کد خبر : 70177
تاریخ انتشار : ۲۷ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۲:۳۲
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 96 بازدید

کاهش وقوع جرائم در پی بهبود وضعیت اقتصادی/ حمایت دستگاه قضا از سرمایه‌گذاری‌های مشروع در لرستان

    رئیس‌کل دادگستری لرستان در شورای اداری شهرستان دورود گفت: بهبود وضعیت اقتصادی و رفع مشکل اشتغال در جامعه کاهش وقوع جرائم را به دنبال دارد.   به گزارش میرملاس ، جعفر بدری عصر امروز در شورای اداری شهرستان دورود با بیان اینکه استان لرستان از عدم سرمایه‌گذاری مناسب و کافی ضربه خورده است، اظهار […]

4_1

 

 

رئیس‌کل دادگستری لرستان در شورای اداری شهرستان دورود گفت: بهبود وضعیت اقتصادی و رفع مشکل اشتغال در جامعه کاهش وقوع جرائم را به دنبال دارد.

 

به گزارش میرملاس ، جعفر بدری عصر امروز در شورای اداری شهرستان دورود با بیان اینکه استان لرستان از عدم سرمایه‌گذاری مناسب و کافی ضربه خورده است، اظهار کرد: عدم سرمایه‌گذاری در استان دارای تبعات فنی در همه ابعاد برای آینده این استان و مردم آن دارد.

وی با بیان اینکه وضعیت‌ کنونی استان لرستان زیبنده نیست، یادآور شد: نرخ بالای بیکاری و فقر از مشکلات این استان به شمار می‌رود و این در شرایطی است که ظرفیت‌های بالایی در این استان وجود دارد.

رئیس‌کل دادگستری استان لرستان فقر و بیکاری را یکی از دلائل وقوع جرم دانست و خاطرنشان کرد: وقوع جرم در یک جامعه هیچ‌گاه به صفر نمی‌رسد و نمونه بارز آن جرائم مواد مخدر در کشور است که با وجود برخوردهای محکم و مجازات‌های سنگین همچنان این معضل ریشه‌کن نشده است.

وی با بیان اینکه در طول عمر انقلاب در کشور خدمات بسیاری ارائه شده است، تاکید کرد: برخی از مشکلات فعلی کشور ناشی از فشارهای خارجی است، اما بخش عمده مشکلات و کمبودها از سوء مدیریت‌ها نشات می‌گیرد.

بدری برقراری امنیت را یکی از دستاوردهای نظام بیان کرد و گفت: در شرایطی که کشور ما در یکی از نقاط ناامن جهان قرار دارد و همواره شاهد مشکلات امنیتی بسیاری در کشورهای همسایه هستیم و علاوه بر آن در معرض توطئه‌های دشمنان خارجی قرار داریم، اما شاهد برقراری امنیت در سراسر کشور هستیم.

وی کارنامه کشور را در عرصه بهداشت و سلامت جامعه مثبت ارزیابی و اذعان کرد: ایران توانسته است، طی سالیان گذشته کارنامه بسیار خوبی در عرصه سلامت و بهداشت داشته باشد تا جایی که این روزها بسیاری از بیماران در کشورهای خارجی ایران را برای درمان انتخاب می‌کنند.

این مسئول در ادامه مشکلات اقتصادی را از مشکلات اصلی استان لرستان بیان کرد و یادآور شد: در بررسی‌های که از مجرمان در استان لرستان انجام داده‌ایم، حدود 80 درصد آنها به طور ناخواسته مرتکب جرم شده‌اند و بخش زیادی از آنها برای رفع مشکلات اقتصادی خود از راه‌های نامشروع مثل سرقت و یا حمل مواد مخدر اقدام کرده‌اند و این در شرایطی است که اشتغال جوانان و بهبود وضعیت اقتصادی آنها می‌تواند عاملی بازدارنده برای وقوع بسیاری از جرائم باشد.

وی در ادامه برخی از آسیب‌های سرمایه‌گذاری در استان لرستان را برشمرد و یادآور شد: با وجود مشکلاتی مثل هزینه‌های بالا در تولید، معارضان محلی، اعمال هزینه بر سرمایه‌گذار که در روند تولید مشکل ایجاد می‌کنند، سرمایه‌گذار نیازمند حمایت از سوی مسئولان است.

بدری با اشاره به تشکیل کمیته حمایت از سرمایه‌گذاری مشروع در استان لرستان، خاطرنشان کرد: در این کمیته تلاش کرده‌ایم تا امنیت را برای واحدهای تولیدی فراهم کنیم، ضمن آنکه تلاش شده است تا خدمات‌رسانی به این واحدها متوقف نشود و در رسیدگی به پرداخت مطالبات اشخاص و بانک‌ها دستگاه قضا تدبیر کرده است.

این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره تشکیل شورای حمایت از بیت‌المال در استان لرستان، اظهار کرد: متاسفانه در برخی از نقاط شاهد این هستیم که برخی از افراد به جان طبیعت افتاده‌اند و با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در بخش حفاظ از منابع ملی و محیط‌زیست برخورد با متخلفان را در دستور کار قرار داده‌ایم.

وی تصریح کرد: یکی از وظایف دستگاه‌های اجرایی این است که هرگونه تخلف در حوزه دست‌اندازی به بیت‌المال را به دستگاه قضا گزارش دهند، چراکه اگر این جرائم فراگیر شود، برخورد با آن بسیار سخت می‌شود.

* دخالت برخی نمایندگان مجلس در عزل و نصب مدیران در لرستان

رئیس کل دادگستری لرستان در ادامه با اشاره به دخالت برخی از نمایندگان مجلس در عزل و نصب مدیران در استان لرستان، خاطرنشان کرد: وظیفه نمایندگان در کشور قانون‌گذاری است، اما متاسفانه در استان لرستان برخی از نمایندگان به دنبال عزل و نصب مدیران هستند.

وی اضافه کرد: برخی از نمایندگان استان اگر با مدیری مشکل داشته باشند، برای برکناری آن هر کاری می‌کنند که این رویه‌ای غلط در استان است.فارس

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :