کد خبر : 67338
تاریخ انتشار : ۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۱
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 170 بازدید

سهم دولت از همراه اول چهار برابر سود سهامدار عمده است

    مجمع عمومی سالیانه همراه اول، با حضور مدیران ارشد شرکت ارتباطات سیار ایران، شرکت مخابرات ایران و جمعی از سهامداران حقیقی و حقوقی برگزار شد. وحید صدوقی – مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار – در این مجمع به ارائه‌ی آماری در خصوص فعالیت‌ها و درآمد‌ها و هزینه‌های شرکت در سال 1393 پرداخت. وی […]

index

 

 

مجمع عمومی سالیانه همراه اول، با حضور مدیران ارشد شرکت ارتباطات سیار ایران، شرکت مخابرات ایران و جمعی از سهامداران حقیقی و حقوقی برگزار شد.
وحید صدوقی – مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار – در این مجمع به ارائه‌ی آماری در خصوص فعالیت‌ها و درآمد‌ها و هزینه‌های شرکت در سال 1393 پرداخت.

وی تاکید کرد: طی سال‌هایی که همراه اول شرکتی دولتی بود پرداخت ما به دولت حدود 3412 میلیارد تومان بود، اما طی سال‌های گذشته این رقم به 15 هزار میلیارد و 864 میلیون تومان رسیده که به عبارتی می‌توان گفت رشدی 365 درصدی را تجربه کرده و حدود چهار برابر شده است.

مدیرعامل همراه اول ادامه داد: بر این اساس اکنون سهمی که دولت از همراه اول می‌برد حدود چهار برابر سودی است که سهامدار عمده این شرکت کسب می‌کند.

گفتنی است؛ هیات مدیره همراه اول در گزارش ارائه شده به مجمع از جذب بیش از شش میلیون مشترک اعتباری و 510 هزار مشترک دائمی طی سال گذشته خبر داد و گفت: ضریب نفوذ همراه اول در کشور 80.5 درصد و سهم بازار سیم کارت‌های فعال آن 61 درصد است.

طبق گزارش هیات مدیره شرکت ارتباطات سیار ایران، همراه اول در 110 کشور دنیا و با 268 اپراتور بین المللی قرارداد رومینگ دارد.

در خصوص وضعیت پوشش شبکه نسل دوم این اپراتور نیز تاکید شد: پوشش شهری صد درصد، پوشش روستایی 86.9 درصد، پوشش جزایر مسکونی صد درصد، تعداد شهرهای تحت پوشش 1242 و تعداد روستاهای تحت پوشش 43 هزار و 770 است. پوشش جمعیتی کل کشور در ارتباط با نسل دوم نیز 96.3 درصد و براساس نفر جمعیت 77 میلیون و 868 هزار و 875 نفر است.

در بخشی دیگر از گزارش ارائه شده به صاحبان سهام در وضعیت پوشش جاده‌های کشور در ارتباط با خدمات نسل دوم ارتباطی نیز گفته شد: جاده‌های اصلی بالغ بر 28 هزار و 800 کیلومتر، جاده‌های ریلی 6 هزار و 755 کیلومتر، جاده‌های فرعی 20 هزار و 160 کیلومتر و مجموعاً کل جاده‌ها 70 هزار و 102 کیلومتر تحت پوشش است./ منبع:  سایت مخابرات ایران

 

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :