کد خبر : 70772
تاریخ انتشار : ۷ تیر ۱۳۹۴ - ۰۸:۲۵
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 864 بازدید

افشای انگیزه اسیدپاش آشنا به مادر و دختر

  به گزارش میرملاس به نقل از ایران، عامل اسیدپاشی به مادر و دختر هشت ساله در کوهدشت تصور می‌کرد زن برادرش عامل اصلی طلاق وی از همسرش است. این مرد کینه‌جو در حالی که ظرف اسیدی در دست داشت، مخفیانه وارد خانه برادرش شد و به جنایتی اسیدی دست زد. ساعت 7 عصر سه‌شنبه […]

120507

 

به گزارش میرملاس به نقل از ایران، عامل اسیدپاشی به مادر و دختر هشت ساله در کوهدشت تصور می‌کرد زن برادرش عامل اصلی طلاق وی از همسرش است. این مرد کینه‌جو در حالی که ظرف اسیدی در دست داشت، مخفیانه وارد خانه برادرش شد و به جنایتی اسیدی دست زد. ساعت 7 عصر سه‌شنبه دوم تیرماه سال‌جاری در روستای بلوران کوهدشت لرستان اسیدپاشی هولناکی رخ داد که در آن زن جوانی با دخترش هدف اقدام جنون‌آمیز برادر شوهر خود قرار گرفتند.

 همسایه‌ها وقتی صدای فریادهای زن و دخترک را شنیدند از خانه‌هایشان بیرون ریختند و با صحنه وحشتناکی روبه‌رو شدند. شاه حسین 25 ساله پس از ریختن اسید روی زن برادر و دختر کوچولویش با چاقو به وی حمله‌ور شده بود که با دیدن همسایه‌ها در قتل آنها ناکام ماند و سریعاً پا به فرار گذاشت. در این حادثه هولناک «رعنا» 38 ساله و «فاطمه» دختر 8 ساله‌اش بشدت از ناحیه اندامی دست، پا، کتف و کمر آسیب دیدند.

مادر و دختر اسید سوخته کوهدشتی پس از درمان‌های اولیه در بیمارستان شهدای عشایر برای درمان تخصصی به بیمارستان سوانح و سوختگی شهید مطهری تهران انتقال داده شدند و پزشکان پس از معاینات تخصصی، میزان سوختگی رعنا را 20 درصد و دخترش را 10 درصد اعلام کردند. همزمان با درمان این مادر و دختر، پلیس به ردیابی و دستگیری برادر کینه‌جو پرداخت و سرانجام وی را که در کوه‌های اطراف روستایشان پنهان شده بود در کمتر از 24 ساعت دستگیر کرد.

 

انگیزه مرد اسیدپاش

رسول برادر رعنا در حالی که هنوز باور ندارد خواهر و خواهرزاده‌اش هدف کینه برادرشوهر رعنا قرار گرفته‌اند به شوک گفت: اسیدپاش دچار اختلال اعصاب و روان است، او بر اثر وارد آمدن ضربه به سرش آسیب دیده و تحت درمان بود اما از آنجایی که نمی‌خواست بگوید مشکل دارد آن را پنهان می‌کرد، همین رفتارهایش باعث شد تا خانواده‌اش با این تصور که ازدواج می‌تواند بیماری وی را درمان کند تصمیم گرفتند برای او زن بگیرند تا وی دست از این رفتارهایش بردارد و حالش خوب شود اما این کار موضوع را بدتر کرد چرا که همه این کینه و خصومت‌ها به خاطر همین ازدواج ناموفق بود.

برادر نگران رعنا ادامه داد: از آنجایی که خواهرم عروس بزرگتر بود در مراسم خواستگاری برادر شوهرش حاضر شد و حدود سه ماه پیش شاه حسین با دختر مورد علاقه‌اش ازدواج کرد اما در کمتر از دوماه زن بیچاره نتوانست بدرفتاری‌های وی را تحمل کند و وقتی پی به بیماری او برد درخواست طلاق داد و از وی جدا شد همین امر باعث بروز همه مشکلات شد.

شاه‌حسین در خانواده می‌گفت این دختری را که برایش انتخاب کرده‌اند نمی‌خواسته و دختری که به او نشان دادند با کسی که به همسری‌اش درآمده فرق می‌کند به همین خاطر از او طلاق گرفته است. از سوی دیگر نیز مرد اسیدپاش ادعا کرد باعث این طلاق، مادر و زن برادرش بوده‌اند و به همین خاطر از آنها کینه به دل گرفته بود در حالی که او به میل خودش ازدواج کرد سپس همسرش را طلاق داد و این هیچ ربطی به شخص دیگری نداشت و همین توهمات باعث شد این اتفاق وحشتناک رخ دهد.

وی ادامه داد: در شب حادثه خواهرم و دخترش فاطمه در خانه تنها بودند و برای افطاری آماده می‌شدند تا به میهمانی بروند اما ناگهان شاه حسین از دیوار که خیلی هم کوتاه است وارد حیاط خانه شده و بلافاصله پس از باز کردن در ورودی اتاق، اسید را روی رعنا و پس از آن فاطمه می‌پاشد، وقتی که رعنا قصد فرار داشته او با چاقو به جان خواهرم می‌افتد، او از ترس جان دخترش خودش را روی او می‌اندازد تا وی آسیبی نبیند و برای دفاع از خود دستش را بلند می‌کند که ضارب به او حمله کرده و سپس پا به فرار می‌گذارد.

در این حادثه خواهرم و فاطمه بشدت آسیب دیدند اما باز هم جای شکر دارد که لنزی که در چشمان خواهرم بود تا حدودی باعث شد به قرنیه‌اش آسیبی نرسد .

رسول در ادامه گفت: شوهر خواهرم وقتی در جریان قرار گرفت سریعاً خودش را به خانه رسانده و پس از آن به پلیس آگاهی کوهدشت رفت و از برادرش شکایت کرد و گفت به هیچ عنوان از شکایتش صرف نظر نمی‌کند چرا که همسر و دخترش بی‌گناه دچار این حادثه شده‌اند و تنها به خاطر یک شک و بیماری برادرش این بلا سرشان آمده وگرنه هیچ مشکلی با برادرش نداشته است.

این برادر غمگین افزود: ما هم پیگیر ماجرا هستیم و نمی‌گذاریم حق خواهرم و دختر کوچولویش پایمال شود. بنابراین گزارش، تحقیقات تکمیلی در رابطه با این پرونده همچنان ادامه دارد.

 

 

درج شده توسط : امیرحسین آزادبخت " سرویس خبر میرملاس "

دیدگاه ها

مهندس رامین رحمانپور در گفته :

ای کاش این خبر هولناک از خبر30 20‎:‎ پخش نمیشد !!؟امیدوارم این مادر و دختر بیگناه و معصوم تحت درمان های ویژه قرار بگیرند و ارگانهای ذیربط برای بهبودی کامل آنها اقدامات لازم را بعمل آورند.

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

فقط
سکــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــوت

[پاسخ]

کوهدشتی در گفته :

خانه این دو برادر در کوهدشت هست نه بلوران.لطف کنید خبرهارو دقیق بنویسید

[پاسخ]

واقعیت در هر کجا پخش شود نباید نارحت شویم ما باید خودمان را بسازیم ،

[پاسخ]

احمد در گفته :

واقیعت تلخ است ولی باید گفت اگر هر روز هم در خبر این خبر هولنک و یا این حرکت که یک وحشیگری هم میشود نام برد باید بپذریم که کار ما اشتباه بوده .

[پاسخ]

هم ولایتی در گفته :

به نظر من مردم کوهدشت بجای این همه دنبال کردن مسایل سیاسی و این جناح و اون جناح کردن….بفکر فرهنگشون باشن…..ضعف فرهنگی بشدت در این منطقه احساس میشه…..

[پاسخ]

رضایی در گفته :

خدا لعنتش کنه

[پاسخ]

علي در گفته :

هم ولايتي عزيز كوهدشت مهد دليران ،‌شهيدان و نام آوران زيادي هست ، دو تا از فرمانداران لرستان در همين روستاي قرعليوند بزرگ شده اند و خانواده هايشان ساكن اونجايند . الكي توهين نكن اكثر مديران فعلي كوهدشتي اند

[پاسخ]

mehdi zarei در گفته :

بحث كوهدشت نيست همه استان لرستان به فقر فرهنگي دچار شده اميدواريم مسعولين به فكر باشن

[پاسخ]

باسلام باید بافرهنگ سازی درست در پیشگیری از چنین جرایمی دست به دست هم دهیم و با چنین هنجارشکنی های برخورد جدی داشته باشیم .

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

1-فرد اسیدپاش در کوهدشت ساکنه
2- وقوع این حادثه مشکل فرهنگی کوهدشت نیست این حوادث در بسیاری از شهرهای ایران مثل اصفهان تهران و… اتفاق افتاده و در ضمن اسید پاش مشکل روانی داره

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :