کد خبر : 70983
تاریخ انتشار : ۱۳ تیر ۱۳۹۴ - ۰۴:۳۴
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 440 بازدید

ملکشاهی : قانون آیین دادرسی کیفری به مبحث مجازات موادمخدر ورود نکرده است

  رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: قانون جدید آیین دادرسی کیفری به ماهیت رسیدگی و مجازات موادمخدر ورود نکرده است. الهیار ملکشاهی در گفت و گو با ایرنا در عین حال اظهارداشت: این قانون در شیوه رسیدگی مباحث مربوط به موادمخدر تغییراتی لحاظ کرده است. وی افزود: در این قانون فقط […]

ImageThumb21-399x300-1

 

رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: قانون جدید آیین دادرسی کیفری به ماهیت رسیدگی و مجازات موادمخدر ورود نکرده است.

الهیار ملکشاهی در گفت و گو با ایرنا در عین حال اظهارداشت: این قانون در شیوه رسیدگی مباحث مربوط به موادمخدر تغییراتی لحاظ کرده است.

وی افزود: در این قانون فقط در یک مورد نسبت به موادمخدر که همان شکل رسیدگی حوزه موادمخدر است، تغییراتی اعمال کرده است به گونه ای که پیش تر با یک قاضی این موضوعات رسیدگی می شد و قاضی بدوی حکمش قطعی بود اما اکنون در جرایم مهم موادمخدر که حبس ابد و اعدام دارند، موضوع با سه قاضی بدوی رسیدگی می شود.

ملکشاهی با اشاره به انتقادات برخی مسوولان در زمینه قانون جدید و شکل رسیدگی به حوزه موادمخدر، تصریح کرد: حکمی که این قضات می دهند، قابل اعتراض است و پس از آن به دیوان عالی کشور می رود که سه قاضی دیگر در دیوان نیز برای احکام صادر شده اظهارنظر می کنند.

وی با بیان اینکه با قانون آیین دادرسی کیفری، اکنون احکام مهم موادمخدر با دقت بیشتر و بالاتری صادر می شود، ادامه داد: ما در ماهیت جرم موادمخدر ورود نکرده ایم و به نظر من رسیدگی عادلانه و منصفانه برای احکام موادمخدر را در آینده شاهد خواهیم بود.

رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه قانون پیشرفته ای در حوزه موادمخدر لحاظ شده است، گفت: در صورتی که بی گناهی اعدام شود اثر آن خیلی بدتر از این است که احکام با دقت بیشتری رسیدگی شود.

** قانون آیین دادرسی کیفری یکی از مهم ترین قوانین در کشور است

رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قانون آیین دادرسی کیفری که از اول تیرماه جاری اجرایی شده است، به عنوان یکی از مهم ترین قوانین در کشور به شمار می آید.

وی تصریح کرد: این قانون از نظر رعایت حقوق مردم و جامعیتی که در آن دیده شده است، بسیار حائز اهمیت است و در قانون جدید حق مردم و جامعه تامین می شود.

ملکشاهی افزود: برخی افراد با موادی از این قانون مخالفت هایی دارند به ویژه در امر وکالت که این موضوع به خوبی در این قانون نیز دیده شده است به طوری که در گذشته وکیل در تحقیقات مقدماتی کلا حق مداخله نداشت تا زمانی که پرونده از دادسرا به دادگاه بیاید؛ اما در قانون جدید از روز اول وکیل باید با متهم همراه باشد و اگر قاضی مانع شود مجازات می شود.

وی ادامه داد: ولی در برخی جرایم خاص که مرتبط با امنیت ملی یا امنیت کشور است وکیلی که حق مداخله در این زمینه را دارد فقط باید از سوی رییس قوه قضاییه تعیین شده باشد چون این گونه جرایم با اسرار نظام و مردم سر و کار دارد.

وی گفت: با این قانون جدید گام خیلی بلندی در حوزه قضایی و حقوقی برداشته می شود چرا که در بحث دادگاه ها نیز رتبه بندی هایی صورت می گیرد و امور قضایی به شیوه ای مناسب تر انجام می شود.

ملکشاهی افزود: در امور کیفری پیش از این قاضی از ریز تا درشت پرونده را رسیدگی می کرد اما اکنون دادگاه کیفری شماره یک برای جرایم مهم و دادگاه کیفری شماره دو برای جرایم کوچک و غیرمهم تقسیم بندی شده است.

وی ابراز امیدواری کرد با قانون جدیدآیین دادرسی کیفری بتوانیم علاوه بر تامین حقوق مردم، رعایت عدالت را شاهد باشیم.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

محمدرضا گراوندپور در گفته :

نميدانم اما شايد درد شهرمان پيشگيري از دردهاي رعناي عزيز مجروح اسيدپاشي است. بنده متن بالا را نخواندم اما همين امروز مصاحبه با برادر عامل اسيدپاشي را خواندم. خيلي درد آور است كه هميشه نمايندگانمان در كميسيون قضاييي مجلس ميروند و فعاليتي در كميسيونهاي ديگري كه بتوانند دردي از دردهاي مردم عزيز و ستمديده كوهشت را حل كنند، ندارند.
اين نكته را جهت همشهريهاي عزيزم برادرانه عرض ميكنم: بيائيد حداقل از اين به بعد به نماينده اي كه زدوبندهاي سياسي را تجربه كرده راي بدهيم. اگر باشد و اگر بيايد. مردم بيچاره كوهدشت حق دارند معيشت بهتري داشته باشند.
اصلا رياست كميسيون قضايي به چه كار كوهدشت آمده است؟ بله از اين طريق زندان افتتاح ميشود.
ما نماينده اي ميخواهيم كه درب زندان ببندد نه بگشايد.
به اميد فرداي بهتر براي رعنا و فاطمه عزيزمان. ما را هم در درد خودتان شريك بدانيد.

[پاسخ]

علي در گفته :

نماينده عزيز كوهدشت فكري به حال كم آبي كوهدشت كن از پارسال تا بحال دو بار پمپ آب منزلمان سوخته . قرار بود چاههاي آب را پلمپ كنيد يا كشاورزان عزيز از كشت جايگزين استفاده كنند در صورتي كه تمامي چاهها از سال قبل فعالتر هستند . به نظر شما 700 نفر آبي كار سودببرند بهتر است يا 100000 نفر از تشنگي بميرند . از چندين روز قبل تابحال در اين ماه با بركت ، خدا وكيلي در طول اكثر روزها تا حدود ساعت 10 شب آب براي وضو گرفتن ، دست شستن و………………………. نداريم . آيا با اين وضعيت خدا را خوش است . اين موضوع را به آقاي فاضلي مدير محترم آب و فاضلاب كوهدشت و آزاد بخت معاونت محترم فرمانداري و ساير بزرگان عرض كرده ايم و لي خبري از گشايش نيست . اميد است به حال اين مردم قدر شناس فكري كنيد .

[پاسخ]

بی نام در گفته :

نان و نام این مردم حوزه انتخابیه کوهدشت و پختی دیگه مشکلی نداریم جناب ملکشاهی

[پاسخ]

بازوند پاسخ در تاريخ شنبه ۱۳ تیر , ۱۳۹۴ ۱۶:۵۸:

هرجا که حاج ملکشاهی تشریف داشته باشد .یعنی اراده وپشتکار اقتداروتدبیر یعنی شخصیت .بااین وضعیت نماینده اول استان لرستانه .اگه مشاوران خوبی داشت دیگه فکرشو بکن چه کارهایی که نمی کرد .تعدای ازاصول گرایان دورش می گرفتن می گفتن نیرو ها ی اصلاحاتی چون کاندید نداشتن به شما رای دادن .حاجی دراین مورد اشتباه کرد که اهمیتی به بهترین طرفدارانش که چپ بودن نداد.حیف اون همه زحمت .برابقیه خیلی خوب بود.

[پاسخ]

امیر در گفته :

حاجی از پروژه های ملی ات بگو!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

[پاسخ]

رومشگانی در گفته :

فقط شعار.پروژه هاش فقط شعار بود.نزدیک انتخابات دوباره وعده های دروغین دیگر سر خواهد داد.

[پاسخ]

با سلام ، چرا انتقادها را ثبت نمي كنيد

[پاسخ]

طرهانی از دیار رومشگان در گفته :

حاجی خدا قوت از خاک فولاد می سازی در خشکسالی آب می آوری واقعا که اقیانوس افسانه ای هستی

[پاسخ]

نماینده عزیز کوهدشت فکری به حال کم آبی کوهدشت کن از پارسال تا بحال دو بار پمپ آب منزلمان سوخته . قرار بود چاههای آب را پلمپ کنید یا کشاورزان عزیز از کشت جایگزین استفاده کنند در صورتی که تمامی چاهها از سال قبل فعالتر هستند . به نظر شما ۷۰۰ نفر آبی کار سودببرند بهتر است یا ۱۰۰۰۰۰ نفر از تشنگی بمیرند . از چندین روز قبل تابحال در این ماه با برکت ، خدا وکیلی در طول اکثر روزها تا حدود ساعت ۱۰ شب آب برای وضو گرفتن ، دست شستن و………………………. نداریم . آیا با این وضعیت خدا را خوش است . این موضوع را به آقای فاضلی مدیر محترم آب و فاضلاب کوهدشت و آزاد بخت معاونت محترم فرمانداری و سایر بزرگان عرض کرده ایم و لی خبری از گشایش نیست . امید است به حال این مردم قدر شناس فکری کنید .

[پاسخ]

مهربان در گفته :

درود بر دکتر

[پاسخ]

شهروند در گفته :

حاجی خسته نباشید میخواستم راجع ب جلسه شورای اداری درگرداب بگم چرافرماندارکوه کوهدشت ازواقعیات مشکلات طرهان ازجمله نداشتن آب آشا میدن روستاهای سرطرهان یا کارکردن ده کیلومتر جاده سرطرهان نسبت به انتقادات تیمور هاشمی جلسه را میکنه چرا ب مردم واقعیات نمیدی

[پاسخ]

فريدي در گفته :

حاج ملكشاهي
از شهر محرومت چه خبر؟؟خوبه؟؟ جوانان چطورن؟

[پاسخ]

سوری در گفته :

درود بر نماینده سخت کوش و دلسوز دکتر ملکشاهی امیدوارم بعد از توافق هسته ای دست شما بازتر شود در جهت حل مشکلاتی ک شما وارث 34 سال کوتاهی و ناتوانی نماینده های گذشته هستید دست مریزاد

[پاسخ]

شهروندکوشکی در گفته :

با سلام وخسته نباشید ب نماینده محترم کوهدشت میخواستم راجع ب مشکلات آب آشا میدنی روستاهای کوکی و سرطرهان که آب بصورت جیره بندی میباشد ونسبت ب جاده ارتباطی طرهان ایلام ازطريق سیاپله توجه جدی شود که باعث از بن بست درآمدن منطقه است

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

مردم عزیزبایدقدردان اقای ملکشاهی باشند .ولی اگراین بار اصلاح طلبان کاندیدواحدبدهند ایشون درخرم ابادکاندیدشوند .اونجاحتمارای میاورد.ص

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :