کد خبر : 6900
تاریخ انتشار : ۲۸ تیر ۱۳۹۱ - ۱۲:۴۵
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 349 بازدید

پروژه 6 ساله 6 روز دوام نیاورد/ استخری که بعد از افتتاح غرق شد!

  به گزارش ميرملاس نيوز به نقل از مهر: استخر “سیمره” شهرستان کوهدشت نمونه ای از اجرای غیر اصولی پروژه های دولتی در استان لرستان است که بعد از گذشت 6 سال به بهره برداری رسید ولی تنها 6 روز توانست به مردم خدمات ارائه دهد. به گزارش خبرنگار مهر، روند طولانی احداث پروژه‌های عمرانی و […]

 
به گزارش ميرملاس نيوز به نقل از مهر: استخر “سیمره” شهرستان کوهدشت نمونه ای از اجرای غیر اصولی پروژه های دولتی در استان لرستان است که بعد از گذشت 6 سال به بهره برداری رسید ولی تنها 6 روز توانست به مردم خدمات ارائه دهد.

به گزارش خبرنگار مهر، روند طولانی احداث پروژه‌های عمرانی و عدم نظارت دقیق بر ساخت و ساز صحیح و اصولی‌ دیگر این روزها به موضوعی عادی در برخی پروژه های استان تبدیل شده است به طوریکه اگر پروژه‌ای در زمان مورد نظر به بهره‌برداری برسد تعجب همگان را برمی‌انگیزد.

با این حال کم پیش آمده پروژه ای که سالها ساخت آن زمان برده است، حداقل به تعداد سالهای زمان برده چند ماهی به ثمر ننشیند و مورد استفاده قرار نگیرد، رخداد نادری که در کوهدشت اتفاق افتاد تا استخر 6 ساله این شهر تنها 6 روز دوام بیاورد.

این روند را باید زنگ خطری در زمینه پروژه های عمرانی استان لرستان دانست تا مسئولین و بهره‌برداران نسبت به سرنوشت پروژه‌ها حساسیت بیشتری به خرج دهند.

این وضعیت تاسف بار موجب شد که شیرینی بهره برداری از استخری که مردم کوهدشت شش سال تمام، انتظار ساخت آن را کشیده بودند، تنها یک هفته بیشتر به طول نینجامید و پس از یک هفته کاشی‌های استفاده شده در کف و دیواره‌های استخر باد کرده و بیرون بزند.

انگار کاشیها و مصالح به کار رفته در دیواره استخر پس از سالها معطل ماندن شوق شنا پیدا کرده بودند و نمی‌خواستند بر دیوارها بمانند، کاشی‌های فیروزه‌ای بی‌صبرانه از چنگ ملات و دیوارها رها شده و خود را در آب استخر غرق کردند.

با این تفاسیر بنا به تصمیم مسئولین و نظر کارشناسان استفاده از استخر سیمره ممنوع و درب آن بسته شد.

در این راستا با پیگیری نعمت‌الله رشیدیان رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان، پیمانکار موظف شد از محل 10 درصد باقی‌مانده‌ ضمانتِ حُسنِ انجامِ کار دست به تعمیر و مرمت قسمت‌های آسیب دیده بزند.

در حال حاضر کار ترمیم قسمت‌های آسیب دیده استخر سیمره کوهدشت شروع شده و پیش بینی می شود در هفته های آینده دوباره این پروژه آماده بهره برداری شود.

از سوی دیگر نکته‌ای که باید به آن پرداخت این است که آیا با ترمیم قسمت‌های آسیب دیده سایر بخش‌های استخر دوباره با شروع استفاده از آن خراب نمی‌شوند؟

سوالی که وقتی از استادکاران و کارشناسان مرمت استخر پرسیده شد در پاسخ آن گفتند ما مطابق قرارداد موظف به تعمیر قسمت‌های آسیب دیده هستیم ولی با توجه به نوع مصالح و چگونگی به کاربردنشان بی‌تردید در کوتاه مدت سایر بخش‌ها نیز به سرنوشت قسمت‌های کنونی گرفتار می‌آیند! موضوعی که نباید آن را نادیده گرفت زیرا وقتی تعهد زمانی یک‌ساله پیمانکار به پایان ‌برسد و فضای داخلی سالن ایراد پیدا کند به آسانی نمی‌توان بودجه و اعتبار برای مرمت آن دست و پا کرد.

آنچه در این بین جای تامل دارد انتظار شش ساله مردم کوهدشت که باید بعد از این همه معطلی حسرت استفاده از استخر سونا و جکوزی به دلشان بماند؛ موضوعی که می‌طلبد مسئولان حساسیت و دغدغه بیشتری نسبت به آن به خرج دهند و با پیمانکار کمتر مماشات کنند.

معاون فنی و اجرایی اداره کل مسکن و شهرسازی لرستان در این رابطه به خبرنگار مهر گفت: استخر سرپوشیده کوهدشت در سال 85 و در زمان مدیریت قبلی این اداره کل یه پیمان رفته است.

صادق مریدی با اشاره به واگذاری پروژه در سال 89 به پیمانکار جدید عنوان کرد: متاسفانه بعد از بهره برداری از پروژه کاشی های آن فروریخت.

وی با بیان اینکه تاکنون مشکل کاشی های استخر اصلاح و رفع شده است، افزود: در حال حاضر رفع مشکل بخش سونای این استخر را در دستور کار قرار داده ایم.

معاون فنی و اجرایی اداره کل مسکن و شهرسازی لرستان یادآور شد: در حال حاضر این اداره کل در حال رفع مشکل این پروژه است که امید می رود به زودی آماده بهره برداری مجدد شود.

عملیات اجرایی استخر سیمره شهرستان کوهدشت در سال 1385 طی قراردادی که بین اداره کل ورزش و جوانان استان لرستان به عنوان بهره‌بردار و راه و شهرسازی به عنوان پیمانکارِ طرح بسته شد؛ با اعتبار بیش از یک میلیارد تومان آغاز شد.

مساحت حوض استخر آموزشی سیمره 325 متر است، این استخر دارای سالن سونای خشک، بخار و جکوزی است.

این پروژه طی شش سال و توسط سه پیمانکار که زیر نظر سازمان راه و شهرسازی کار می‌کردند ساخته شد و به دلیل طولانی شدن زمان بهره‌برداری پروژه و انجام آن به دست چند پیمانکار، کار ساخت پروژه به بدترین شکل ممکن و با کمترین کیفیت انجام گرفت به طوریکه پشت بعضی از کاشی‌ها به جای ملات از گل و لای و ماسه استفاده شده است!

در نهایت درهفته دولت سال 1390 پروژه به طور رسمی افتتاح شد اما چون کار ساخت آن به طور کامل به اتمام نرسیده بود تا خرداد ماه امسال مورد بهره‌برداری و استفاده قرار نگرفت که بهره‌برداری پروژه طی سالجاری نیز یک هفته بیشتر دوام نداشت تا کوهدشت فعلاً در انتظار استفاده از استخرِ شنای دولتی بماند.

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

ما که رسوای جهانیم این هم روش.از این بهتر نمیشه!!!!!!!!!!!!!!!!!

[پاسخ]

آدرس اين پيمانكار رابزارين تو سايت يه حال و احوالي باهاش بكنيم

[پاسخ]

شناگر ماهر در گفته :

به اين پيمانكار سلام ما را برسانيد بگين برو گوسفند بچرون

[پاسخ]

مریم پاسخ در تاريخ یکشنبه ۱ مرداد , ۱۳۹۱ ۱۲:۰۳:

مقصرکسیه که رفته (واسه خاطرپرداخت پول کمتر،کاربدترو زودتر)به معمارای بی تجربه کارسپرده…

[پاسخ]

شق القمر در گفته :

كاري كرده كارستون

[پاسخ]

پيتر اشمايكل در گفته :

هردم از اين باغ بري مي رسد …

[پاسخ]

كاسب خيابان رهبري در گفته :

دردم از يار است ودرمان نيز هم …

[پاسخ]

شترمرغ در گفته :

مي گم به اين كاشيكار بگيد دس مريضاد

[پاسخ]

شيرفروش محل در گفته :

كوهدشت را چه به استخر همون كه خراب شد بهتر

[پاسخ]

با سلام
واقعا جای تاسف داره بعضی اتفاقا مثل این کاری میکنن آدم روش نشه بگه اهل کجاست

[پاسخ]

نمونه های بخور بخور بگیریر تینیتو

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

آفرين به اين سازنده دمت گرم فكر كنم به عنوان آثار ملي ثبت بشه

[پاسخ]

دمت گرم استاد کاشی کار و دمت مسولین ناظر هم گرم

[پاسخ]

اگرمدیریت مقتدر باشد
باید اون کاشی کاره (باپیمانکاره
ترمیم کاشی هارو با همون استخر پر انجام میدادند
تا دیگه از این گند کاریها نمی کردند………………….

[پاسخ]

قرعلیوند در گفته :

روستای قرعلیوند هم یک زمین چمن به اصطلاح مصنوعی احداث کردن چه چمنی فقط تعدادی فنس و………………

[پاسخ]

طهماسبی در گفته :

چرا این جور جاها خبری از بهرامی خبرنگار محترم صدا و سیما نیست –

[پاسخ]

“در این راستا با پیگیری نعمت‌الله رشیدیان رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان، پیمانکار موظف شد از محل ۱۰ درصد باقی‌مانده‌ ضمانتِ حُسنِ انجامِ کار دست به تعمیر و مرمت قسمت‌های آسیب دیده بزند.”

“در نهایت درهفته دولت سال ۱۳۹۰ پروژه به طور رسمی افتتاح شد اما چون کار ساخت آن به طور کامل به اتمام نرسیده بود تا خرداد ماه امسال مورد بهره‌برداری و استفاده قرار نگرفت ”
برادر جان اگر جناب رشیدیان در یکسال قبل علیرغم نیمه کاره بودن استخر برای خودشیرینی و تبلیغات اقدام به افتتاح پیش از موعد نمی کرد حالا این افتضاح به بار نمی آمد!!!!!!

[پاسخ]

7چشمه میشنان در گفته :

تاسف تعسف تاصف تعصف تاثف تعثف…….!!؟

[پاسخ]

اسدالله آزادبخت در گفته :

استخری که شنا بلدنباشه عاقبش همینه . ریس محترم تربیت بدنی باوجودیکه از مدیران لایق و شناخته شده ی این دیار است چرا نظارت اجرایی روی این پروژه نداشته که با اولین آبگیری غرق شود ؟ بسی حادثه ها آموختیم…………….!

[پاسخ]

صادق درويشيان در گفته :

اي بابا ما كه فرهنگ يك قوم اصيل رو برديم زير سوال اينم روش كو گوش شنوا اينم از ماييم و مسخره قوم هاي ديگر؟

[پاسخ]

پرویز گراوند در گفته :

داش اسدالله!
حالا کدوم مدیر بر کار حوزه ی مدیریتی اش نظارت داشته، تا این بابا داشته باشد. با این وصف، انتقاد جنابعالی اصولا به مدیر مربوطه وارد نیست. بنابر این، شما باید رسما از ایشون و اوشون و حتی از خانم اوشین معذرت خواهی بفرمایید زیرا ممکن است خدای خوسته یا ناخواسته این استخر روزی از این روزها، از این امروز و دیروزها بر سر نوجوانانی در حال شنا، سعادت آباد شود و خانه عده ای دیگر طبق استاندارد کشور، آباد شود!
در لیاقت مدیر مربوطه هم شکی نیست آنچه که عیان است چه حاجت به کاشی کاری دارد وقتی که توی استخر دارد کاشی می بارد.
دمت گرم و سرت خوش باد ای استاد کاشی کار!
که ما هم در دیار خود داریم استخرِ باحالی!
که روزِ افتتاحش، مسئولین شهر ؛ می بستند مثلِ نوشابه، خالی!
چو بشنیدیم این خبر، من شدم حالی به حالی!
انتقاد بی انتقاد،
که اوضاع هست بسی عالی!

[پاسخ]

7چشمه میشنان پاسخ در تاريخ شنبه ۳۱ تیر , ۱۳۹۱ ۱۳:۰۹:

سپاس و درود…

[پاسخ]

قباد امرایی در گفته :

خوب حداقل حسنش اینه که جوانان عزیز معتاد دیگه نگران تامین مکان نیستند وتا مدت دارزی مکانشون جوره

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :