کد خبر : 70001
تاریخ انتشار : ۲۴ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۶
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 172 بازدید

انعقاد قراردادهای کار کمتر از یک سال کارگران در لرستان ممنوع شد

      مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان از ممنوع شدن انعقاد قراردادهای کار کمتر از یک سال کارگری در واحدهای تولیدی این استان خبر داد. به گزارش میرملاس به نقل از مهر، علی آشتاب اظهار داشت: بر اساس دستور العمل ابلاغی از این پس انعقاد قراردادهای کار کمتر از یک سال […]

IMG14594718

 

 

 

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان از ممنوع شدن انعقاد قراردادهای کار کمتر از یک سال کارگری در واحدهای تولیدی این استان خبر داد.

به گزارش میرملاس به نقل از مهر، علی آشتاب اظهار داشت: بر اساس دستور العمل ابلاغی از این پس انعقاد قراردادهای کار کمتر از یک سال کارگران در واحدهای کارگری و کارفرمایی لرستان ممنوع است.

وی بیان داشت: طبق دستور العمل شماره ۴۰ روابط کار انعقاد قراردادهای کار کمتر از یک سال کارگران در کارگاههای با ماهیت کار دائم در استان لرستان ممنوع است.

وی با بیان اینکه این اقدام در راستای ساماندهی قراردادهای کار مدت موقت و همچنین صیانت از نیروی کار بوده است عنوان کرد: این امر در نهایت منجر به صیانت از بنگاههای اقتصادی در سطح استان خواهد شد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان یادآور شد: این دستور العمل به همه کارگاههای تولیدی سطح استان لرستان ابلاغ شده و در صورت عدم اجرای آن در قالب نطارتهایی که در این زمینه وجود دارد این واحدها جریمه می شوند.

آشتاب یادآور شد: این دستور العمل روابط کار شامل حال کارگران پروژه های عمرانی و ساختمانی که دارای ماهیت کار دائم نیستند نمی شود.

وی تعداد کارگران بیمه شده استان لرستان را بالای ۱۳۰ هزار نفر عنوان کرد.

 

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :