کد خبر : 70305
تاریخ انتشار : ۳۰ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۸:۴۷
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 75 بازدید

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های لرستان خبر داد: ۳۰۰۰ کلاه ایمنی بین موتورسواران لرستان توزیع می شود

    مدیر کل حمل و نقل و پایانه های لرستان از توزیع سه هزار کلاه ایمنی بین موتورسواران این استان خبر داد. حسن رحمانی در همایش اجرای طرحهای پنج گانه ایمنی شهرستان سلسله با بیان اینکه اقدامات گسترده ای در راستای کاهش آمار تصادفات صورت گرفته كه اجرای طرح های پنج گانه ایمنی از […]

2

 

 

مدیر کل حمل و نقل و پایانه های لرستان از توزیع سه هزار کلاه ایمنی بین موتورسواران این استان خبر داد.

حسن رحمانی در همایش اجرای طرحهای پنج گانه ایمنی شهرستان سلسله با بیان اینکه اقدامات گسترده ای در راستای کاهش آمار تصادفات صورت گرفته كه اجرای طرح های پنج گانه ایمنی از جمله این اقدامات است اظهار داشت: در این طرح هدف ما ارتقاء ایمنی راكبین موتور سیكلت، عابرین پیاده، سرنشینان وسایل نقلیه، وانت بارها و ماشین آلات و ادوات كشاورزی است.

رحمانی با اشاره به آغاز این طرح از ابتدای سال ۹۱ تصریح كرد: در سنوات گذشته بیش از چهار هزار کلاه ایمنی بین روستائیان و مراکزی که بیشترین استفاده از موتورسیكلت را دارند توزیع شده و هدف ما در سالجاری نیز توزیع رایگان سه هزار كلاه ایمنی بین راكبین موتورسیكلت در استان است.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های لرستان لرستان با بیان این ۲۹.۲ درصد از تصادفات منجر به فوت مربوط به راکبین موتورسیكلت و عابرین پیاده است، بیان داشت: علاوه بر كلاه ایمنی، بسته هایی حاوی برچسب و حمایل شبرنگ، كتابچه و بروشور ایمنی، چراغ قوه، برچسب هشدار دهنده مثلثی، برچسب مستطیلی شبرنگ، كمربند ایمنی كودک و كیف كمک های اولیه به تناسب حوزه فعالیت بین موتورسواران، عابرین پیاده، رانندگان وانت بار و ماشین آلات كشاورزی توزیع  می شود.

 رحمانی گفت: با توجه به ارتباط تنگاتنگ دهیاران با ساكنین روستاها و شناخت كامل آن ها از سكنه، شناسایی نیازها و اقدام برای فرهنگ سازی و رفع كمبودها باید از اهم برنامه های آنها باشد.

غلامرضا سلیمانی فرماندار شهرستان سلسله نیز در این همایش گفت: ۳۳ درصد كشته شدگان تصادفات در بین موتور سواران ۱۸ تا ۲۴ سال سن داشته اند كه علت فوت آنها ناشی از ضربه به سر بوده در حالیكه با فرهنگ سازی و استفاده از كلاه ایمنی می توان تا حدودی از این اتفاقات جلوگیری كرد.

 وی با تأكید بر ضرورت اعمال قانون توسط پلیس اظهار داشت: نقص فنی به ویژه نداشتن چراغ یكی از عوامل خطرساز  تردد موتورسواران در هنگام شب است.

 

منبع : مهر 

 

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :