کد خبر : 67705
تاریخ انتشار : ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۵
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 153 بازدید

استاندار : نخستین پرواز آزمایشی “خرم آباد – نجف” تا پایان اردیبهشت ماه جاری بر قرار می شود

  هوشنگ بازوند روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: با توجه به رایزنی ها و اقدامات انجام شده، تلاش می شود این پرواز تا پایان ماه جاری برقرار شود. وی اظهار داشت: برنامه ریزی می شود پروازهای بعدی خرم آباد – نجف به صورت ماهانه با همکاری شرکت هواپیمایی تابان و […]

I (38)

 

هوشنگ بازوند روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: با توجه به رایزنی ها و اقدامات انجام شده، تلاش می شود این پرواز تا پایان ماه جاری برقرار شود.

وی اظهار داشت: برنامه ریزی می شود پروازهای بعدی خرم آباد – نجف به صورت ماهانه با همکاری شرکت هواپیمایی تابان و از فرودگاه خرم آباد انجام گیرد.

وی با اشاره به انجام یک سورتی پرواز در ماه در مسیر خرم آباد – نجف تصریح کرد: در صورت استقبال زائران و همچنین همکاری مسوولان استانهای همجوار، احتمال افزایش سورتی های این پرواز وجود دارد.

بازوند ادامه داد: فرودگاه خرم آباد با توجه به امکانات موجود و اجرای طرح توسعه، قابلیت تبدیل شدن به فرودگاه پایلوت غرب کشور برای اعزام به عتبات عالیات را دارد.

استاندار لرستان در خصوص طرح توسعه فرودگاه خرم آباد اضافه کرد: طرح توسعه فرودگاه خرم آباد با هفت زیر مجموعه در دست اقدام است که پیشرفت کلی این طرح 18.2 درصد می باشد.

بازوند ادامه داد: این طرح از محل اعتبارات تملک دارایی استان و با همکاری قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا با برآورد اعتبار 520 میلیارد ریال در دست احداث است.

وی با اشاره به آغازطرح در سال گذشته و مدت زمان 24 ماهه اجرای طرح اظهار داشت: این طرح هم اکنون ازسه منبع تامین اعتبار شده و بنا بر اعلام اداره کل راه و شهرسازی استان تاکنون 40 میلیارد ریال از محل اعتبارات تملک دارایی، 50 میلیارد ریال از محل اعتبارات ستاد حوادث و 50 میلیارد ریال نیز از محل اعتبارات سفر به آن اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه تطویل باند فرودگاه و ارتقای مقاومت آن 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد گفت: حجم خاکبرداری طرح 585 هزار متر مکعب ،حجم آسفالت آن 67 هزار تن برآورد شده و تاکنون نیز بیش از شش هزار تن قیر مورد نیاز از سوی وزارت راه و شهرسازی تامین و به پیمانکار تحویل داده شده است.

بازوند توسعه ترمینال فرودگاه از چهار هزار به 10 هزار متر را از دیگر طرح های هفت گانه توسعه فرودگاه عنوان کرد و افزود: ساختمان هواشناسی فرودگاه نیز در زمینی به مساحت 270 متر مربه به طور کامل اجرایی شده است.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :