کد خبر : 7102
تاریخ انتشار : ۳۱ تیر ۱۳۹۱ - ۱۱:۴۶
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 91 بازدید

کشاورزان پلدختر بذر برای کاشت ندارند

    به گزارش ميرملاس نيوز؛مدیر جهاد کشاورزی پلدختر گفت: خشک‌سالی در پلدختر برداشت گندم را از 22 هزار تن به 6 هزار تن کاهش داده و کشاورزان پلدختری در سال زراعی جدید بذر برای کاشت ندارند.  علی خادمی در گفت‌وگو با فارس گفت: از ابتدای فصل برداشت گندم تاکنون در سطح مزارع شهرستان پلدختر 6 هزار […]

 

 

به گزارش ميرملاس نيوز؛مدیر جهاد کشاورزی پلدختر گفت: خشک‌سالی در پلدختر برداشت گندم را از 22 هزار تن به 6 هزار تن کاهش داده و کشاورزان پلدختری در سال زراعی جدید بذر برای کاشت ندارند.

 علی خادمی در گفت‌وگو با فارس گفت: از ابتدای فصل برداشت گندم تاکنون در سطح مزارع شهرستان پلدختر 6 هزار تن گندم مازاد بر نیاز از کشاورزان خریداری شده است.

مدیر جهاد کشاورزی پلدختر یادآور شد: این مقدار برداشت از حدود 4 هزار و 200 هکتار گندم آبی و یک هزار هکتار جو آبی و هم‌چنین حدود 10 هزار هکتار اراضی دیم قابل برداشت در مناطق میانکوه شرقی و معمولان صورت گرفته است.

خادمی ارزش این مقدار گندم را حدود 2 میلیارد و 640 میلیون تومان اعلام کرد و افزود: متأسفانه در سال زراعی جاری کشاورزان پلدختر با پدیده خشک‌سالی و گرد و غبار و سرمای کم سابقه مواجه شدند، به طوری که زراعت‌های دیم در شهرستان به شدت تحت تأثیر این پدیده‌ها قرار گرفته و میزان برداشت گندم در سال گذشته که 22 هزار تن بود به 6 هزار تن کاهش یافته است.

مدیر جهاد کشاورزی پلدختر از کاهش شدید برداشت محصول در شهرستان پلدختر ابراز نگرانی کرد و گفت: کشاورزان این شهرستان در سال زراعی امسال با مشکل کمبود بذر گندم مواجه هستند.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :