کد خبر : 68540
تاریخ انتشار : ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۹
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 238 بازدید

مجلس بالاخره مصوبه استمرار صلاحیت نمایندگان فعلی را از قانون انتخابات حذف کرد

    نمایندگان مجلس به منظور تأمین نظر شورای نگهبان مصوبه قبلی خودشان مبنی بر استمرار صلاحیت نمایندگان فعلی مجلس را از قانون انتخابات مجلس حذف کردند. به گزارش میرملاس ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (سه‌شنبه) مجلس ایرادات شورای نگهبان به طرح اصلاح ماده 29 و الحاق یک تبصره به ماده […]

20150517115613582 

 

نمایندگان مجلس به منظور تأمین نظر شورای نگهبان مصوبه قبلی خودشان مبنی بر استمرار صلاحیت نمایندگان فعلی مجلس را از قانون انتخابات مجلس حذف کردند.

به گزارش میرملاس ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (سه‌شنبه) مجلس ایرادات شورای نگهبان به طرح اصلاح ماده 29 و الحاق یک تبصره به ماده 52 قانون انتخابات مجلس را مورد بحث و بررسی قرار داده و به اصلاحاتی به منظور تأمین نظر آن شورا این طرح را مصوب کردند.

به موجب مصوبه مجلس، وکلای ملت برای تأمین نظر شورای نگهبان با 131 رأی موافق، 44 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 222 نماینده حاضر در مجلس جزء 13 الحاقی به بند (ب) ماده 29 را حذف کردند.

پیش از این مجلس در این بند مقرر کرده بود که مجریان شبکه‌های استانی صدا و سیما باید برای ورود به انتخابات مجلس باید استعفا دهند که در نهایت آن را حذف شد.

البته رؤسای اتاق‌های بازرگانی، صنایع و معادن کشوری و رؤسای اتاق‌های اصناف و تعاون در استان و اعضای شورای اسلامی شهرها نیز طبق این اصلاحیه باید برای ورود به انتخابات مجلس استعفا دهند.

همچنین خانه ملتی‌ها در مصوبه مهم دیگری که با 152 رأی موافق، 33 رأی مخالف و 9 رأی ممتنع از مجموع 222 نماینده حاضر در مجلس آن را به تصویب رساندند، کل ماده 2 طرح اصلاحیه قانون انتخابات مجلس را برای تأمین نظر شورای نگهبان حذف کردند.

پیش از نمایندگان مجلس در ماده 2 مصوب کرده بودند که صلاحیت نمایندگان فعلی مجلس برای دوره بعدی انتخابات استمرار می‌یابد.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

بیرانوند در گفته :

کاش نمایندگان به فکر رفع بیکاری در کشور باشند.کاش فراجناحی فکر کنند.کاش نظرات عقلایی و کارشناسی شده بدهند.کاش زمان را بیهوده از دست ندهند

[پاسخ]

مصيب حاتمي در گفته :

با سلام وخسته نباشيد خدمت دوست عزيزم مهندس ازادبخت واقعا ازاينكه ما رو در مورد اين مصوبه ها مطلع ميكنيد ممنونم.با ارزوي موفقيت روز افزون براي دوست عزيزم

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :