کد خبر : 70407
تاریخ انتشار : ۱ تیر ۱۳۹۴ - ۱۸:۰۷
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 670 بازدید

استاندارلرستان: تبدیل سالانه هشت هزار هکتار زمین دیم به آبی

    استاندار لرستان گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده سال گذشته هشت هزار هکتار اراضی دیم استان به آبی تبدیل شده است.   به گزارش میرملاس، هوشنگ بازوند در تشریح بخشی از اقدامات انجام شده 20 ماهه گذشته در حوزه کشاورزی افزود: بر این اساس امسال نیز این مهم در دستور کار […]

_MG_0338

 

 

استاندار لرستان گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده سال گذشته هشت هزار هکتار اراضی دیم استان به آبی تبدیل شده است.

 

به گزارش میرملاس، هوشنگ بازوند در تشریح بخشی از اقدامات انجام شده 20 ماهه گذشته در حوزه کشاورزی افزود: بر این اساس امسال نیز این مهم در دستور کار قرار دارد.

 وی اظهار داشت: میانگین اراضی آبی لرستان 25 درصد و این میانگین در سطح کشور 45 درصد است که برای رسیدن به نرم کشوری تبدیل دست کم هشت هزار هکتار زمین دیم به آبی سالانه مورد توجه است.

 وی افزود: همچنین 11 هزار هکتار از اراضی آبی استان که به صورت سنتی آبیاری می شده، سال گذشته به آبیاری مکانیزه تبدیل شده است که این برنامه در سالجاری نیز دنبال خواهد شد.

 مدیریت ارشد اجرایی استان ادامه داد: 85 درصد هزینه آبی کردن اراضی توسط دولت و مابقی نیز سهم آورده کشاورزان و به صورت غیرنقدی تامین می شود.

 بازوند تصریح کرد: همچنین سال گذشته با استفاده از اعتبارات مصوب سفر ریاست جمهوری به استان، 105 کیلومتر کانال آب بر  احداث و راندمان پنج هزار و 250 هکتار اراضی کشاورزی از 35 به 65 درصد ارتقاء یافت.

 گفتنی است از مجموع حدود 800 هزار هکتار اراضی آبی لرستان 25 درصد آبی و مابقی دیم است.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

شاید در گفته :

جناب استانداردههاهکتارازاین اراضی مربوط به منابع طبیعی حتی درارتفاعات بوده که باریشه کن کردن ویاسوزاندن درختان بلوط به اراضی کشاورزی تبدیل شده وبااستفاده ازتسهیلات بلاعوض بارانی شده اند ونتیجه این کارشستن خاکهای سطحی این اراضی وتبدیل شدن اراضی به زمینهای سنگلاخی است ..وحاصل این عمل فقط اعلام امارهای کمی برای مسئولین اموراست….

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :