کد خبر : 70737
تاریخ انتشار : ۶ تیر ۱۳۹۴ - ۰۰:۴۳
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 330 بازدید

اخاذی مرد زن نما در “واتس اپ”

رئیس پلیس فتا لرستان از دستگیری کلاهبردار زن نما در این استان خبر داد و از کاربران خواست به هیچ وجه به افرادی كه در فضای مجازی شناختی نسبت به آنها ندارند اعتماد نكنند.

3315035_593

 

به گزارش سرویس فناوری/میرملاس نیوز:سرهنگ فرهاد ابدال چگنی رئیس پلیس فتا لرستان ضمن بیان این مطلب گفت : خانمی با مراجعه به مراجع قضایی اظهار کرد با اعتماد به دوستان خود در گروهی با خانمی به هویت جعلی( نازگل) آشنا و با ورود در آن محیط شماره تماس خود را برای این شخص ارسال که بعد از مدتی متوجه شده شخص مورد نظر خانم نمی باشد.

 
وی ادامه داد: به گفته شاکی از روز بعد از آشنایی با فرد مورد نظر، هویت جعلی نازگل با ایجاد مزاحمت و عنوان موضوع که عکس پروفایل او را در اختیار همسرش می گذارد وی را تهدید به خواسته نا مشروع می كند.

این مقام انتظامی ادامه داد:کارآگاهان پلیس فتا استان با تحقیقات مقدماتی و اقدامات فنی موفق به شناسایی فرد مذبور شده و آن را دستگیر كردند.
 
سرهنگ فرهاد ابدال چگنی رئیس پلیس فتا لرستان در این باره گفت:برخی افراد بدون اطلاع از قوانین و مقررات حاکم بر فضای مجازی وارد این فضا شده و محیط ناامن و آلوده برای سایر کاربران فراهم می نمایند كه پلیس فتا با اینگونه موارد به شدت برخورد خواهد كرد.

وی تصریح كرد:بهترین راه برای مقابله و پیشگیری از جرائم اینترنتی،عدم اعتماد به كاربران و حتی عدم اعتماد به شبكه های اجتماعی است و لازم است به راحتی اطلاعات شخصی خود را در فضای مجازی به اشتراك نگذاریم.
 
ابدال چگنی به هم استانی ها توصیه كرد: به فرزندان خود آموزش دهید آشنایی‌هایی كه در فضای مجازی ایجاد می‌شود را به فضای واقعی نكشانند و به هیچ وجه به افرادی كه در فضای مجازی شناختی نسبت به آنها ندارند اعتماد نكنند.
 
منبع:  پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا
 

درج شده توسط : محمد ابراهیمی فرد/ دبير سرويس فناوري و دانلود"ميرملاس "

دیدگاه ها

ناشناس در گفته :

این فضاهای مجازی باید بسته شوند گرنه جامعه اسلامی ما ، حتی خودمون به فساد و بدبختی کشیده میشویم
توروخدا این مسئولین این سایت ها رو ببندند

[پاسخ]

احمد در گفته :

یک مثال داریم …ندیده اناره نرسیده حالا فضای مجازی هم برای بعضیها دخل همان را دارد .

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :