کد خبر : 68011
تاریخ انتشار : ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۷:۳۶
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 705 بازدید

جلسه 80 دقیقه ای استاندار لرستان/تخصیص فوق العاده بدی آب و هوا به کارکنان مرکز استان

    استاندار لرستان گفت: در جلسه با هیات دولت 80 دقیقه در خصوص مسائل مختلف استان بحث و گفتگو و در نهایت 17 پیشنهاد اساسی و کارشناسی شده برای شتاب در روند توسعه استان مطرح شد. به گزارش میرملاس به نقل از اداره کل روابط عمومی  استانداری ، هوشنگ بازوند در جلسه شورای اداری […]

هیات دولت

 

 

استاندار لرستان گفت: در جلسه با هیات دولت 80 دقیقه در خصوص مسائل مختلف استان بحث و گفتگو و در نهایت 17 پیشنهاد اساسی و کارشناسی شده برای شتاب در روند توسعه استان مطرح شد.

به گزارش میرملاس به نقل از اداره کل روابط عمومی  استانداری ، هوشنگ بازوند در جلسه شورای اداری استان لرستان افزود:طی 18 ماه گذشته چالش ها و آسیب های پیش روی توسعه لرستان شناسایی شده و پیشنهاداتی برای رفع این چالش ها نیز در شورای برنامه ریزی استان به تصویب رسید که این عملکرد به رییس جمهوری گزارش داده شد.

وی گفت: سال گذشته دولت علیرغم بی پولی ها و تنگناهای مالی  سرمایه گذاری مطلوبی در استان داشت و چندین برابر این سرمایه گذاری نیز توسط بخش خصوصی در استان جذب شد.

 

*** در خصوص چالش  بیکاری استان به طور مفصل صحبت شد

وی با تقدیر از زحمات تمامی مدیران استان در 18 ماهه گذشته  اظهار داشت: بزرگترین چالش لرستان بیکاری است به نحوی که از سالهای 75 تا 92 لرستان همواره جز استانهای اول تا سوم بیکاری کشور بوده که ماحصل این بیکاری سرانه درآمد کم، سپرده گذاری بانکی و مشارکت اقتصادی پایین است که در این خصوص به وطر مفصل بحث و تبادل نظر شد.

 

استاندار لرستان گفت: از مجموع 800 هزار هکتار زمین کشاورزی تنها 25 درصد آبی است که این میزان در کشور 45 درصد است.

مهندس بازوند عدم بهره برداری مطلوب از منابع آبی، عدم بهره وری از عبور بیش از 400 کیلومتر خطوط انتقال نفت از استان، کمبود شدید زیرساخت به ویژه زیرساخت های فرهنگی، عدم سرمایه گذاری شرکت های دولتی در استان و فقدان صنایع مادر را از دیگر مسائل و مشکلات لرستان عنوان کرد.

*** نگاه ویژه به لرستان در خصوص اعتبارات و زیرساختها

 

استاندار لرستان ادامه داد: در این خصوص افزایش سهم تخصیص آب به میزان 300 میلیون متر مکعب به منظور افزایش نرم 25 درصدی اراضی آبی به 45 درصد را از جمله پیشنهادات عنوان شده در جلسه هیات دولت است.

بازوند تصریح کرد: همچنین درخواست صدور مجوز خوراک نفت خام برای سرمایه گذاران استان، درخواست 400 میلیارد ریال برای ساماندهی حریم قلعه تاریخی فلک الافلاک و تخصیص ردیف مستقل برای زیرساختهای استان نیز به هیات دولت پیشنهاد شد.

وی با اشاره به تعیین تکلیف طرح های بالای 80 درصد پیشرفت فیزیکی و تخصیص اعتبار به این طرح ها در کشور گفت: از رییس جمهوری و هیات دولت درخواست شده این روند در لرستان مستثنی شود و اعتبارات لازم تخصیص یابد چراکه بسیاری از طرح های عمرانی این اندازه پیشرفت ندارند.

وی گفت: تخصیص سهمیه اختصاصی علاوه بر سهمیه استانها از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی، تخصیص 100 میلیارد ریال اعتبار به منظور دیجیتال بودن امکانات صدا و سیما در تمام استان و تسریع در روند ساخت و تکمیل مجموعه ورزشی استان به منظور ارتقا سرانه ورزشی از دیگر پیشنهادات استان به هیات دولت است.

بازوند مکلف شدن هلدینگ های بزرگ اقتصادی به سرمایه گذاری سالانه 10 هزار میلیارد ریال در استان را از دیگر پیشنهادات مطرح شده عنوان کرد و اظهار داشت: با توجه به اینکه 67 واحد تولیدی استان توسط بانکها تملیک و تعطیل شده از رییس جمهوری درخواست شد که تعیین تکلیف این واحدها به مدیریت استان سپرده شود تا این واحدها تا پایان امسال تعیین تکلیف شوند که دکتر روحانی نیز از این پیشنهاد استقبال کردند.

وی ادامه داد: در جریان سفر دکتر روحانی به لرستان، شش هزار و 260 میلیارد ریال اعتبار به استان اختصاص یافت  که پرداخت این میزان در مدت زمان دوسال به تصویب رسید.

وی ادامه داد:  سال گذشته دو هزار و 960 میلیارد ریال  معادل 100 درصد میزان تعیین شده تخصیص داده شد و سه هزار و 300 میلیارد ریال باقی مانده نیز به منظور تکمیل طرح های چهار خطه هزینه خواهد شد.

وی گفت: در این خصوص رییس جمهوری تاکید کردند که این اعتبار از محل ردیف های متفرقه تامین و پرداخت شود.

استاندار لرستان تخفیف قیمت زمین شهرک های صنعتی برای ورود سرمایه گذاران ، صدور مجوز منطقه ویژه اقتصادی و بندر خشک در خرم آباد، تامین اعتبار مطالعه و رفع معضل زوال بلوط و اتخاذ تصمیم برای مقابله با ریزگردها و مجوز فروش ساختمان استانداری را از دیگر پیشنهادات ارائه شده به هیات دولت برشمرد.

بازوند افزود: تخصیص فوق العاده بدی آب و هوا به کارکنان دستگاههای اجرایی در مرکز استان نیز به هیات دولت پیشنهاد شد که در صورت تصویب ماهانه 120 میلیارد ریال در این خصوص پرداخت شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر استانهای همجوار از جمله کرمانشاه، ایلام، همدان و اهواز این مزیت بهره مند هستند.

 

 

 

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

همشهری در گفته :

دست شما درد نکنه آقای بازوند امیدواریم مطالب گفته شده عملی شود.

[پاسخ]

با سلام
چرا استاندار محترم در اين جلسه پي گير سد مشعوره نشده اند،به نظر خود مردم كوهدشت بطور جدي بايستي پي گير اين امر باشند،چرا كه همه طرحهاي مربوط به كوهدشت فقط تا مي شود توسطمسئولين استان پي گيري مي شوند وتا به حال هيچ طرح مهمي در اين ديار به بهره برداري نهايي نرسيده است.مردم وكشاورزان از مقامات بالاتر مطالبه نمايند. اميد كه با پي گيري وتلاش خود مردم شاهد توسعه همه جانبه شهرستانمان باشيم.

[پاسخ]

امرائی /الیگودرز در گفته :

از ابتدای حضور جناب آقای مهندس بازوند به عنوان مدیر ارشد لرستان,چرخ توسعه در این استان به حرکت در آمده و هر روز شاهد اجرایی شدن پروژه های عمرانی ,تولیدی واشتغال زایی هستیم که آینده ای درخشان را برای مردم این دیار نوید می دهد.انشاءاله تلاش های خستگی ناپذیر این برادر باغیرت,شجاع و متعهدمان به بار خواهد نشست ولرستانی آباد و توسعه یافته در خور شأن مردم شریف و متمدن لر خواهیم داشت.

[پاسخ]

دوست عزيز اثاري از حركت اين چرخ توسعه را به ما نشان بدهيد.واي به حال اين همه سطحي نگري .بخشي نگري و اسماني پر از هيچ براي استان وكوهدشت

[پاسخ]

جناب آقای امرایی.درشهرستان کوهدشت جاده خرم آباد به کوهدشت که همچنان ناقص .جاده پل سیمره .زانوگه شده جاده مرگ.چالش بزرگ کم آبی چه در بخش کشاورزی چه در بخش آب شرب.سد معشور ه در هاله ای از ابهام .مجتمع پتروشیمی همچنان در پیچ وخم کاغد بازی اداری وبنری. راه آهن که اثری ازش نیست.ماشین سازی که برآیندی نداشت.مبلمان شهری ضعیف .امیدواریم استاندار پرتلاش در رفع این مشکلات تدابیر لازم را اتخاذ نمایند هرچند ایشان فردی تواناست اما انتظارت مردم کوهدشت تا کنون برآورده نشده به امید رفع مشکلات.

[پاسخ]

آقای استاندار در پلدختر بجز فرماندار و آموزش و پرورش،بقیه ادارات هنوز نیروهای دولت قبلی حاکم اند و مسلمأ هیچ همراهی و همکاری با دولت فعلی ندارند.پس رایحه ی خوش دولت تدبیر و امبد کی به پلدختر میرسد؟

[پاسخ]

جوابیه جودکی در گفته :

لابد شما

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :