کد خبر : 68955
تاریخ انتشار : ۹ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۵
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 266 بازدید

400 میلیارد ریال اعتبار به امر مدرسه سازی لرستان اختصاص می یابد

  استاندار لرستان گفت : 400 میلیارد ریال اعتبار امسال به امر مدرسه سازی لرستان اختصاص می یابد . به گزارش میرملاس به نقل از ایرنا، هوشنگ بازوند  در هفدهمین جشنواره خیران مدرسه ساز لرستان افزود :امروزه سیسیتم اموزشی دنیا در دو بحث سخت افزاری و نرم افزاری تعریف می شود . وی با بیان […]

635074981939509785

 

استاندار لرستان گفت : 400 میلیارد ریال اعتبار امسال به امر مدرسه سازی لرستان اختصاص می یابد .

به گزارش میرملاس به نقل از ایرنا، هوشنگ بازوند  در هفدهمین جشنواره خیران مدرسه ساز لرستان افزود :امروزه سیسیتم اموزشی دنیا در دو بحث سخت افزاری و نرم افزاری تعریف می شود .

وی با بیان اینکه بخش نرم افزاری سیستم های آموزشی در دست حاکمیت ها قرار دارد اظهار کرد : حضور بخش خصوصی در این صحنه مغایرتی با اصل آموزش و پرورش ندارد و دولت ها را در این امر باید کمک کرد .

وی تصریح کرد : تربیت نیروی انسانی در هر جامعه اساس و شالوده توسعه پایدارو همه جانبه کشور محسوب می شود و یکی از ارکان اصلی تربیت نیروِی انسانی بخش سخت افزاری و فضای آموزشی است .

استاندار لرستان گفت : نقطه عطف در نظام آموزشی در حقیقت فضا های آموزشی هستند و راندمان آموزشی بستگی به فضا ها دارد .

وی با تاکید بر اینکه فضای آموزشی مناسب حق مسلم یک دانش آموزر است افزود : فراهم کردن تمامی فضاهای آموزشی به دلیل کمبود اعتبارات، فرسودگی برخی مدارس از عهده دولت خارج است.

وی اظهار داشت: تشخیص این موضوع که دولت ها به تنهایی قادر به تامین فضاهای آموزشی نیستند بر عهده فرهیختگان و صاحب نظران و کسانی که تمایل دارند در بخش آموزشی سرمایه گذاری کنند خواهد بود.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در راستای مدرسه سازی گفت : فرمایش و رهنمودهای مقام معظم رهبری به عنوان رهبری سیاسی و الهی حکم فتوا دارد که در این راستا مقام رهبری سرمایه گذاری در این امر را نوعی عبادت برشمرده اند .

وی با اشاره به امر مقدس مدرسه سازی در ایران و حضور دکتر حافظی هسته مرکزی این اقدام شایسته را جامعه خیرین مدرسه ساز برشمرد و گفت : امروز مدرسه سازی در کشور ما یک برند است و در دایره جهان در حال گسترش است .

وی با بیان اینکه دایره مجمع خیران کشور روز به روز در حال افزایش است اظهار داشت: امروز مجمع های خیرین متعددی با عناوین مختلف در کشور راه اندازی شده که فرهنگ این کار برگرفته از وجود خیرین مدرسه ساز است.

استاندار لرستان به اختصاص مبلغ 340 میلیارد ریال اعتبار در سال گذشته در امر مدرسه سازی در استان اشاره کرد و گفت: در سالجاری 400 میلیارد ریال در این راستا اعتبار اختصاص خواهد یافت .

بازوند افزود: با تمامی بانک های استان جلساتی در خصوص کمک به ساخت مدرسه در لرستان برگزار شد که بانک ها ساخت حدود 20 مدرسه در سطح استان را تقبل کرد ند.

 

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :