کد خبر : 68718
تاریخ انتشار : ۴ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۹
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 608 بازدید

مصاحبه با دانشمندان‌ هسته‌ای در دولت قبل

     خبرگزاری خانه ملت: وزیر امور خارجه کشور با بیان اینکه در دولت سابق مصاحبه‌هایی با دانشمندان هسته‌ای کشورمان از سوی مأموران آژانس انجام شد، تاکید کرد: مصاحبه با دانشمندان هسته‌ای، ارتباطی به اصل مذاکرات ندارد. محمدجواد ظریف با اشاره به مخالفت رهبر معظم انقلاب با خواسته کشورهای غربی مبنی بر مصاحبه با دانشمندان […]

316155_965

 

  
خبرگزاری خانه ملت: وزیر امور خارجه کشور با بیان اینکه در دولت سابق مصاحبه‌هایی با دانشمندان هسته‌ای کشورمان از سوی مأموران آژانس انجام شد، تاکید کرد: مصاحبه با دانشمندان هسته‌ای، ارتباطی به اصل مذاکرات ندارد.

محمدجواد ظریف با اشاره به مخالفت رهبر معظم انقلاب با خواسته کشورهای غربی مبنی بر مصاحبه با دانشمندان هسته‌ای کشور، گفت:‌ به‌طور حتم رویکرد همه ارکان نظام پیروی از دستورات رهبر معظم انقلاب است.

وزیر امور خارجه کشور ادامه داد: البته موضوع مصاحبه با دانشمندان هسته‌ای، ارتباطی به اصل مذاکرات هسته‌ای ایران با گروه ۱+۵ ندارد و این یک مسئله کناری و فرعی بوده و حدود ۱۰ سال است که کشور برای حل این ادعاها و بهانه‌ها اقداماتی کرده است.

مصاحبه با دانشمندان‌هسته‌ای در دولت سابق انجام شد

وی ادامه داد: در این رابطه روش‌هایی برای رفع ابهامات صورت گرفت و حتی در دولت سابق مصاحبه‌هایی با دانشمندان هسته ای کشورمان از سوی مأموران آژانس انجام شد.

ظریف افزود: در آن دوران با افراد مختلف در ایران مصاحبه شد و حتی آن‌ها از مراکز و اماکن مربوطه بازدید کردند، اما هیچ ابهامی پیدا نشد که این موضوع نشان‌دهنده بهانه‌جویی غربی‌ها است.

وزیر امور خارجه کشور با اشاره به ادعاهای مقامات آمریکایی‌ مبنی بر موافقت ایران برای مصاحبه با تعدادی از دانشمندان هسته‌ای کشورمان، تصریح کرد: آن‌ها هر چه که می‌خواهند بگویند، زیرا مقامات این کشورها در سال‌های گذشته انواع صحبت‌ها و مطالب را مطرح کردند، اما قطعا تیم مذاکره‌کننده نظر رهبر معظم انقلاب در تمام موارد مذاکرات هسته‌ای را عینا اطاعت می‌کند.

 
 
 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

سرباز ولايت در گفته :

بله جناب ظریف ربطی به مذاکرات ندارد ولی ربطی به شناسایی دانشمندان هسته ای ما دارد که بعدا به راحتی بتوانند آنها را ترور کنند. در ثانی مصاحبه یا بازجویی؟!! ثالثا چرا حالا که به بن بست رسیده اید و می دانید مذاکرات به نتیجه نمی رسد دنبال شریک جرم هستید و فرافکنی می کنید؟! کدام مصاحبه در دولت قبل با دانشمندان هسته ای ما توسط غربی ها صورت گرفت؟ چرا فقط شما از آن باخبرید و لاغیر؟!!!!

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :