کد خبر : 67186
تاریخ انتشار : ۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۰
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 131 بازدید

165 هزارهکتار جنگل در لرستان یک جنگلبان دارد

  رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: به ازای هر 165 هزار هکتار جنگل در استان یک نیروی جنگلبان وجود دارد و این در حالی است که این رقم در کشور یک نفر به ازای هر پنج هزار هکتار است.   به گزارش میرملاس به نقل ازایرنا، مهرداد غضنفری  در جلسه ستاد حفظ و احیا […]

81582144-6406776

 

رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: به ازای هر 165 هزار هکتار جنگل در استان یک نیروی جنگلبان وجود دارد و این در حالی است که این رقم در کشور یک نفر به ازای هر پنج هزار هکتار است.

 
به گزارش میرملاس به نقل ازایرنا، مهرداد غضنفری  در جلسه ستاد حفظ و احیا جنگل های استان افزود: بیش از 500 هزار هکتار جنگل بلوط استان با درصد خسارت مختلف دچار زوال و خشکیدگی شده است.

وی با اشاره به کمبود نیروی جنگلبان در استان تصریح کرد: همچنین 46 دستگاه خودرو ویژه برای حفاظت و حراست از جنگل های استان نیاز است که خرید10 دستگاه خودرو کمک دار ویژه به تصویب رسیده است.

به گفته وی طرح صیانت از جنگل های بلوط استان نیز به صورت پایلوت در بخش مرکزی شهرستان چگنی و دورود آغاز شده و طرح های حفاظتی و گشتی در این خصوص در درست اجرا است.

وی ادامه داد: کارگروه احیا جنگل های استان با توجه به زوال بلوط در استان تشکیل شده و پنج کمیته تخصصی شامل تحقیق ،حفاظت، آموزش و اطلاع رسانی، احیا و توسعه و معادن شکل گرفته است.

غضنفری اضافه کرد: نقشه راه سه ساله در این راستا نیز تهیه شده و در این نقشه حمایتهای قانونی دستگاهها، تقویت یگان حفاظت، آموزش و فرهنگ سازی و تامین امکانات سوخت روستاییان به منظور جلوگیری از قطع درختان تدوین شده است.

یک فعال زیست محیطی استان نیز گفت: متوسط نیروی جنگلبان در جهان هر 500 هکتار جنگل یک نفر است که وضعیت کنونی لرستان به اندازه یک دهم این استاندارد نیست.

فرید قاسمی افزود: 10 بخش استان پوشش جنگلی بیشتری دارد که تامین نیرو و تجهیزات به منظور حفاظت از این عرصه ها ضروری است.

لرستان بیش از یک میلیون و 200 هزار هکتار جنگل و مرتع دارد.

 

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

امیر عباس در گفته :

آقای رییس ما که حرف اول رو در بیکاری می زنیم حداقل ما رو در پست مهم جنگلبانی قرار بده

[پاسخ]

محمود مهکی۰ قم در گفته :

جنگلنان یا جنگلبان؟

[پاسخ]

شهر وند کوهدشتی در گفته :

با سلام خدمت مهندس غضنفری ، کاش به جای استخدام بیش از هفتصد نفر مهندس پشت میز نشین دویست نفر جنگلبان را استخدام می کردند .

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :