کد خبر : 68623
تاریخ انتشار : ۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۹
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 80 بازدید

خودروساز صرفاً باید به دنبال خودروسازی باشد

  میرملاس نیوز: سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس گفت: ورود خودروسازان به مزایده باشگاه پرسپولیس و استقلال برگرفته از فشار دولت به خصوص وزیر صنعت، معدن و تجارت به خودروسازان داخلی است.   روح‌الله عباسپور سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه علنی دیروز مجلس با حضور در جمع خبرنگاران توضیحاتی پیرامون […]

139308271052138584105543

 

میرملاس نیوز:

سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس گفت: ورود خودروسازان به مزایده باشگاه پرسپولیس و استقلال برگرفته از فشار دولت به خصوص وزیر صنعت، معدن و تجارت به خودروسازان داخلی است.

 

روح‌الله عباسپور سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه علنی دیروز مجلس با حضور در جمع خبرنگاران توضیحاتی پیرامون مزایده باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس و ورود خودروسازان به این امر ارائه داد و گفت: خودروسازان باید صرفاً در حوزه خوروسازی فعالیت کرده تا بتوانند کیفیت کار خود را بالاتر برده و محصول داخلی را با قیمت مناسب‌تری ارائه دهند. لذا خودروساز صرفاً باید به دنبال خودروسازی باشد و نباید در جهت تقویت دیپلماسی کشور حرکت کند.

وی با بیان اینکه خودروسازان نباید در اثر فشار عناصر سیاسی داخلی، سایت‌هایی را در این استان یا آن استان ایجاد کنند، تصریح کرد: چنین رویه‌ای حتماً ضربه‌ای اقتصادی به صنعت خودروی داخلی وارد می‌کند و در واقع بسیاری از سایت‌های ایجاد شده خودروسازی در کشور توجیه اقتصادی ندارند.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به حضور وزیر صنعت و معدن، اظهار داشت: به وزیر صنعت گفته‌ایم که برای خودروسازان بزرگ تعیین تکلیف نکنید و نخواهید که این خودروسازان در مزایده تیم‌های پرسپولیس و استقلال شرکت کنند.

” به وزیر گفتیم که وقتی به دنبال خرید تیم‌های پرطرفدار استقلال و پرسپولیس برمی‌آیید، توجه کنید که این تیم‌ها هزینه‌بر هستند؛ شمایی که زیان انباشته دارید و نمی‌توانید بدهی خود را به قطعه‌سازان ارائه دهید، چگونه می‌خواهید به بحث خرید تیم‌های بزرگی همچون استقلال و پرسپولیس وارد شوید، لذا خودروسازی کشور نباید قربانی مسائل فرهنگی و ورزشی شود.”

عباسپور ورود خودروسازان به مزایده باشگاه پرسپولیس و استقلال را بر گرفته از فشار دولت به خصوص وزیر صنعت، معدن و تجارت به خودروسازان داخلی برشمرد و تصریح کرد: وزیر صنعت به خودروسازان گفته که به خرید باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس مبادرت کنید، اما باید متذکر شویم که این یک بنگاه اقتصادی است.

وی در پایان گفت: وزیر صنعت توضیح دهد که کدام یک از تیم‌هایی همچون سایپا و پیکان مشکل خودروسازان را حل کرده که الآن تیم‌های بزرگ استقلال و پرسپولیس چنین کنند، لذا طبق اصل 44 باید تیم‌های مورد اشاره در مزایده به بخش خصوصی واگذار شوند.

 

 

 

 

درج شده توسط : سرویس خبر و رسانه " میرملاس "

دیدگاه ها

ایرانی در گفته :

متأسفانه مجلس هم فقط حرف می زند چرا این وزیر کهن سال صنعت و معدن را استیضاح نمی کند . اگر استقلال و پرسپلیس باید غیر دولتی شوند چرا باید خودرو سازان آنها را خریداری نمایند .زمان ورود خودرو ازخارج می گویند خودرو ملی زیان می بیند قادر به رقابت با بدترین مدل های جهان نیست اینهمه قرض و بدهی به قطعه سازان دارند بعد می خواهند هزار ملیار بابت دو باشگاه هزینه کنند ضرب المثل خودمان میگه یارو نان نداشت بخورد پیاز می خورد اشتهایش باز شود .بابا یکی نیست به این پیر خرفت شده معدن وصنعت و تجارت بگوید پایت لب گور است تیم فوتبال برای چه می خواهی جز مطامع سیاسی ؟

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :