کد خبر : 67473
تاریخ انتشار : ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲۳:۰۸
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 217 بازدید

شورای نگهبان ” استمرار صلاحیت نمایندگان فعلی ” در انتخابات بعدی را مغایر قانون اساسی دانست

  سخنگوی شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان طرح مجلس برای استمرار صلاحیت نمایندگان فعلی در انتخابات بعدی مجلس را با اکثریت آراء مغایر با قانون اساسی دانست. نجات‌الله ابراهیمیان سخنگوی شورای نگهبان در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی  فارس، گفت: شورای نگهبان تبصره 4 الحاقی به ماده 52 قانون انتخابات که از سوی نمایندگان پیشنهاد شده بود […]

110787

 

سخنگوی شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان طرح مجلس برای استمرار صلاحیت نمایندگان فعلی در انتخابات بعدی مجلس را با اکثریت آراء مغایر با قانون اساسی دانست.

نجات‌الله ابراهیمیان سخنگوی شورای نگهبان در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی  فارس، گفت: شورای نگهبان تبصره 4 الحاقی به ماده 52 قانون انتخابات که از سوی نمایندگان پیشنهاد شده بود را مغایر با قانون اساسی دانست.

وی در بیان جزئیات تبصره مذکور که از سوی شورای نگهبان رد شده اظهار داشت: بر اساس این تبصره صلاحیت نمایندگان فعلی مجلس در انتخابات بعدی نیز استمرار خواهد داشت و چنانچه شورای نگهبان در مورد عدم صلاحیت نمایندگان تا 15 روز قبل از تبلیغات انتخاباتی نکته‌ای را مطرح نکند صلاحیت نمایندگان به منزله تائید تلقی می‌شود.

سخنگوی شورای نگهبان اظهار داشت: همچنین در جلسه امروز لایحه رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقاء نظام مالی کشور که پیش از مورد ایراد شورا قرار گرفته و ایرادات در مجلس اصلاح شده بود مورد تائید اعضا قرار گرفت.

ابراهیمیان خاطرنشان کرد: همچنین در این جلسه طرح پیگیری تحقق سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت که موارد متعددی از آن مغایر با قانون اساسی دانسته و به مجلس اعاده داده شد.

وی افزود:‌ طرح یک فوریت استفساریه تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی که در این طرح سؤال شده بود که آیا دانشجویان ورودی سال 88 به دانشکده‌های تربیت‌دبیر نیز مشمول این طرح هستند یا خیر که البته این استفساریه بله بود، که با اکثریت اعضای این شورا این طرح به تصویب رسید.

سخنگوی شورای نگهبان در پایان گفت: طرح اصلاح موادی از قانون آئین‌نامه داخلی مجلس نیز در جلسه آتی شورا مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

بیرانوند در گفته :

بنظرم صلاحیت نمایندگانی که به این طرح رای دادند و به نوعی برای خودشان امتیاز ویزه قائل شدند باید رد شود.نفس این کار توهین به ملت است چون خود را مبرا از هر تخلف و مورد بازخواست دانسته اند یعنی یک نوع حس خود برتر و بهتر بینی

[پاسخ]

اين نمايندگان فعلي مگر چه خطري را احساس كرده اند كه براي درمسند ماندن خود به در و ديوار مي زنند يك بار با استاني كردن انتخابات و بار ديگر با طرح كردن مقبوليت صلاحيت خود اين توهين به مردم و نخبگاني هست كه قراره خود را در معرض راي مردم قرار دهند به مردم دهن كجي نكنيد

[پاسخ]

اینها همانهایی هستند که از رحیمی پول گرفتند

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :