کد خبر : 68970
تاریخ انتشار : ۹ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۶
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 238 بازدید

مشتریان: کسر ۵۰۰۰ تومان خیانت در امانت است/ بانک ملی: اطلاع رسانی کرده بودیم

    کسر مبلغ ۵۰۰۰ تومان از حساب مشترکان بانک ملی ایران موجب ایجاد نارضایتی بین مشتریان این بانک شد. دو روز پیش، دارندگان حساب در بانک ملی با پیامکی مواجه شدند که اعلام می کرد مبلغ ۵۰۰۰ تومان از حساب آن ها به عنوان آبونمان ساپتا کسر شده است. این مبلغ که قرار است […]

 

 

کسر مبلغ ۵۰۰۰ تومان از حساب مشترکان بانک ملی ایران موجب ایجاد نارضایتی بین مشتریان این بانک شد.

دو روز پیش، دارندگان حساب در بانک ملی با پیامکی مواجه شدند که اعلام می کرد مبلغ ۵۰۰۰ تومان از حساب آن ها به عنوان آبونمان ساپتا کسر شده است. این مبلغ که قرار است در دو نوبت پنج هزارتومانی در سال کسر شود، به دلیل هزینه های ارسال پیامک به اپراتورهاست.

اما این کسر مبلغ موجب شد که بسیاری از مردم از ناگهانی و بدون اطلاع بودن آن شاکی شوند و آن را خیانت در امانت بدانند. بسیاری معتقدند این کسر از حساب مشتریان بدون اطلاع قبلی ایشان بوده و به این اقدام برای ترویج بی قانونی و برداشت بی اطلاع توسط سایر بانکها دامن خواهد زد. 

اما روابط عمومی بانک ملی از اطلاع رسانی قبلی این بانک برای کسر این مبلغ خبر می دهد و اعتراض وارده را درست نمی داند و اعلام کرده چندین بار از ابتدای سال این اطلاع رسانی صورت گرفته بود که اگر به سایت بانک ملی مراجعه کنید، اطلاعیه های آن هنوز موجود است و ادامه داده؛ دارندگان حساب نگران نباشند چون اگر انصراف بدهند، بلافاصله پول به حساب آن ها باز می گردد.

به گزارش الف، متن پاسخ بانک ملی در خصوص کسر آبونمان ارسال پیامک به مشتریان به شرح زیر است: 
با توجه به کسر مبلغ ۵۰۰۰۰ ریال تحت عنوان آبونمان ساپتا از حساب برخی از مشتریان دریافت کننده سرویس پیامکی بانک ملی ایران در چند روز اخیر، جهت آگاهی مشتریان و تنویر افکار عمومی درخصوص جزئیات و نحوه کسر مبلغ یادشده مواردی به شرح ذیل اعلام می گردد:

مبلغ مزبور از حساب مشتریانی کسر گردیده است که بر اساس اطلاع رسانی قبلی که طی چندین نوبت از طریق رسانه های ارتباطی مختلف اعم از ارسال پیامک – سایت بانک و جراید کثیرالانتشار صورت گرفته بود ، در بازه زمانی تعریف شده انصراف خود را از دریافت این سرویس اعلام ننموده و تمایل به دریافت پیامک برای تمامی عملیات بانکی خود را کما فی السابق داشته اند.

بانک ملی ایران در سال ۱۳۹۳ مبلغ ۲۴ میلیارد تومان هزینه ارسال پیامک به اپراتورها پرداخت نموده و این مبلغ برای سال ۱۳۹۴ حدود ۵۰ میلیارد تومان برآورد گردیده است که بدلیل هزینه بالای این خدمت جهت برقرار ماندن آن و برخورداری مشتریان بانک از این سرویس، تصمیم گرفته شد مشابه تعدادی از بانکها ، این سرویس در دو سطح عمومی و ویژه دسته بندی و سرویس عمومی بصورت رایگان به مشتریان ارائه گردیده و برای سرویس ویژه که شامل ارسال پیامک برای تمامی عملیات بانکی مشتریان می باشد، آبونمان سالانه به مبلغ ۱۰۰۰۰۰ ریال در دو نوبت ( هر نوبت ۵۰۰۰۰ ریال) اخذ گردد.

بر همین اساس از ابتدای سال جاری الزام پرداخت آبونمان سالانه برای دریافت خدمت ویژه ساپتا، طی چندین نوبت اطلاع رسانی گردیده و بازه زمانی مشخصی جهت اعلام انصراف از دریافت خدمت و عدم کسر آبونمان سالانه برای مشتریان در نظر گرفته شد که در دوره یاده شده ۴۹۶۰۰ نفر از مشتریان خدمت انصراف خود را اعلام نمودند.

شایان ذکر است با توجه به امکان عدم اطلاع برخی از مشتریان از تغییر نحوه ارائه این خدمت ، مشتریانی که تا پایان خرداد ماه سال جاری از طریق ارسال عدد ۱ به شماره ۱۰۰۰۶۴۱۴۰ و اقدام به انصراف از خدمت مزبور نمایند مبلغ آبونمان کسر شده (۵۰۰۰۰ ریال ) به حساب آنان برگشت داده خواهد شد.

 
 
 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

حسن در گفته :

دیگه به بانکها هم نمیشه اعتماد کرد

[پاسخ]

س.م. والی پور در گفته :

هردم از این بری میرسد تازه تر از تازه تری میرسد

[پاسخ]

اسحاق در گفته :

برای هرحساب 100000ریال عدالت نیست هرحسابی به اندازه خدماتی که برایش انجام میگردد کسرنماید

[پاسخ]

محمد در گفته :

سلام این اقدام بانک ملی از مصادیق خیانت در امانت وتبعیض اشکار است اگر بناست هزینه پیامک دریافت شود اولا به تعداد پیامک ارسالی برابر تعرفه مخابرات دریافت کنند ثانیا بانک هم به سپرده های مردم سود بدهد

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :