کد خبر : 70836
تاریخ انتشار : ۸ تیر ۱۳۹۴ - ۱۸:۱۰
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 252 بازدید

درآمدزایی با استفاده از ترفندهای متقلبانه/ تبلیغ فالگیری در فیس‌بوک

رئیس پلیس فتا استان لرستان از دستگیری رمال و فالگیری که با اغفال مردم ساده لوح کسب درآمد می‌کرد، خبرداد و گفت: کلاهبرداران دروغ و ترفند را به راحتی در بسته‌های زیبا از طریق فیس‌بوک به فکر افراد غافل تزریق می‌کنند.

13920420000067_PhotoA

 

به گزارش سرویس فناوری/ میرملاس نیوز: فرهاد ابدال‌چگنی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در خرم‌آباد اظهار داشت: در پی‌افزایش رمالی و دعانویسی و تبلیغات گسترده در فضای سایبری، دستگیری و برخورد با این افراد سودجو در دستور کار پلیس فتا استان قرار گرفت.  

وی افزود: برابر تحقیقات انجام گرفته و به استناد پرونده‌های قضائی، افرادی که در رمالی، فالگیری و دعانویسی اعم از زن و مرد فعالیت دارند، با سوء استفاده از خرافه‌گرایی و اغفال و فریب مردم عوام، اقدام به جرائمی نظیر کلاهبرداری، اخاذی، فساد اخلاقی و ترویج شیطان‌پرستی می‌کنند.

این مسئول تصریح کرد: ماموران با انجام فعالیت‌های محسوس و غیرمحسوس پلیسی، یک فرد رمال و کلاهبردار را در خرم‌آباد شناسایی و دستگیر کردند.

وی با اشاره به تشکیل پرونده و تحویل متهم به مراجع قضائی خاطرنشان کرد: با فرهنگ‌سازی، تقویت باورهای دینی و افزایش سطح آگاهی می‌توان با این پدیده شوم مقابله کرد.

چگنی در پایان به شهروندان توصیه کرد: به تبلیغات و آموزش‌های فال و فالگیری اینترنتی مثل، فال قهوه، شمع، چای و … هرگز اعتماد نکنید، زیرا آسیب‌ها و مشکلاتی همچون، اعتیاد به فال و ایجاد مشکلات روحی و روانی از هم پاشیدگی خانواده‌ها، کلاهبرداری و ضررهای مالی و آسیب‌های جانی در را پی‌دارد.

 

درج شده توسط : محمد ابراهیمی فرد/ دبير سرويس فناوري و دانلود"ميرملاس "

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :