کد خبر : 68099
تاریخ انتشار : ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲۰:۴۰
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 159 بازدید

شبی با نصراله‌کسرائیان

شبی با نصراله‌کسرائیان * * به بهانه انتشار کتاب «گزارش یک زندگی» رویداد «شبی با نصراله‌ کسرائیان» برگزار می‌شود.این رویداد روز چهارشنبه ۲۳ اردیبهشت‌ماه از ساعت ۱۸ الی ۲۱ در «او گالری» واقع در خیابان ویلا (نجات‌الهی)، کوچه خسرو، پلاک ۴۶ برگزار خواهد شد.شبی با نصراله‌کسرائیان توسط نشر نظر برای رونمایی کتاب تازه این هنرمند […]

شبی با نصراله‌کسرائیان

*

01-ns-k-rangmagazine

*

به بهانه انتشار کتاب «گزارش یک زندگی» رویداد «شبی با نصراله‌ کسرائیان» برگزار می‌شود.
این رویداد روز چهارشنبه ۲۳ اردیبهشت‌ماه از ساعت ۱۸ الی ۲۱ در «او گالری» واقع در خیابان ویلا (نجات‌الهی)، کوچه خسرو، پلاک ۴۶ برگزار خواهد شد.
شبی با نصراله‌کسرائیان توسط نشر نظر برای رونمایی کتاب تازه این هنرمند برگزار می‌شود.

*

 

زندگی‌نامه نصرالله کسرائیان
نصرالله کسرائیان متولد 1323 در شهر خرم‌آباد و فارغ‌التحصیل رشته حقوق از دانشگاه تهران است.
علاقه او به عکاسی از دوران تحصیلش شروع شد، اما سال دوم دانشگاه زمانی که با یک عکاس فرانسوی آشنا شد، تکنیک‌ها و ایده‌های جدیدی به ذهنش خطور کرد و عکاسی را به طور جدی شروع کرد.
کسرائیان، پدیده متمایزی در عکاسی معاصر ایران به شمار می‌آید؛ او ازخاستگاه دیگری به این حیطه آمده و با تلاش و پشتکار زیاد، “عکاسی قوم‎شناسی” را در سطحی گسترده انجام داده است.
او نخستین عکاس ایرانی است که کتاب و کتاب‌های پرفروش و با تیراژ بالا دارد. عکس‎های او مورد توجه مردم است و از آن قالیچه و گوبلن و پوستر و حتی کلیپ نمایشی می‌سازند.
ترجمه کتاب “تکنیک عکاسی” نوشته آندریاس فی نینگر یکی دیگر از کارهای اوست. این کتابی به‎عنوان یکی از معروف‌ترین کتاب‌های مرجع عکاسی بیش از 50 هزار نسخه از آن تا به حال به فروش رسیده است.
از آثار نصر‌الله کسرائیان تا به حال کتاب‌های زندگی، از کودکی، سرزمین ما ایران، ترکمن‎‏های ایران، دمــاوند،  اصفهان، عشایر ایران، تخت جمشید، کردهای ایران، تهران، شمال، جنوب، طبیعت ایران، یادداشت‌ها -کشتی، کویر، در و پنجره، بلوچستان، معماری ایران، ماسوله، ابیانه، درنگ، برکناره و گذار منتشر شده است که کتاب “سرزمین ما ایران”، یکی از موفق‌ترین مجموعه عکس‌های کسراییان است.
کتاب کویر او نیزحاصل ۳۰ سال عکاسی از کویرهای ایران است و کتاب «گزارش یک زندگی» آخرین کتاب عکس این عکاس خرم‌آبادی است به تازگی توسط نشر نظر انتشار یافته است.
این هنرمند عکاس آثارش را در نمایشگاه های متعددی در داخل و خارج از کشور از جمله در ایران، انگلستان، فرانسه، اتریش، سوئد، کانادا، هلند، بلژیک و ایالات متحده به نمایش گذاشته است.

کسرائیان دارای دو فرزند است و در تهران سکونت دارد.

*

درج شده توسط : سجاد همتی / دبیر پاتوق هنری " میرملاس "

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :