کد خبر : 69499
تاریخ انتشار : ۱۷ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۲
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 75 بازدید

عامل 95 درصد آتش سوزی عرصه های طبیعی لرستان انسانی است

    مدیر کل ستاد حوادث استانداری لرستان گفت: 95 درصد آتش سوزی های رخ داده در عرصه های طبیعی لرستان ، به دلیل بی توجهی عامل انسانی  رخ می دهد.  به گزارش میرملاس ، رضا آریایی در جلسه ستاد حوادث استان افزود: این در حالی است که تاکنون در این خصوص فرد یا افرادی […]

 

 

مدیر کل ستاد حوادث استانداری لرستان گفت: 95 درصد آتش سوزی های رخ داده در عرصه های طبیعی لرستان ، به دلیل بی توجهی عامل انسانی  رخ می دهد.

 به گزارش میرملاس ، رضا آریایی در جلسه ستاد حوادث استان افزود: این در حالی است که تاکنون در این خصوص فرد یا افرادی به مراجع قضایی معرفی نشده است.

 وی با انتقاد از عدم فرهنگ سازی در خصوص حفظ  و صیانت از منابع طبیعی اظهار داشت: تنها در موارد محدود پرونده هایی در خصوص زغال گیری تشکیل شده و علیرغم اعلام آمادگی دادستان خرم آباد برای رسیدگی خارج نوبت به پرونده خاطیان محیط زیست، تاکنون پرونده ای در خصوص آتش سوزی ها تشکیل نشده است.

 آریایی تصریح کرد: همچنین 75 درصد توپوگرافی لرستان ناهموار است  و امکان فرود بالگرد در تمامی مناطق وجود ندارد.

 وی خواستار تجهیز  وبه روز رسانی امکانات امدادی دستگاههای مرتبط شد و گفت: فرمانداری ها ردیف اعتبار اضطراری ندارند و باید سالانه اعتباری برای تجهیزات منابع طبیعی  و محیط زیست در نظر گرفته شود.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :