کد خبر : 70897
تاریخ انتشار : ۱۰ تیر ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۵
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 390 بازدید

بغض شکسته بورس بانزدیک شدن به توافق هسته ای

    گزارشی که در ادامه آمده است توسط دکتر جعفر ایرانی از وین محل برگزاری مذاکرات هسته ای اختصاصی برای سایت میرملاس ارسال شده است : دکتر جعفر ایرانی / میرملاس : امریکا وهمپالگانش درچندسال گذشته باتصویب تحریمهای متعددو ناعادلانه علیه جمهوری اسلامی ایران موجبات تزلزل وبی ثباتی در بسیاری ازحوزه هاخصوصافضای اقتصادی وپولی […]

 photo_2015-07-10_15-12-40-576x1024

 

گزارشی که در ادامه آمده است توسط دکتر جعفر ایرانی از وین محل برگزاری مذاکرات هسته ای اختصاصی برای سایت میرملاس ارسال شده است :

دکتر جعفر ایرانی / میرملاس :

امریکا وهمپالگانش درچندسال گذشته باتصویب تحریمهای متعددو ناعادلانه علیه جمهوری اسلامی ایران موجبات تزلزل وبی ثباتی در بسیاری ازحوزه هاخصوصافضای اقتصادی وپولی بانکی ایجادکردند.
صنعت پولی بانکی وبازاربورس ایران حساسترین موجودزنده ای است که نسبت به دو ی ونزدیکی باتوافق نهائی عکس العمل نشان میدهد.این موجودزنده که نبض حیات بخشش درآرامش وتثبیت فعال میشود در چند روزگذشته دقیقا شاهد این ادعاست.
نزل تقریبا60واحدی در روزهای اولیه ی مذاکرات وین بدلیل عدم شفافیت درحصول نتیجه ی مثبت از یک سو و افزایش قریب به 70 واحدی بورس و سقف معاملات در روز گذشته از سوی دیگر دقیقانشان دهنده ی واقعیت حرکت باشیب ملایم مذاکرات بسمت توافق می باشد.
به گزارش روز سه شنبه  از واحد تحلیل کارگزاری صباجهاد، در بازار امروز تعداد دفعات معامله با رشد تقریبا دو برابری نسبت به روز گذشته بیش از 62 هزار دفعه بود تا 794 میلیون سهم به ارزش 161 میلیارد تومان دادوستد شود.
نمادهای حکشتی، شبندر و شپنا بترتیب با 72، 66 و 51 واحد بیشترین تاثیر مثبت بر بازار را داشتند و نماد فملی 91 واحد از رشد شاخص جلوگیری کرد.
دراین میان تاثیرمذاکرات برصنعت لانکداری بسیار مشهود وملموستر است
گروه بانکی با 28.5 میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و گروه های انبوه سازی و خودرویی با 27 و 21 میلیارد تومان در جایگاه بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفت.
نمادهای بسویچ، غدام، کچادف کساپا، سکرد و فملی امروز به بازار برگشتند و نمادهای بموتو، خریخت، خاذین، و سصفها متوقف شدند. نماد سخزر نیز امروز مشمول دستورالعمل رفع گره معاملاتی شد تا شاهد گره معاملاتی یک نماد دیگر از گروه سیمان در روزهای اخیر باشیم.
شاخص قیمت (هم وزن)و شاخص کل(هم وزن)با 84 و 96 واحد افزایش بترتیب به 8689 و 9923 واحد رسیدند. همچنین شاخص قیمت(وزنی – ارزشی) در روز جاری 243 واحد رشد یافت تا عدد 26806 واحد را ثبت کرد.
در بین شاخص صنایع، شاخص صنایع ذغال سنگ و حمل و نقل با 4.8 و 4 درصد افزایش، بیشترین افزایش را در بین صنایع ثبت کردند.
در پایان بازار نماد وسینا با 1.3 میلیارد تومان، برترین تقاضا را به خود اختصاص دادند و برترین عرضه همچنان برای نماد فنوال با 1.5 میلیارد تومان بود.
در بازار آتی سهام همچون روزهای گذشته بدون معاملات به پایان رسید.
ارزش روز بازار نیز در پایان معاملات امروز با رشد هزار میلیارد تومانی به 282 هزار میلیارد تومان رسید.

دکترمحمدجعفرایرانی / وین / 9 تیرماه 94

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :