کد خبر : 67887
تاریخ انتشار : ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۰۲:۰۷
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 918 بازدید

گفتگوی جنجالی دادکان/ ماندن کی‌روش دست دولت است/ هیچ موقع هیچ حرف مایلی کهن را قبول نداشته‌ام

  پس از اظهارات جنجالی دکتر محمود گودرزی وزیر ورزش درخصوص کارلوس کی‌روش، موضوع گفتگوی ویژه خبری 22:45 شبکه دوم سیمای پنجشنبه 17 اردیبهشت به بحث خواستن یا نخواستن سرمربی تیم ملی از سوی وزارت ورزش اختصاص داشت. کامران نجف زاده با دعوت از محمد دادکان رئیس سابق فدراسیون فوتبال و تماس تلفنی با رضا […]

1016717_368

 

پس از اظهارات جنجالی دکتر محمود گودرزی وزیر ورزش درخصوص کارلوس کی‌روش، موضوع گفتگوی ویژه خبری 22:45 شبکه دوم سیمای پنجشنبه 17 اردیبهشت به بحث خواستن یا نخواستن سرمربی تیم ملی از سوی وزارت ورزش اختصاص داشت.

کامران نجف زاده با دعوت از محمد دادکان رئیس سابق فدراسیون فوتبال و تماس تلفنی با رضا حسنی خو نماینده وزیر ورزش و خداداد عزیزی و محمد مایلی کهن یک مناظره کوتاه اما جنجالی را ترتیب داد. (فیلم کامل گفتگوی ویژه خبری را در اینجا ببینید)

محمد دادکان در تازه‌ترین صحبت‌هایش با انتقاد شدید از وزارت ورزش و محمود گودرزی، تاکید کرد که هدف فدراسیون و وزارتخانه این است که کی‌روش برود.

دادکان همچنین با انتقاد از برگزاری جلسه وزیر با جمعی از پیشکسوتان درباره موضوع فساد و لمپنیسم در فوتبال، گفت: نصف این آدمهایی که کنار وزیر بودند، خودشان در همین مسئله فساد و لمپنیسم هستند.

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال با تاکید بر اینکه تنها دولت می‌تواند رفتن یا ماندن کی‌روش را تعیین کند نه فدراسیون و وزارتخانه، از محمد مایلی کهن هم انتقاد کرد و گفت هیچ وقت هیچ کدام از صحبت‌هایش را قبول نداشته ام.

مشروح گفتگوی دادکان که در برنامه گفتگوی ویژه خبری حضور یافته بود در زیر می‌آید:

شما مسئول حراست هستی و وظیفه ات چیز دیگری است
آقای حسنی خو (نماینده وزارت ورزش در مذاکره با کی روش و فدراسیون فوتبال) گفت هر کسی باید در چارچوب وظایف خودش عمل کند. حالا آیا چارچوب وظایف شما این است که با کی روش مذاکره کنید؟ شما مسئول حراست وزارت ورزش هستید. وظیفه شما سنگین است. چه کسی حرف شما را می پذیرد؟

نه وزیر کی روش را می خواهد نه فدراسیون
حتی وزیر هم نمی تواند این اختیار را بدهد. حرف من این است که نه وزیر ورزش و نه کفاشیان کی روش را نمی خواهند. این را خود کی روش هم می داند.

 

 

1016724_247

کی روش دیگر نمی ماند
آیا فکر می کنید کی روش با این حواشی که هست، در فوتبال ایران می ماند؟ خیر، دیگر نمی ماند. هدف فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش این است که کی روش نماند.

نصف آدمهای دور وزیر لمپن بودند
صحبت های وزیر ورزش در جلسه با پیشکسوتان علیه کی روش با کد بود. می گویند این جلسه درباره فساد و اخلاق مداری و لمپنیسم بوده است. نصف اینهایی که در جلسه کنار وزیر بودند در مسئله فساد هستند و خودشان لمپن هستند! آقای وزیر با افرادی جلسه گذاشت که نصفشان لمپن بودند ودر فساد و لمپنیسم نقش داشته اند.

وزارت ورزش تصمیمات جدیدی برای فوتبال در سر دارد
حسنی خو می گوید وزارت ورزش برای حل مشکل به این موضوع ورود کرد. ولی این رابطه دیگر حسنه نمی شود چون وزارت ورزش تصمیمات جدیدی برای فوتبال گرفته است.

مردم از دروغ خسته شده اند
مردم از دروغ و ریا خسته شده اند. اگر واقعا کی روش را نمی خواهیم او را به یک اتاق ببریم و قراردادش را حساب کنیم و با رضایت از او جدا شویم. اینطوری هم دو طرف راضی خواهند بود و هم بازتاب خوبی در دنیا دارد.

به والله قسم که کی روش را نمی خواهند
وزارت ورزش در بحث کی روش «با پا پیش می کشد و با دست پس می زند.» به والله قسم که کی روش را نمی خواهند. در گذشته به کی روش اختیاراتی داده بودند و حالا می خواهند این اختیار را از او بگیرند. خب معلوم است او دیگر کار نمی کند.

مربی ایرانی حق دارد مخالف باشد
مربی ایرانی حق دارد مخالف کی روش باشد. در بحث فنی همه او را قبول دارند ولی مربیان ما ناراحتند چون اختیارات کی روش خارج از چارچوب است. اگر اختیارات کی روش در چارچوب زمین باشد، خوب است.

 

1016725_758

 

از روزی که وزیر آمده درگیر دو باشگاه و فدراسیون فوتبال است
فلسفه ورزش و فوتبال چیست؟ آیا چیزی غیر از همبستگی و ایجاد نشاط است؟ از روزی که وزیر ورزش آمده، هر روز درگیر فدراسیون فوتبال و باشگاه استقلال و پرسپولیس است. مگر وزارتخانه کار دیگری ندارد؟

اگر مربی را نمی خواهید کار را تمام کنید
چرا وزارت ورزش برای خودش، مردم و استقلال و پرسپولیس و فدراسیون مشغله ایجاد کرده است؟ اگر یک مربی را نمی خواهید کار را تمام کنید.

راهکار این است که شما بروید
پرسپولیس امسال هفت مدیرعامل و چندین مربی عوض کرده است. آیا پرسپولیس با ۲۵ نفر، یعنی چند بازیکن و کادر فنی این همه دردسر دارد؟ مدام می گویند دادکان به جای انتقاد، راهکار بدهد. راهکار این است که شما بروید. آیا وضعیت ورزش با شما بهتر شده است؟ نه اینطور نشده.

ماندن کی روش دست وزیر نیست
ماندن کی روش دیگر دست وزیر نیست. دست فدراسیون فوتبال هم نیست. آقای کفاشیان برای سرگرمی می گوید شنبه با کی روش جلسه می گذارد.

دستان کفاشیان را قطع کرده اند!
شما (کفاشیان) نایب رئیستان را جای دیگری تعیین کرده، دبیرتان را جای دیگر و نایب رئیس بانوان و رئیس کمیته ها را جاهای دیگر انتخاب کرده است. دو دست شما را قطع کرده اند و به شما شمشیر داده اند!

فقط دولت می تواند درباره کی روش تصمیم بگیرد
به پیغمر قسم اگر تو (کفاشیان) بتوانی کی روش را نگه داری. فقط دولت است که می تواند بگوید کی روش برود یا بماند. دفعه قبل هم دولت گفت که کی روش بماند ولی دوباره دعوا شد.

فدراسیون و وزیر نمی توانند کی روش را نگه دارند
مردم به این حرف گوش ندهند که شنبه با کی روش جلسه خواهند گذاشت. نه فدراسیون و نه وزیر ورزش نمی تواند کی روش را نگه دارد.

 در بخش پایانی برنامه، محمد مایلی کهن هم روی خط برنامه آمد و با بیان اینکه نصف حرفهای دادکان را قبول دارد، به انتقاد از رئیس پیشین فدراسیون فوتبال پرداخت و گفت که فدراسیون وی، سیاسی ترین فدراسیون بود. دادکان هم اینگونه به این صحبتها واکنش نشان داد:

 

1016723_192

هیچ موقع هیچ حرف مایلی کهن را قبول نداشته ام
آقای مایلی کهن گفت که نصف حرف های مرا قبول داشته، ولی من هیچ موقع هیچ کدام از حرفهای ایشان را قبول نداشتم. آقای یعقوبی مشاور فدراسیون من بود نه قائم مقام. معاون فدراسیون در آن زمان ناصر نوآموز بود. مطالبی که ایشان می گویند صادقانه نیست. من هیچ موقع حرف شما را قبول نداشتم. آیا من بد هستم یا شما؟ شما راه خودتان را می روید و من راه خودم را.

 

 

 

درج شده توسط : سرویس خبر و رسانه " میرملاس "

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :