار رو انجام میده تازه اگه قبلش صفر کیلومتر بوده باشه
در ضمن طرحاش پر از علائم فراماسونریه
بخصوص اون هرمش که تو اکثر طرح ها هست

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :