کد خبر : 68866
تاریخ انتشار : ۸ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۴
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 527 بازدید

وضعیت سفید ؛ اما بدون یاران !!!

والذين هاجروا في سبيل‌الله ثم قتلوا او ماتوا ليرزقنهم الله رزقا حسنا و ان‌الله لهو خير الرازقين(سوره حج، آیه 58)                     سعید بالنگ / میرملاس نیوز :   (( و آنان که در راه خدا از وطن هجرت گزيده و در اين راه کشته شده يا […]

والذين هاجروا في سبيل‌الله ثم قتلوا او ماتوا ليرزقنهم الله رزقا حسنا و ان‌الله لهو خير الرازقين(سوره حج، آیه 58)

 

15527 copy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سعید بالنگ / میرملاس نیوز :

 

(( و آنان که در راه خدا از وطن هجرت گزيده و در اين راه کشته شده يا مرگ‌شان فرا مي‌رسد. البته خدا رزق و روزي نيکويي نصيب‌شان مي‌گرداند، که همانا خداوند بهترين روزي ‌دهندگان است ))

امام صادق (ع) از رسول خدا (ص) نقل فرمودند: «سه طايفه شفاعت مي‌کنند و شفاعتشان پذيرفته مي‌شود: پيغمبران، علماء و شهدا.» (جامع الحاديث الشيعه، ج 3، ص 16 )

واژه ی شهید و شهدا در این دوران مدرنیته بسیار غریب و کم رنگ شده است واژه ای که روزی صلابت ایران در آن نقش می بست و لرزه بر پیکر خسم جهانی می انداخت در این زمانه هزار رنگ دچار بی مهری شدند، در همین کوهدشت با وجود 520 شهید دلاور، 520 سبک بال عاشق  کم کم این واژه در روزمره گی زندگی کم رنگ شده است.

 

 

شهید-نورمرادمقدسی

شهید والامقام نورمراد مقدسی

در بین دلاوران خونین بال کوهدشت کسی وجود دارد که از او بنام حنظله تیپ 57 نام می بردند، فردی که شب عروسی خود عازم جبهه های حق علیه باطل شد تا از کیان و ناموس این آب و خاک مقدس دفاع کند و میادا دشمن به ناموس این آب و خاک طمع کند شهید نورمراد مقدسی را مبگویم

 

 

محمد مراد گراوند1

شهید والامقام محمدمراد گراوند

، میخواهم از شهید محمدمراد گراوند بگویم که همرزمانش هنوز با آوردن اسمش یاد دلاوری، جوانمردی و مویه های شیرینش می افتند

 

 

حجت سرتیب نیا

شهید والامقام حجت اله سرتیپ نیا

 یا اینکه از شهید حجت اله سرتیپ نیا بگویم که آرزویش پوشیدن لباس سبز پاسداری بود و در این لباس به فیض دیدار دلدار معنویش رسید.

 

 

Untitled2

شهید والامقام اسدمراد بالنگ

 میخواهم از شهید اسدمراد بالنگ بگویم کسی که با پای برهنه در برف به عملیات می رفت، فردی که سه بار آماده برگشت از منطقه عملیاتی به شهرستان جهت مراسم ازدواجش شد اما هر سه بار به خاطر شروع عملیات منصرف شد و در جبهه ماند و درنهایت با روح سفید و پاکش به دیدار معشوق الهی خویش رهسپار گردید.

 

 

حمید سوری

شهید والامقام حمید سوری

میخواهم از شهید حمید سوری بگویم که آرزویش زیارت ضریح، نورانی و مبارک سالار شهیدان، امام حسین (ع) بود اما نتوانست به آرزوی سفر مادی طواف کعبه خون خدا در کربلا برسد و در نهایت در رضوان الهی به دیدار معشوق رسید و  بعد از شهادتش کوله پشتی  ایشان طواف عشق در سرزمین کربلا را بدون جسم نازنینش انجام داد.

 

 

1584927KAKA001

شهید والامقام احمدرضا قبادی

یاد آن شهید 12 ساله گرامی باد کسی که تمام شوقش بوسه بر دستان معمار کبیر انقلاب بود و در راه فرمان ولی زمان خود به شهادت رسید این فرد شهید احمدرضا قبادی بود.

 

 

1002522kakc005

شهید والامقام علیمردان آزادبخت

میخواهم از فرماندهی دلیر صحبت کنم، کسی که در عملیات سخت گردان محبین به فرماندهی این سلحشور سپاه پیروز اسلام، مستحکم ترین مواضع دشمن را به تصرف در آورد هیچ کدام از فرمادهان ارشد باور نکردند تا اینکه محسن رضایی فرمانده وقت سپاه به وسیله بی سیم و صحبت کردن  با این شهید دلاور مطمئن شد که گردان سرافراز محبین توانسته به این مواضع دست یابد. این دلاور همیشه جاوید شهید علیمردان آزادبخت بود.

 

 

حسن رضا یوسفزاده

شهید والامقام حسن رضا یوسف زاده

میخواهم از شهید حسن رضا یوسف زاده بگویم، کسی که مرگ از او وحشت داشت. جوان نورانی که حتی هنگام درگیری در آن لحظات آخر از پشت بی سیم با خنده جواب می داد.

 

 

محمد ازادبخت

شهید والامقام حاج محمد آزادبخت

می خواهم از شهید حاج محمد آزادبخت بگویم دلاوری که حقوق ماهیانه خود را در راه خدا انفاق می کرد و در نهایت جسم مادی خود را برای اسلام انفاق نمود که دیگران در آسایش باشند و روحش در ملکوت باریتعالی آرام گرفت.

 

 

محمود رضایی (66)

شهید والامقام محمود رضایی

می خواهم از شهید محمود رضایی بگویم فردی که سیمای معصوم و تبسم زیبای صورتش تا ابد در تارک جهان می درخشد.

 

 

سید عباس ابراهیمی

شهید والامقام سیدعباس ابراهیمی

می خواهم از شهید نوجوان سید عباس ابراهیمی بگویم که شب عملیات به خاطر سن کمی که داشت فرمانده گردان هر چه اصرار می کند که تو کنار وسایل بمان و نگهبانی بده، می گوید من برای نگهبانی وسایل به جبهه نیامده ام، آمده ام که با دشمن بجنگم و در نهایت فرمانده اش را راضی کرد و به عملیات رفت و در همان عملیات شهید شد.

 

 

1000308kakc001

شهید والامقام گنجعلی آبسالان

درود خدا بر اولین شهدای اسلام مخصوصأ شهید گنجعلی آبسالان که اولین شهید شهرستان دلاور خیز و شهید پرور کوهدشت است.

 

 

و اما…

کجاست نام و نشانی از این دلاوران و نام آوران عرصه جهاد و شهادت که بدون هیچ چشم داشتی ارزشمندترین سرمایه ای که خداوند در اختیارشان گذاشته بود که همان جان شیرین است را اهدا کردند.

در شهرستان کوهدشت فقط کوچه ای به یاد آن سلحشوران ناگذاری کرده اند که آن هم باعث آزردگی دل خانواده و خیلی از همرزمان شهدا شده است.

البته مزارشان را هم زیباسازی کرده ایم، اما چه زیباسازی؟! زیباسازی که به ارتفاع یک متر خاک و سنگ را بر روی دلشان انبار کرده ایم. زیباسازی که زمستان یخبندان مادر دل آزرده شهدا نتواند بر روی مزار فرزند شهیدش برود که مبادا پایش بر روی سنگ کف مزار بلغزد و خانه نشین شود و دیگر نتواند ب دیدار فرزندش بیاید. بار ها شنیده ایم که شهید باکری جنازه برادرش را جا گذاشت و به ادامه عملیات رفت، این را هزار بار شنیده ایم. اما هیچ وقت نشنیدیم که بگویند سیروس لرستانی فرمانده گردان محبین پیکر مطهر برادرش را جا گذاشت و به ادامه عملیات رفت. اما هیچ کس نگفت حجت بازوند پیکر مطهر برادرش شهید علی بازوند را بر زمین گذاشت حتی نگاهش هم نکرد و به ادامه عملیات رفت .

 

و اما…

شهدا در آن برهه از تاریخ که جهاد اکبر بود خوش درخشیدند و این انقلاب را به دست همرزمان خود سپردند. همرزمان شهدا اکنون که در جهاد اصغر هستیم باید ببینیم آیا توانسته اید آن طور که همرزمانتان انتظار داشته اند این انقلاب را حفظ و مثبت رو به جلو ببرید ؟ جواب این سوالات رو باید دیدن وضعیت اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی و … جامعه  پاسخ داد.

چندین جوان بیکار در این جامعه امروزی به دلیل فقر و بیکاری به اعتیاد روی آورده ؟ که از میان این جوانان تعدادی را فرزندان همرزمانتان تشکیل می دهند.

دیدن بیکاری جامعه نیازی به آمار و ارقام ندارد. با یک نگاه ساده به همین شهر خودمان خیلی راحت متوجه خواهیم شد.

الحمدلله تقریبا همه مسئولین جامعه را نسل جبهه رفته یا دوستان و شهدا هستند . در جامعه امروزی از اسم شهید استفاده بسیاری می شود . اما خود شهدا همچنان مظلوم هستند. شهدا زنده اند و ناظر بر اعمال ما هستند.

 

 

در این مدت سرگرم جمع آوری خاطرات شهدا و خاطرات عمویم شهید اسدمراد هستم. برای خاطرات عمویم چندبار با جانباز سید مروت والی پور تماس  گرفته و اصرار کردم اما سید جانباز و عزیزمان همچنان امتناع می ورزید که یک شب عمویم به خوابش رفته بود . خواب سید مروت رو همینجا برای دوستان عزیز تعریف می کنم ;

 

مدت ها بود که به عناوین مختلف و به بهانه های متعدد از زیر بار این مسئولیت ( خاطره در مورد شهید) شانه خالی میکردم . هر وقت آقای بالنگ تماس میگرفتند ، ارسال خاطره را با این تفکر که شاید فراموش کنند و دیگر بنده را به این کار مجاب نکنند به بعداً موکول میکردم .اما سمجات و پشتکار ایشان، بیشتر از چیزی بود که من فکر میکردم.
حقیقتا برای من نوعی ، نوشتن خاطره در وصف شهدا ، کار بسیار بسیار سنگینی است و درتوان خود نمی بینم که چیزی بنویسم، چون احساس میکنم توصیف وصفشان را آنطور که باید باشد، اگر نتوانم بیان کنم ، از این لحاظ شرمنده ی شهدا میشوم .
در طول این هفته چندین و چندبار آقای بالنگ با من تماس میگرفتند . پیام می فرستادند و پیگیر موضوع بودند .

یکی از همین شب ها بر روی تخت خواب دراز کشیده بودم ، با خودم فکر میکردم چه بهانه ای برای سعید جمع و جور کنم شاید دست از سر من بردارد. نمی دانم چه وقت خوابم برده بود. درعالم رویا چند نفر از دوستان جبهه و جنگ را دیدم که در مسیری در حال راه رفتن بودند من هم با چند نفر از دوستان دیگر به صورت گروهی داشتیم حرکت میکردیم.

خیلی خسته شده بودیم به منطقه ای که پوشیده از درختان متعدد میوه بود رسیدیم .یکی از بچه های هم گروه پیشنهاد داد که چند ساعتی جهت صرف نهار و استراحت در این منطقه بمانیم . وارد منطقه که شدیم کنار چشمه آبی در بین درختان نشستیم وسایلمان را زمین گذاشتیم . آبی به دست و صورتمان زدیم هر کدام از بچه ها مشغول کاری شدند .یکی آب میاورد یکی آتش درست میکرد و………. در این حالت رویا ، یکی از بچه ها اذان ظهر را بر روی سنگ بزرگی خواند . بچه ها کنار چشمه جمع شدن و یکی یکی وضو گرفتند .

ما چند نفر می خواستیم روی زیراندازی که کنار چشمه جهت استراحت پهن کرده بودیم نماز بخوانیم . یکی از آقایان صدا زد برادران نماز جماعت برقرار میشه لطفا شرکت فرمائید. بچه ها جهت شرکت در نماز جماعت رفتیم . نماز ظهر و عصر را به جماعت خواندیم . بعد از نماز ، یک نفر دست روی شانه هایم گذاشت ، برگشتم دیدم شهید اسدمراد بالنگ هستند .ضمن احوالپرسی ، با آن لبخند همیشگی که بر لب داشتند با لهجه لکی گفت : سید تو سید هستی ؟ چرا سعید را اذیت میکنی؟ گفتم : من سعید را دوست دارم و ایشان را خواهر زاده خودم میدانم و ” خورزا ” صدایش میکنم. خندید گفت دقیقا میدونم و حقیقتا ایشان هم خواهرزاده شماست.

ولی اذیتش نکن . پرسیدم آخه چه اذیتی ؟ گفت : کم امروز و فردا بکن. ببین چه میخواد ، هرچه میخواد کمکش کن .
صبح زود که از خواب بیدار شدم، با مرور رویاهای شب ، تصمیم گرفتم چند سطری در این خصوص برای سعید عزیزم بنویسم و تقدیم حضورش کنم تا شهید گرانقدر که نظاره گر تمامی اعمال ما هستند از ما دلریش نشود. شهداء یک لحظه از ما غافل نیستند و تمامی حرکات ، رفتار ، گفتار و کردار ما را زیر نظر دارند. بلکه این ما هستیم که عکس شهدا را میبینیم ولی عکس شهدا حرکت میکنیم . خدایا تو خودت کمک کن تا شرمنده شهدا و خانواده محترم آنها نشویم.

 

 

 

درج شده توسط : بهزاد باقری / دبیر سرویس شهدا و منتظران " میرملاس نیوز "bagheri1348@yahoo.com

دیدگاه ها

لرستاني در گفته :

با سلام و تشكر از برادر عزيزم سعيد بالنگ كه زحمت كشيدند و ياد و خاطره شهداي عزيز را يادآور و گرامي داشتند.
خداوند به شما اجر دهد

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس شهدا ( دلاوران لرستان ) "میرملاس نیوز saeid.balang68@gmail.com پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۱۴ خرداد , ۱۳۹۴ ۱۹:۵۶:

سلام و درود خدا و سید و سالار شهیدان بر روح بلند شهید والامقام سیروس لرستانی
سلام و عرض ادب و ارادت خدمت سردار لرستانی عزیز

[پاسخ]

علی محمد امرایی در گفته :

درود خدا بر برادر عزیزم جناب آقای بالنگ که هر از گاهی با درج خاطرات شهدا فضای آلوۀ ذهن مارا با یاد شهدا متبرک کرده و با احساس مسئولیت و بدور از هرگونه چشم داشت مادی بعنوان خادم الشهدا رسالت عمل به اهداف شهدای عزیز را به ما یاد آوری میکنند دعای خیر همۀ رزمندگان بدرقۀ راهتان باد

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس شهدا ( دلاوران لرستان ) "میرملاس نیوز saeid.balang68@gmail.com پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۱۴ خرداد , ۱۳۹۴ ۱۹:۵۵:

سپاسگذارم سردار
منتظر خاطرات تان از ایام ایثار و شهادت هستیم

[پاسخ]

علی رویین تن در گفته :

مرد آمده بود چیزی بگوید
سرفه امانش نداده بود
.
.
.
چه می‌توانست بگوید
وقتی تمامِ فهمِ یک شهر از جانباز
سهمیه دانشگاه است
وبعد از مرگ،شاید اسم یک کوچه…

باسلام و خسته نباشی خدمت میمز عزیزم سعید بالنک که با نوشته های زیبای خود من و هم سن وسالهای خودم را با مردان دلیر و بی ادعا آشنا میکند
میمز جان واقعا نقش شهدایی ک برای ناموس و سرزمین با تمام وجود جنگیدن در این زمان در حال کم رنگ شدن است
تشکر ویژه بابت یادآوری این دلیر مردان
مرسی سعید جان…

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس شهدا ( دلاوران لرستان ) "میرملاس نیوز saeid.balang68@gmail.com پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۱۴ خرداد , ۱۳۹۴ ۱۹:۵۴:

ممنونم میز دردبلات
دست درد نکنه که هتینه میرملاس

[پاسخ]

سوری از سیستان و بلوچستان در گفته :

سلام آقا سعید واقعا دست مريزاد عالی بود،کجا رفت آن مردانگی ها؟ کجا رفت آن برادری ها؟ کجا رفت آن اخلاصها؟ چقدر شهدای کوهدشت مظلوم واقع شدن! به کدوم وصیت نامه عمل ميشه؟ به خدا دلمان به درد آمده

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس شهدا ( دلاوران لرستان ) "میرملاس نیوز saeid.balang68@gmail.com پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۱۴ خرداد , ۱۳۹۴ ۱۹:۵۳:

سلام برادر سوری
عکس شهدا را میبینیم و عکس شهدا عمل میکنیم

[پاسخ]

یونس قبادی در گفته :

سلام خسته نباشید . هر چند درج خاطرات شهدا خستگی ندارد و وظیفه همه بجا ماندگان از قافله شهداست که هر چه در ذهن دارند به روی کاغذ بیارن تا جوانان امروزی دلاوریهای آنان را سرمشق زندگیشان قرار دهند . منتظر کارهای بعدیتان هستیم .

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس شهدا ( دلاوران لرستان ) "میرملاس نیوز saeid.balang68@gmail.com پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۱۴ خرداد , ۱۳۹۴ ۱۹:۵۳:

سلام عموجان
از حضرتعالی باید تشکر کرد که همیشه زحمت تان میدهیم برای خاطرات

[پاسخ]

داریوش گراوند در گفته :

سلام سعیدجان خوب بود اما خیلی کم ،ضمنن شهید حسن رضا یوسف زاده صحیح است .
همچنین باتشکراز آ سیدمروت مهربان وباگذشتمان

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس شهدا ( دلاوران لرستان ) "میرملاس نیوز saeid.balang68@gmail.com پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۱۴ خرداد , ۱۳۹۴ ۱۹:۵۲:

سلام سردار
ممنونم اصلاح شد

[پاسخ]

نعمت نجفی در گفته :

برادر بالنگ تشکر از شما به خاطر این مطالب و عکسهای عالی

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس شهدا ( دلاوران لرستان ) "میرملاس نیوز saeid.balang68@gmail.com پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۱۴ خرداد , ۱۳۹۴ ۱۹:۵۱:

ممنونم استاد
سپاسگذارم

[پاسخ]

علی دوست رضایی فرد در گفته :

برادر نازنین و محجوبم سلام
دست مریزاداز اینکه هر از گاهی تلنگری به ما میزنی که مواظب باشیم چگونه این آسایش را داریم ممنونیم .انشاالله بتوانیم در راه حفظ این نظام مقدس که میراث خون شهدای گرانقدر است کوشا باشیم و البته شرمنده ی روی گل شهدای عزیز نباشیم.

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس شهدا ( دلاوران لرستان ) "میرملاس نیوز saeid.balang68@gmail.com پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۱۴ خرداد , ۱۳۹۴ ۱۹:۵۱:

سپاسگذارم برادر علیدوست عزیز و دوست داشتنی

[پاسخ]

هادی قبادی در گفته :

خدا قوت به سعید عزیز
و این سروده آقای سعید بیابانکی تقدیمتان :
******************************
جاده مانده است و من و این سر باقی مانده

رمقی نیست در این پیکر باقی مانده

نخل ها بی سر و شط از گل و باران خالی

هیچ کس نیست در این سنگر باقی مانده

توئی آن آتش سوزنده ی خاموش شده

منم این سردی خاکستر باقی مانده

گرچه دست و دل و چشمم همه آوار شده است

باز شرمنده ام از این سر باقی مانده

روزو شب گرم عزاداری شب بوهاییم

من و این باغچه ی پرپر باقی مانده

شعر طولانی فریاد تو کوتاه شده است

در همین اسب و همین خنجر باقی مانده

پیش کش باد به یک رنگی ات ای پاک ترین

آخرین بیت در این دفتر باقی مانده

تا ابد مردترین باش و علمدار بمان

با توام ای یل نام آور باقی مانده

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس شهدا ( دلاوران لرستان ) "میرملاس نیوز saeid.balang68@gmail.com پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۱۴ خرداد , ۱۳۹۴ ۱۹:۵۱:

ممنونم حاج آقا که همیشه ب من و سایر دوستان انگیزه دادید

[پاسخ]

صیدجعفرجمشیدی در گفته :

سلام و درود بر جناب بالنگ عزیز
تشکر از زحمات شما

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس شهدا ( دلاوران لرستان ) "میرملاس نیوز saeid.balang68@gmail.com پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۱۴ خرداد , ۱۳۹۴ ۱۹:۵۰:

سلام و درود بر جمشیدی عزیز
از حضرتعالی تشکر میکنم که سر زدید و مطلب رو خوندید

[پاسخ]

س.م. والی پور در گفته :

ضمن عرض سلام وادب واحترام.
تقدیر وتشکر میکنم از مهندس سعید عزیز ، این جوان پرتلاش وفعال که هر از گاهی مطالبی بسیار قشنگ از شهدا دراین سایت وزین و پرمخاطب درج میکند وهمچنان بدون چشم داشتی ، پیگیر درج وثبت خاطرات در مورد شهدا هستند. اما سعید جان مطمئن باش که این کار خیر شما کمتر از شهادت نیست و شهدا برتمام امورات نظاره گرند ویقیناً این کار که یک کار خدایی است بی اجر نخواهد ماند. اجرتان باشهدا وامام شهدا.

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس شهدا ( دلاوران لرستان ) "میرملاس نیوز saeid.balang68@gmail.com پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۱۴ خرداد , ۱۳۹۴ ۱۹:۴۹:

سلام دایی جان
من که بسیار زحمتت دادم
دستت درد نکنه که همیشه وقت میگذاری برای مطالب بخش شهدای میرملاس

[پاسخ]

سیروس شیراوند در گفته :

سلام
آجرک الله سعیدجان
احسنت به این نوشته هات که غبار غفلت رو از روح آدم برمیداره

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس شهدا ( دلاوران لرستان ) "میرملاس نیوز saeid.balang68@gmail.com پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۱۴ خرداد , ۱۳۹۴ ۱۹:۴۸:

سلام مهندس
ممنون
برایت آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون دارم

[پاسخ]

نورآبادی در گفته :

نوشته ای قشنگ و بیدارکننده است . آجرکم الله
لطفا بیشتر بنویس منتظریم . یاعلی

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس شهدا ( دلاوران لرستان ) "میرملاس نیوز saeid.balang68@gmail.com پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۱۴ خرداد , ۱۳۹۴ ۱۹:۴۸:

ممنون برادر نورآبادی

[پاسخ]

بهمن ابراهیمی در گفته :

درود فراوان بر سعید بالنگ که قلمش چون خودش دلنشین است….

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس شهدا ( دلاوران لرستان ) "میرملاس نیوز saeid.balang68@gmail.com پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۱۴ خرداد , ۱۳۹۴ ۱۹:۴۷:

سپاس استاد عزیز و هنرمند دوست داشتنی

[پاسخ]

سجاد سلطانى در گفته :

اقا سعيد عزيز خيلى زيبا مثل هميشه.
كاش خيلى از بزرگان از شما كه فقط خاطرات جنگ را شنيده ايد درس بگيرن
و دست از تظاهر و استفاده از نام شهدا بردارند.

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس شهدا ( دلاوران لرستان ) "میرملاس نیوز saeid.balang68@gmail.com پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۱۴ خرداد , ۱۳۹۴ ۱۹:۴۷:

سلام و درود خدا و سید و سالار شهیدان بر روح بلند شهید والامقام مجتبی سلطانی
ممنونم داش سجاد از حضورت

[پاسخ]

علی اصغر درویش پور در گفته :

سلام
آقای بالنگ ممنون از نوشته های زیبا و دلنشینتون.

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس شهدا ( دلاوران لرستان ) "میرملاس نیوز saeid.balang68@gmail.com پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۱۴ خرداد , ۱۳۹۴ ۱۹:۴۶:

سلام
سپاسگذارم آقای درویش پور

[پاسخ]

آزادبخت در گفته :

شهید والامقام علیمردان آزادبخت روحش شاد 🙁

[پاسخ]

وبلاگ شهید جاویدالاثر محمد حسین حیدری در گفته :

سلام
ممنون از آقای بالنگ که هر از گاهی تلنگری می زنند.
برای ما بین حرف تا عمل فاصله بسیاری هست ولی برای شهدا این فاصله وجود نداشت.وقتی می گفتند “هدف ما از رفتن به جبهه این است که از جان ناقابلی که داریم بگذریم…” واقعاً با همین نیت می رفتند در پس آن چیزی دیگری نبود.
اون اخلاص حالا خیلی کمرنگ شده، متاسفانه حفظ موقعیت سد بزرگی بر سر راه اخلاص ماست که گذشتن از آن کار هر کسی نیست.
خوشا به حال شهدا
جای همه شهدا خالی

به یاد شهید جاویدالاثر محمد حسین حیدری که اولین حنظله گردان محبین بودند.

یا علی

[پاسخ]

قبادی در گفته :

شهید والا مقام ونوجوان مرحوم احمد رضا قبادی بسیار عزیز ودلنشین بود در بهار سال 61در منطقه هویزه به درجه رفیع شهادت نایل امد همچنین یاد وخاطره شهید نوجوان مرحوم فرزاد قبادی را گرامی میداریم که او هم با سن کم با وجود اینکه سال دوم دبیرستان بود درس و مشق را رها کرد و درسال 65در منطقه عملیاتی غرب به شهادت رسید

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :