کد خبر : 71477
تاریخ انتشار : ۲۳ تیر ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۷
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 490 بازدید

توافق هسته ای قطعی شد/ مذاکره‌کنندگان عازم مقر سازمان ملل در وین شدند

     ایران و شش قدرت جهانی به توافق تاریخی دست یافته اند که کاهش تحریم های تهران را در ازای کنترل برنامه هسته ای این کشور به دنبال خواهد داشت. به گزارش میرملاس ، هیئت های مذاکره کنندگان کشورهای 1+5 و ایران به همراه نمایندگان رسانه ها برای شرکت در مراسم قرائت بیانیه مشترک […]

 

 

 ایران و شش قدرت جهانی به توافق تاریخی دست یافته اند که کاهش تحریم های تهران را در ازای کنترل برنامه هسته ای این کشور به دنبال خواهد داشت.

به گزارش میرملاس ، هیئت های مذاکره کنندگان کشورهای 1+5 و ایران به همراه نمایندگان رسانه ها برای شرکت در مراسم قرائت بیانیه مشترک توسط وزیر خارجه کشورمان  و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا عازم مقر سازمان ملل در وین شدند.

یک مقام ایرانی نزدیک به تیم مذاکره کننده گفت از روز گذشته و تا بامداد امروز مرور متون برجام انجام شده و جلسه نهایی مربوط گام آخر تا ساعات آینده برگزار و جمع‌بندی 22 ماه مذاکرات انجام شده در دوره های مختلف طی روز جاری اعلام خواهد شد.

از سوی دیگر رویترز به نقل از چندین دیپلمات اعلام کرد که در جمع‌بندی توافق ایجاد شده تحریم‌های تسلیحاتی سازمان ملل به مدت 5 سال و تحریم موشکی نیز به مدت 8 سال دیگر ادامه خواهد داشت.

طی ساعات آتی محمد جواد ظریف و فدریکا موگرینی بیانیه‌ای مشترک را قرائت خواهند کرد.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

عظیم آزادبخت در گفته :

زنده باددیپلماسی-زنده بادمنطق- زنده باددانش وزنده باد ظریف. این توافق تاریخی راخدمت تک تک مردم متمدن ایران زمین تبریک میگم

[پاسخ]

حامد قبادی در گفته :

درود بر جواد ظریف

[پاسخ]

پلدختری در گفته :

فدایی داری.نمیری شیر زرد

[پاسخ]

قاسمی در گفته :

توافق هسته‌ای پیروزی بزرگ تعقل سیاسی و اعتدال و میانه‌روی است و پایان غرب‌ستیزی و استکبارستیزی است. فکر می‌کنم توافق هسته‌ای نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی خواهد بود. امروز آغاز نگاه متفاوت ایران به غرب است و پس از 36 سال به تدریج شاهد رو به تحلیل رفتن غرب‌ستیزی، آمریکاستیزی و استکبارستیزی خواهیم‌بود.توافق هسته ی موجب بهبود وضعیت اصلاح‌طلبان و جریان‌های سیاسی اعتدال‌گرا در انتخابات مجلس می‌شود.و قطعاً جریان‌های تندرو و افراطی که برای شکست مذاکرات دست به دعا برده بودند، ضربه سنگینی از نتیجه این مذاکرات دریافت کردند.
باتشکر از مدیریت سایت

[پاسخ]

دلفاني فتح آبادي در گفته :

درودبرمصدق روزگازمادكترظريف مايه سربلندي ايران

[پاسخ]

ناشناس پاسخ در تاريخ چهارشنبه ۲۴ تیر , ۱۳۹۴ ۰۸:۴۷:

درود بر امیرکبیر روزگار ما

[پاسخ]

جانم فدای رهبر در گفته :

باید منتظر نظر مقدس مقام معظم رهبری مرجع عالیقدر شیعیان جهان بمونیم،،،،،،

[پاسخ]

رشنو در گفته :

درود و خسته نباشید بر دکتر ظریف ……بازهم اصلاح طلبان گره از زنگی مردم و مملکت باز کردند.

[پاسخ]

اسفندیار.دانشگاه در گفته :

خداقوت…….

[پاسخ]

درود

[پاسخ]

کوهدشتی در گفته :

درود بر کوروش روزگار ما

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :