کد خبر : 70545
تاریخ انتشار : ۳ تیر ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۹
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 90 بازدید

50 حلقه چاه غیرمجاز در الیگودرز وجود دارد

  فرماندار الیگودرز گفت: 50 حلقه چاه غیرمجاز در شهرستان وجود دارد. به گزارش میرملاس به نقل از ایسنا، میرزایی اصل در جلسه كارگروه حفاظت منابع آب این شهرستان، افزود: آب مترادف زندگي است، زندگي زماني مفهوم پيدا مي‎كند كه آب وجود داشته باشد و اگر آب نباشد زندگي تهديد مي‎شود. وي با اشاره به […]

میرزایی

 

فرماندار الیگودرز گفت: 50 حلقه چاه غیرمجاز در شهرستان وجود دارد.

به گزارش میرملاس به نقل از ایسنا، میرزایی اصل در جلسه كارگروه حفاظت منابع آب این شهرستان، افزود: آب مترادف زندگي است، زندگي زماني مفهوم پيدا مي‎كند كه آب وجود داشته باشد و اگر آب نباشد زندگي تهديد مي‎شود.

وي با اشاره به اينكه در بحث نزولات آسماني شهرستان در حالت نرمالي است، اظهار کرد: بارش سالانه در شهرستان نسبت به بلندمدت افزايش داشته و در بحث كشاورزي و آب مورد نياز آن مشكلي نداريم ولي سطح آب سفره‎هاي زيرزميني پايين است و در اين حوزه مشكلاتي وجود دارد.

فرماندار الیگودرز تصریح کرد: در بحث حفاظت از منابع آب، شهرستان ۷۴۰ حلقه چاه مجاز و حدود ۵۰ حلقه هم چاه غيرمجاز دارد.

این مقام مسئول تاکید کرد: بايد با اين چاه‎هاي غيرمجاز برخورد قانوني شود لذا هم‎اكنون زمان مناسبي براي برخورد نيست به‎دليل اينكه خسارت زيادي به كشاورزان مي‎رساند، كشاورزان جزء اقشار آسيب‎پذير جامعه هستند و در حقيقت قشري ضعيف هستند اگر بنا است كه در اين حوزه برخورد شود قبل از اينكه كسي اقدام به كشت كند بايد برخورد قانوني صورت گرفته و از كشت جلوگيري شود.

میرزایی اصل اضافه کرد: دربحث الگوي كشت محصولات نياز به فرهنگ‎سازي است بايد به كشاورز آموزش داده شود تا كشتي را جايگزين كند كه هم درآمدش بيشتر و هم اينكه مصرف آب آن كمتر باشد يعني بايد نگاه‎ها را عوض كرد.

وی بیان کرد: بايد هم ارتقاء آموزش و هم ارتقاء فرهنگ عمومي ما قوي باشد كه اين نياز به تدبير و برنامه‎ريزي دقيق دارد.

این مسئول خاطرنشان کرد: در اين راستا بايد از ظرفيت سازمان‎هاي مردم نهاد استفاده کرد و بخشداران از طريق شوراها و دهياري‎ها ورود پيدا كنند و در رابطه با اين موضوع هماهنگي‎هاي لازم را انجام دهند.

میرزایی اصل گفت: در بحث آب شرب بايد به‎طور جدي با انشعاب‎هاي غيرمجاز و متخلفان برخورد شود و بايد آب شرب از آبي كه براي فضاي سبز استفاده مي‎شود، تفكيك شود.

 

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :