کد خبر : 71366
تاریخ انتشار : ۲۰ تیر ۱۳۹۴ - ۰۱:۰۳
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 123 بازدید

جنگلها و مراتع منطقه تخت چان پلدختر دوباره طعمه حربق شدند

   بخشی از جنگلها و مراتع منطقه تخت چان پلدختر دراستان لرستان دوباره طغمه حربق شدند. فرماندار پلدختر گفت: با توجه به گستردگی و وسعت منطقه درختانی که در آتش سوزی سه روزگذشته سوخته و کنده آنها به جای مانده دوباره دچار آتش سوزی شده اند . قدرت اله ترابی نژاد  افزود: تیم های امدادی ، […]

1729151

 

 بخشی از جنگلها و مراتع منطقه تخت چان پلدختر دراستان لرستان دوباره طغمه حربق شدند.

فرماندار پلدختر گفت: با توجه به گستردگی و وسعت منطقه درختانی که در آتش سوزی سه روزگذشته سوخته و کنده آنها به جای مانده دوباره دچار آتش سوزی شده اند . 
قدرت اله ترابی نژاد  افزود: تیم های امدادی ، بسیج ، سپاه ، منابع طبیعی ، محیط زیست ، هلال احمر و جهاد کشاورزی به منطقه اعزام شده اند ولی گستردگی منطقه و شیب زیاد و وزش باد کار اطفای حریق را با مشکل مواجه و سخت کرده است . 
وی افزود: به علت حساسیت موضوع و نبود امکانات با مدیرکل منابع طبیعی استان تماس گرفته و مقرر شد که همراه یگان حفاظت این اداره وارد منطقه شوند. 
فرماندار پلدختر آتش سوزی را امری اجتناب ناپذیر دانست و گفت: آتش سوزی ممکن است بر اثر سهل انگاری ، گرمای زیاد ، بی مبالاتی و اختلافات قومی و قبیله ای و دلایل دیگر به وقوع بپیوندد . 
ترابی نژاد افزود: تاریکی شب کار اطفای حریق در منطقه تخت چان پلدختر را با مشکل مواجه ساخته است . 
فرماندار پلدختر از عدم تجهیز اداره منابع طبیعی شهرستان به امکانات اطفا حریق انتقاد کرد و از مسوولان خواست این اداره را تجهیز کنند تا شاهد آتش سوزی گسترده و بی سابقه در شهرستان نباشیم .

تهیه خبر : اسما اسماعیل پور

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :