کد خبر : 68631
تاریخ انتشار : ۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۹
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 1,159 بازدید

روایتی از عملیات «حاج عمران» و ۳۰۰ شهید لرستانی که مانع از تصرف پیرانشهر شدند

   زمانی مسافر قدم در حریم حق می‌گذارد و خود را در وادی معبود می‌بیند، دیگر مسافر نیست بلکه مهمان ویژه‌ای است که میزبانش حرم حق است. در طول هشت سال دفاع مقدس، ایران اسلامی شهدای زیادی را نثار انقلاب کرد و غیورمردان لرستان نیز تا آخرین قطره خون پای حق و دفاع از میهن […]

139402290910448575328003

 

 زمانی مسافر قدم در حریم حق می‌گذارد و خود را در وادی معبود می‌بیند، دیگر مسافر نیست بلکه مهمان ویژه‌ای است که میزبانش حرم حق است.

در طول هشت سال دفاع مقدس، ایران اسلامی شهدای زیادی را نثار انقلاب کرد و غیورمردان لرستان نیز تا آخرین قطره خون پای حق و دفاع از میهن خویش ایستادند.

آری؛ لرستان مهد غیور مردانی است که لبیک‌گویان قلمرو نفس خویش را فتح کردند و از قید شیطان درون رهایی یافتند، عاشقانی که مردانه ایستادند و رفتند تا بمانند و ثبت تاریخ شوند.

یکی از عملیات غرورآفرین رزمندگان دلاور در طول هشت سال دفاع مقدس عملیات «حاج عمران» بود که از عملیات پیچیده دوران دفاع مقدس به شمار می‌رود؛ رزمندگان غیور لرستان در این عملیات نقش بی‌بدیلی داشتند و با حضوری قدرتمند در این عملیات نقشه دشمن را با شکست مواجه کردند.

رژیم بعث عراق در یک دفاع متحرک با 7 تیپ و 12 گردان کماندویی به هدف بازپس‌گیری پادگان حاج عمران، تصرف شهر پیرانشهر و مناطقی از خاک ایران اسلامی به منطقه «حاج عمران» حمله کرد.

 

نیروهای عراقی در عملیات «حاج عمران» بنا داشتند شهر پیرانشهر را تصرف و یک جبهه جدید در منطقه کردستان ایجاد کنند که با دلاوری‌های رزمندگان در این عملیات، عراق سه هزار کشته و 200 نفر اسیر داد.

در تاریخ 23 اردیبهشت سال 65 دشمن با به‌کارگیری تیپ و لشگرهای متعدد و حجم آتش سنگین توپخانه و پشتیبانی نیروهای هوایی توانست در همان ابتدای عملیات ارتفاعات 2519 را به تصرف خود درآورد.

فراخوانی یگان 57 به منطقه «حاج عمران»

در آن زمان پایداری و رشادت‌های نیروها مؤثر نیفتاد و دشمن با توان زیاد به پیشروی خود ادامه داد، یگان 57 لرستان که در حال تدارک برای انجام عملیات در شاخ شمیران بود، جهت سد پیشروی‌های خطرناک دشمن به منطقه حاج عمران فراخوانی شد.

نیروهای اطلاعاتی، گردان‌های پشتیبانی رزم و 7 گردان از لشگر 57 که متشکل از گردان انبیاء، محرم، شهدا، ثارالله، محبین، ابوذر، مالک اشتر بودند توانستند در کمترین زمان ممکن منطقه را شناسایی و با انجام تک شبانه از حرکت دشمن بعثی جلوگیری کنند.

 

با توجه به حجم کم منطقه و آتش پشتیبانی بسیار شدید دشمن و ازخودگذشتگی و رزم بی‌امان خود و تقدیم شهدای والامقامی همچون شهید سید مصطفی میر شاکی، شهید درویش علی شکارچی، شهید علی راست پیر حیاتی، شهید روح ا.. سپهوند و دیگر شهدای لرستان، برگ زرین دیگری را در تاریخ دفاع مقدس از خود به یادگار گذاشتند که سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر نبرد مردان لرستان بیش ازآنچه شنیدنی باشد دیدنی است گویای این امر است.

در عملیات حاج عمران شهرستان بروجرد 88 شهید، خرم‌آباد 63، الیگودرز 63، ازنا 30، کوهدشت 18، دورود 12، الشتر 11، پلدختر 7 و نورآباد دو شهید تقدیم انقلاب اسلامی کردند.

غلام‌رضا دریکوند، رزمنده دوران دفاع مقدس که در عملیات حاج عمران حضور داشت در رابطه با طرح این عملیات از سوی دشمن، اظهار داشت: دشمن در تاریخ سه خرداد 65 برای بازپس‌گیری پادگان حاج عمران، تپه شهدا و تپه دوقلو شروع به پاتک کرد که مردان غیور و قدرتمند ایران به‌منظور جلوگیری از پیش روی دشمن وارد عمل شدند.

 

 

ممانعت رزمندگان لرستان از پیشروی دشمن بعثی

وی افزود: عملیات «حاج عمران» برای نیروهای ایرانی طراحی‌شده نبود، در واقع جواب تک زدن دشمن بود که در این راستا نیروهای دلاور لشکر 57 لرستان به‌خوبی توانستند جلوی پیشروی دشمن را بگیرند.

رزمنده هشت سال دفاع مقدس بیان کرد: قبل از استقرار لشکر 57 حضرت ابوالفضل (ع)، ارتش لشکر ویژه شهدا به فرماندهی شهید کاوه جلوی پیشروی دشمن را گرفته بود.

دریکوند تصریح کرد: منطقه حاج عمران خیلی کوچک و بسته بود، آتش پرحجم دشمن به‌گونه‌ای بود که پرنده هم نمی‌توانست پر بزند اما نیروهای دلاور لرستان توانستند سد راه دشمن و پیروز میدان شوند.

رشادت رزمندگان لرستان در عملیات حاج‌ عمران نه‌تنها سبب شکست ارتش عراق و بازماندن این ارتش از تصرف پیرانشهر و ارتفاعات مشرف بر آن شد بلکه عملیات متحرک عراق را نیز با شکست مواجه ساخت.

 

 

اهمیت واقعه حاج عمران در دوم خرداد سال 65 به‌گونه‌ای است که باملاحظه متن مقام معظم رهبری می‌توان به اهمیت واقعه حاج عمران و حساس بودن شهادت‌های دلاوران یگان 57 حضرت ابوالفضل (ع) لرستان در این عملیات پی ‌برد.

متن پیام مقام معظم رهبری به مناسبت شهادت شهدای حاج عمران

“سلام مرا به مردم شهیدپرور لرستان و شهر خرم‌آباد و علمای محترم ابلاغ کنید، من رشادت و پایداری مردم و عشایر غیور را در وقایع اخیر و جنگ شنیده و اطلاع دارم، لیکن در سال 59 شخصاً شاهد شجاعت و دلاوری‌های داوطلبان مخلص آن استان بوده و از نزدیک روحیه مبارز آنان را شناخته‌ام، نبرد آنان بیش از آنچه شنیدنی باشد، دیدنی است.

تأسف عمیق و تبریک و تسلیت مرا به مناسبت وقایع حاج عمران به همه آن عزیزان، به‌خصوص به خانواده محترم شهدا ابلاغ فرمایید. امیدوارم با شهد پیروزی در آینده‌ای نه‌چندان دور کام این امت بزرگ شیرین شود.”

 

 

سرهنگ ماشاالله بازگیر، فرمانده سپاه ناحیه خرم‌آباد و از رزمندگان عملیات حاج عمران در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم درباره نقش‌آفرینی رزمندگان لشگر 57 حضرت ابوالفضل (ع) لرستان در عملیات حاج عمران، اظهار داشت: بهترین نیروهای لرستان برای باز پس گرفتن ارتفاعات و شاخ‌های شمیران در قالب هفت گردان پیاده و پنج گردان تخصصی برای شروع عملیات 26 اردیبهشت در منطقه دربندی خان جمع شده بودند.

تصرف پیرانشهر، منطقه آزادی برای منافقین

وی افزود: طی نامه‌ای از لشکر 57 حضرت ابوالفضل (ع) خواسته شد که از دربندی خان با تمام قوا سریعاً به سمت منطقه عمومی حاج عمران حرکت کند و جلوی عملیات دشمن در این منطقه را بگیرد.

فرمانده سپاه خرم‌آباد عنوان کرد: بعد از استقرار نیروها در حاج عمران مهمات را نزدیک به کمین دشمن ریختیم و از لجمن به بعد آتش‌بار را مستقر کردیم، دشمن با دو تیپ وارد عمل شد و نیروهای ما در 700 متری ارتفاعات مستقر بودند.

وی با اشاره به موقعیت مهم شهر پیرانشهر که دشمن عزمش را برای تصرف این منطقه جزم کرده بود، گفت: دشمن در 12 کیلومتری پیرانشهر مستقر بود و اگر شهر پیرانشهر را تصرف می‌کرد یک منطقه آزاد برای دموکرات و کومله می‌شد.

28 اردیبهشت؛ استقرار رزمندگان لرستان در منطقه سه‌راهی مرگ

بازگیر در رابطه با مأموریت رزمندگان لرستان در عملیات حاج عمران، تصریح کرد: مأموریت لشگر 57 لرستان در این عملیات سدکردن دشمن بود، دشمن با پیشروی که داشت، می‌خواست روی خط مرزی ارتفاعات تمرچین مشرف بر شهر چومان مصطفی در عراق بیاید.

وی با اشاره به توان نظامی دشمن در سه‌راهی مرگ، خاطرنشان کرد: رزمندگان لرستان 28 اردیبهشت در سه‌راهی مرگ منطقه حاج عمران مستقر و آماده عملیات شدند.

 

 

فرمانده سپاه خرم‌آباد از حضور گردان‌های مالک اشتر ازنا، ثارالله بروجرد، محبین کوهدشت، انبیاء خرم‌آباد، محرم دورود، ابوذر الیگودرز در این عملیات یاد کرد و گفت: در شب 29 اردیبهشت گردان مالک اشتر ازنا شبانه به سمت ارتفاعات 2519 حرکت کرد، شب 31 گردان ثارالله از سمت راست، گردان ابوذر از سمت چپ و گردان محبین روی ارتفاعات 2519 حرکت کردند.

وی اظهار داشت: شب بعد قرار شد گردان انبیاء به‌عنوان خط‌شکن در جناح چپ، گردان شهدا به فرماندهی شهید میر شاکی در سمت راست و گردان محرم در مواضع پدافندی قبل از تپه شهدا مستقر شوند.

بازگیر افزود: گردان ذوالفقار در شب سوم خرداد از سه‌راهی مرگ عبور کرد و قرار شد گردان انبیاء و شهدا ارتفاعات را تصرف کنند و ما جلوی پاتک‌های دشمن را بگیریم، ساعت 1:30 دقیقه شب بود که خبردار شدیم گردان‌ها در حال موفقیت هستند بنابراین به سمت تپه شهدا رفتیم، نیروها تقسیم شدند و توانستیم دوقبضه را بالا ببریم.

300 شهید لرستان در عملیات حاج عمران

رزمنده هشت سال دفاع مقدس گفت: ما با 14 اتوبوس به عملیات حاج عمران رفته‌ بودیم و در برگشت تنها 10 اتوبوس از رزمندگان ما برگشتند و 300 تن از بچه‌ها شهید شده بودند.

 

 

وی بابیان اینکه در سال‌های 65 و اواخر 66 در منطقه حاج عمران سه بار عملیات شده است، عنوان کرد: در این سال‌ها جمهوری اسلامی یک بارهم اجازه نداد دشمن از ارتفاعات 2519 پایین بیاید و آنچه سبب پیروزی رزمندگان ما شد، معنویت به همراه اخلاص آن‌ها بود.

بازگیر تصریح کرد: در عملیات حاج عمران رشادت و شهامت لرستان برجهانیان ثابت شد لشکر 57 معادلات دشمن را به‌هم‌ریخته بود، دشمن با هشت لشکر آمده بود درحالی‌که ما یک لشکر بودیم، دشمن شبی یک تیپ وارد عمل می‌کرد درحالی‌که ما شبی یک یا دو گردان وارد عمل می‌کردیم و در آخر دشمن کم آورد.

گزارش از فاطمه بیرانوند

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

علی در گفته :

کاش اسامی شهدای این عملیات را بیان کنید

[پاسخ]

علی فاطمی پاسخ در تاريخ چهارشنبه ۱۹ آبان , ۱۳۹۵ ۱۹:۵۳:

خوش به سعاد تی که نصیب این عزیزان شد درودبر شرف و غیرت این شهدای عزیز خصو صا شهدای روستای ملمیجان

[پاسخ]

سیروس مومنی در گفته :

درودخدابرتمامی رزمندگان هشت سال دفاع مقدس وشهدای عملیات حاج عمران وشیرمردزیرتنگی شهید شاه عباس جعفرزاده که درراه وطن واسلام عزیزجان خودرافداکرد.

[پاسخ]

عظيم ازادبخت در گفته :

سلام بر پرندگان سبك بال شهادت ،سلام بر رزمندگاه دلير 57و سلام بر فرماندهان سكوت و خاموش خدايي لشگر هميشه پيروز 57 ابوالفضل (ع)و سلام بر محبين و فرمانده دلير كوهدشت شهيد علي مردان آزادبخت و تمامي فرماندهان شهيد

[پاسخ]

هادی قبادی در گفته :

عشق بود و جبهه بود و جنگ بود
عرصه بر گُردان عاشق تنگ بود
هر که تنها بر سلاحش تکیه کرد
مادری فرزند خود را هدیه کرد
در شبی که اشکمان چون رود شد
یک نفر از بین ما مفقود شد
آنکه که سر دارد به سامان می رسد
آنکه که جان دارد به جانان می رسد
دیده ام ، دستی به سوی ماه رفت
بی سر و جان تا لقاءالله رفت
زندگیمان در مسیر تیر بود
خاک جبهه ، خاک دامنگیر بود
آنکه خود را مرد میدان فرض کرد
آمد از این نقطه طی الارض کرد
هر که گِرد شعله چون پروانه است
پیکر صدپاره اش بر شانه است
تن به خاک و بوی یاسش می رسد
بوی باروت از لباسش می رسد
دشمن افکنهای بی نام و نشان
پوکه ی خونین شده تسبیحشان
کار هرکس نیست این دیوانگی
پیله وا می ماند از پروانگی
افشین مقدم

[پاسخ]

داریوش گراوند در گفته :

ای دریغا………

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

سلام بر مردان روزهاي سخت وبي ادعا

[پاسخ]

محمدی در گفته :

زنده باد یاد دلاور مردانی همچون شهیدان والامقام علیمردان آزادبخت و حمید سوری که در این عملیات رشادت مردان لر را به همگان نشان دادند و به آسمان پر کشیدند

[پاسخ]

عرفان جمالی در گفته :

سلام و درود خدا بر رزمندگان لر

[پاسخ]

کاظمی در گفته :

سلام بر شهيدان سلام بر دلاور مردان بسيجي كه امروز تاريخ ساز رشادت هاي بي مثال شدند امیدوارم مسئولین از اين رشادتها عبرت بگيرند نه بهره

[پاسخ]

حمید آزادبخت در گفته :

بازخوانی شفاهی جنگ و روزهای رزم و یاداوری خاطرات تکرار نشدنی جنگ که خود نه تنها تکرار تاریخ نبود بلکه تاریخ را ساخت مطالعه معقب تاریخ از ابتدای اسلام تا کنون بعد از قیام امام حسین تنها رشادت و مردانگی مردان خدا دلاوران غیور ایرانی بود که توانستند با نثار جان خود مملکت خویش را آباد و آزاد کنند و راه و رسم سرور و سالارشان حسین بن علی را آزادانه با اعتقاد قلبی به امام و خاوص نیت بپیمایند و بدون هیچ اجبار و اکراهی لبیک گویان بسوی معبودشان بال بگشایند مسولین فرهنگی باید بدانند و هوشیار باشند که این خاموشی و فراموشی نسبت به شهدا جفایی است که مکافات عمل آن نه تنها گریبانشان را خواهد گرفت بلکه روسیاهی دنیا و آخرت در انتظارشان خواهد بود

[پاسخ]

حمزه آزادبخت در گفته :

با سلام و خسته نباسید. درود به شرف تمام شهدا و شمایی که قدر میدانید زحماتشان را. بنده فرزند شهید حسینقلی آزادبخت هستم که ایشان هم در این عملیات حاج عمران آسمانی شده اند.
برای من وطن یعنی تن تو
تن تو سنگر امثال من بود…

[پاسخ]

حسینی در گفته :

ای قله حاج عمران ……. رسم امانت بدان ….. دانی بغل چه داری ………. شیران سر بداران…. ای قله بدنه سو دست و پیکر ها …….. یادتان گرامی

[پاسخ]

حسینی در گفته :

ای قله حاج عمران ……. رسم امانت بدان ….. دانی بغل چه داری ………. شیران سر بداران…. ای قله بدنها سر و دست و پیکر ها …….. دانی بغل چه داری شیران سربداران … یادتان گرامی

[پاسخ]

نوروزی در گفته :

میشه بفرمایید آقای بازگیر در این عملیات چه سمتی داشتند

[پاسخ]

امین رضا در گفته :

دورود وسلام خدا بر مردان مردی که باشجاعت تمام یکی از پر افتخار ترین صفحات دفاع مقدس رو ورق زدند .وچه جاودان میشود این حماسه انگاه که از زبان رهبر عزیزمان حضرت ایت الله خامنه ای وفرمانده وسردار ملی ایران سرافراز اقا محسن رضایی شنیده شود ،، نبرد قوم لر قبل از اینکه شنیدنی باشد تماشایی است.،، یا اقا محسن فرمانده جنگ وقتی که میگه که هرجا برادران لر من لشکر 57 ابولفضل حضور داشتند خیال ما از امنیت اون منتطقه راحت بود خدا روشکر بعد ازسالها هرچند دیرهنگام ولی جای شکرش باقی که این مراسمها ویادمانها برای حفظ شان ونام ویاد شهدای عزیزمان برگزار میشود وامید به تداوم ان را داریم وجا داره ازبردار بسیجی حاج مرتضی محمودوند هم یاد کنم وقتی برای اولین بار شجاعانه در مراسمات وسخنرانیهای عمومی خطاب به مسولین به انها تذکر داد وگفت که تبعیض در این کشور به جایی رسیده که حتی میخواهند شهدای ماروهم درجه چندم بنامند..و میگفت مادران ، پدران وخانوادهای شهدای استانمان دلشان میگیرد که از جگر گوشه هایشان حتی از رسانهای محلی هم گاها یاد نمیشود چه برسد به رسانه ها ومطبوعات کشوری.خدارو شکر بعد ازانتقادهای واقع بینانه ودرست اقای محمودوند بنده بواسطه رصد وعلاقه به مسایل خانوادهای شهدا وایثارگران این امر رو عینا دارم میبینم که خدارو شکر حداقل مسولین استانی خودمون به این امر بزرگ اهتمام بیشتری پیدا کردند.با تشکر ..حرف حق و سردادن ندای شرافت ،مظلومیت وشجاعت قوم بزرگ لر جای تقدیر وتشکر دارد

[پاسخ]

س.م. والی پور در گفته :

گرامی باد یاد وخاطره ی تمامی شهدا علی الخصوص شهدای گرانقدر عملیات حاج عمران.
تشکروقدرانی میشود از جناب سرهنگ ماشاالله بازگیر دلاور بی باک ونترس گردان ذوالفقار

[پاسخ]

عبداله امرایی در گفته :

سلام سردار.دست مریزاد.اشکمون رو درآوردی،یادرفقای شهیدمون در حاج عمران و سایر شهدا تا ابد زنده باد.

[پاسخ]

سلمان ادینه وندازتهران در گفته :

درود وسلام خدا برهمه رشدمردان باغیرت لر وسلم خدا برروح سردارشهید ملک محمد ادینه وند سردار شهید ارتفاعات کردستان

[پاسخ]

ادینه وندازتهران در گفته :

رشید مردان صحیح است

[پاسخ]

خاطراتی بهمن امرایی از شهید تیمور معظمی گودرزی
این یادداشت ها را رزمنده عزیز برادر بهمن امرایی از کوهدشت لرستان در نظرات وبلاگ نوشته اند.

جمعه 8 مهر1390 ساعت: 11:49
یادداشت ۱توسط:بهمن امرایی

تاریخ شهادت این مرد خدا(شهید تیمور معظمی گودرزی)درتاریخ شب دوم خرداد شصت و پنج درمنطقه عملیاتی حاج عمران به عنوان آرپی جی زن وباسمت بسیجی داوطلب بوده است .اگر اطلاعات دیگری از این بزرگوار خواستید به شما خواهم داد .عکس های زیادی ازایشان در منطقه عملیاتی دارم. روزانه برای او وبه نیابت از ایشان قرآن می خوانم .اگر خدا قبول کند. خوشا به سعادتش که مرگ سرخ رانتخاب کرد.راه اوراه سرخ حسین است وما بدبخت ها مانده ایم با کوله باری از گناه.خدا رحم کند.خدا توفیق بدهد از خون او وهمه شهدا دفاع کنیم ومدیون خون شهدا وامام شهدا وخانواده آنان نشویم . خداشاهد است هرگز اورافراموش نکرده ونمیکنم گاهی عکس هایم رابا او میبنم وحسرت وغبطه میخورم.خداوند به پدر ومادرش صبر عنایت فرماید وروح خودش را باشهدای کربلا قرین ومحشور فرماید.آمین .تیمور جان به خدا خیلی دلتنگ تو هستم .فکر نکن تورادر دعاها ویاخاطره ها فراموش می کنم.کاش من باتوشهید می شدم.توبردی وما باختیم.والسلام.علی عبادا لله صالحین.رحمت خدا برتوباد.

جمعه 8 مهر1390 ساعت: 11:51 یادداشت ۲ توسط:بهمن امرایی

نام :شهید تیمور معظمی گودرزی -تیپ ۵۷ حضرت ابولفضل (ع)- گردان شهدا-گروهان حمزه سیدالشهداء- تاریخ شهادت ۶۵/۳/۲- شغل :دانشجوی تربیت معلم شهید مطهری بروجرد- محل

شهادت :حاج عمران-نام عملیات :حاج عمران- بسیجی داوطلب-سمت درزمان شهادت :آرپی جی زن.

سخنی باشهید تیمور معظمی گودرزی : راستی یادت هست وقتی من همراه شهید جواد میر شاکی و۱۲نفردیگر یک روز دیتر از توبه پیرانشهر رسیدم،غروب آفتاب بود،وتوباعجله کوله پشتی مراکمکم بستی،وصیت نامه مراباهم در کمترین زمان تکمیل کردیم وچه سفارشها که به همدیگر نکردیم.یادت هست صدای توپ وتانک ازپشت کوه ها به گوش میرسید وتو به من گفتی میخواهیم همانجا عملیات برویم.راه افتادیم ونیمه شب به نزدیک بعثی ها وکفار رسیدیم.یادت هست چه مهتاب عجیبی بود همه جاروشن ورفت وآمد عراقیها رامیدیدیم ودرکمین جهت رسیدن فرمان حمله وشکستن خط عراقی هابودیم .اما آتش بسیار سنگین در دل تاریکی های شب مارا جداکرد .آنگاه من خبر شمارا صبح از دیگران گرفتم .چه نبرد سنگینی بود.شهید دانیالی بروجردی-شهید جدیدالاسلامی-شهید شکوهی -شهید میر بهرسی-شهید پیریایی-شهید حاجیوند-وشهید مصطفی میرشاکی- شهید ولیان-شهیدلونی (راستی این ها باتو شهید شدند ونزد تو هستند.)اماباورت میشد بعد ازاین همه سفارش ها توشهید شوی ومن بمانم .توآسمانی شوی ومن زمینی بمانم.توبهشتی شوی ومن سرنوشت نامعلوم پیدا کنم. ترا به خدامرادعاکن .زیرا دعای تو مستجاب است ودعای من نامعلوم.توعاقبت به خیر شدی ولی من نامعلوم.پس برتو رواست مارافراموش نکنی.خوشا به حالت.

bahman_amraee@yahoo.com

منبع : وبلاگ http://pirenouh.blogfa.com

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

شهدای شهرستان بروجرد 110نفر بودن

[پاسخ]

تیموری در گفته :

یاد وخاطره ی تمامی شهدا ی جنگ تحمیلی را گرامی میداریم.
خداوند شهید صفدر(سرخوش) امرایی را رحمت کند.

[پاسخ]

مخمد تقی حبیبی برادر شهید محمد علی حبیبی گلپایگانی در گفته :

باسلام خدمت خانواده معظم شهدای لشکر 92 زرهی اهواز خصوصا شهدای حاج عمران 13/ 5/ 62 بیاد همه انها که جانشان را تقدیم سربلندی ایران عزیز نمودند که ما در اسایش زندگی کنیم

[پاسخ]

عماد در گفته :

روح شهیدان مهشور بشود با امام حسین (ع)

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :